بازگشت

آموزش تصویری سبز عید با عدس و نکاتی که باید بدانید

Avatarنویسنده : عصرمگ
22 فوریه 2019 ساعت : 19:36
آموزش تصویری سبز عید با عدس »

آموزش تصویری سبز عید با عدس و نکاتی که باید بدانید : سبزه عید با عدس یکی از زیباترین و جذاب ترین سبزه ها برای سفره هفت سین می باشد که قصد داریم در این مطلب به ارائه طرز تهیه سبزه عدس به صورت مرحله به مرحله و با آموزش کامل بپردازیم و امیدواریم شما نیز از این آموزش نهایت استفاده را ببرید.

 

7 4 - آموزش تصویری سبز عید با عدس و نکاتی که باید بدانید

 

با عصرمگ همراه شوید …

 

 آموزش تصویری سبز عید با عدس  »   با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، همه خانم های باسلیقه و کدبانو در تدارک چیدن سفره هفت سین می باشند، همانطور که می دانید سبزه یکی از اجزا اصلی سفره هفت سین است که به راحتی می توان اقدام به تهیه آن نمود و سبزه ای زیبا و ایده آل برای سفره هفت سین داشت. سبزه های هفت سین تنوع زیادی دارند که محبوب ترین آنها سبزه عید با عدس و گندم است. از این رو قصد داریم در این مطلب به ارائه آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سبزه عدس بپردازیم که امیدواریم این آموزش کامل برای همه علاقه مندان مفید و کاربردی باشد. آموزش تصویری سبز عید با عدس  »  

 

آموزش مرحله به مرحله تهیه سبزه عید با عدس :

 آموزش تصویری سبز عید با عدس  »   سبزه عید با عدس را می توان در ظروف مختلف سبز نمود، اما همانطور که قبلا در مبحث آموزش سبزه عید با خاکشیر نیز مطرح نمودیم، بهترین ظروف برای سبز کرده سبزه عید، ظروف سفالی و چینی می باشند.

 آموزش تصویری سبز عید با عدس  »    البته انتخاب ظرف کاملا سلیقه ای است و شما می توانید با توجه به مدل و چیدمان سفره هفت سین ، ظرف مورد نظر را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. برای تهیه سبزه با عدس، بهتر است حدود دو یا سه هفته قبل از عید نوروز اقدام به تهیه عدس و انجام دیگر مراحل نمایید تا سبزه شما به موقع آماده شود و سبزه عید زیبا و سرسبزی برای سفره هفت سین داشته باشید. در ادامه مراحل مربوط به طرز تهیه سبزه عدس را ملاحظه فرمایید و طبق این مراحل پیش بروید. آموزش تصویری سبز عید با عدس  »  

 آموزش تصویری سبز عید با عدس  »   اولین اقدام تهیه عدس به مقدار مورد نیاز است. حدود ۱۶ تا ۱۸ روز قبل از شروع سال نو، مقدار عدس مورد نیاز را با توجه به اندازه ظرف تهیه نمایید. عدس ها را در ظرفی ریخته و مقداری آب روی آن بریزید و ظرف را در فضای اتاق با دمای معمولی قرار دهید. در این مرحله عدس ها آب را به خود جذب می نمایند، پس بهتر است میزان آب آن را چک نمایید و در صورتی که مشاهده نمودید آب درون ظرف در حال خشک شدن است، مقداری آب ولرم به آن اضافه کنید. آموزش تصویری سبز عید با عدس  »  

 آموزش تصویری سبز عید با عدس  »  بعد از گذشت چند روز، شکل ظاهری عدس ها تغییر می کند، حال زمان آن رسیده است که عدس ها را لای پارچه نمدار قرار دهید. توجه داشته باشید که در این مرحله جوانه زدن عدس ها تکمیل می گردد، پس به هیچ وجه نباید عدس های خشک و بی آب شوند. بدین منظور می توانید از اسپری استفاده کنید و هر روز دستمال را نیز نمدار نمایید. آموزش تصویری سبز عید با عدس  »  

 آموزش تصویری سبز عید با عدس  »  زمانی که از جوانه زدن عدس ها، اطمینان یافتید بهتر است آن ها را به ظرف اصلی منتقل نمایید و بعد از اینکه جوانه ها کمی رشد نمودند و سبز شدند، دستمال را بردارید اما همچنان به آبیاری عدس ها با اسپری و همچنین آبکشی آنها ادامه دهید. بهتر است ظرف را در محیطی با هوای معتدل قرار دهید، کنار پنجره می تواند مکان مناسبی برای ظرف سبزه باشد.

 آموزش تصویری سبز عید با عدس  »  توجه داشته باشید که بهتر اسنت سبزه ها با نور طبیعی رشد کنند تا سرسبزی بیشتری داشته باشند، همچنین بهتر است گاهی ظرف سبزه را بچرخانید تا سبزه عدس شما به صورت کج رشد نکند.

به آبیاری سبزه به صورت روزانه ادامه دهید تا سبزه هفت سین شما تا عید نوروز آماده و زیبا شود.

نکات مهم در تهیه سبزه عدس :

 

 آموزش تصویری سبز عید با عدس  »  بهتر است آب عدس ها را هر روز تعویض نمایید تا عدس ها پوسیده و خراب نوشند.
برای تهیه هر نوع سبزه برای عید نوروز، باید از بذر های تازه و سالم استفاده نمایید.
در مراحل درست کردن سبزه عدس بهتر است از آب ولرم استفاده کنید.
برای زیبایی بیشتر سبزه عید با عدس بهتر است عدس ها را به صورت لایه نازک در ظرف نریزید و از مقدار بیشتری عدس استفاده نمایید.
زمانی که احساس کردید سبزه به اندازه دلخواه رسیده است، شب ها آن را در محیطی خنک تر از فضای منزل قرار دهید تا بیش از حد رشد نکند.
بهترین دما برای رشد سبزه عدس، دمای معتدل است، پس از محیطی با گرما یا سرمای شدید بپرهزید.
با بهترین روش در رابطه با طرز تهیه سبزه عید با عدس آشنا شدید، امیدواریم این آموزش برای شما دوستان نیز مفید بوده باشد و نهایت استفاده را از آن ببرید. 

 

مراحل فوق را به ترتیب زیر انجام دهید :

 

1 8 - آموزش تصویری سبز عید با عدس و نکاتی که باید بدانید 2 7 - آموزش تصویری سبز عید با عدس و نکاتی که باید بدانید 3 5 - آموزش تصویری سبز عید با عدس و نکاتی که باید بدانید 4 5 - آموزش تصویری سبز عید با عدس و نکاتی که باید بدانید 5 6 - آموزش تصویری سبز عید با عدس و نکاتی که باید بدانید 6 4 - آموزش تصویری سبز عید با عدس و نکاتی که باید بدانید 7 4 - آموزش تصویری سبز عید با عدس و نکاتی که باید بدانید 8 5 - آموزش تصویری سبز عید با عدس و نکاتی که باید بدانید

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


13 + 13 =