بازگشت

آیا پروتز سینه روی شیردهی تاثیر بدی دارد ؟

Avatarنویسنده : عصرمگ
06 اکتبر 2018 ساعت : 10:42
پروتز سینه

آیا پروتز سینه روی شیردهی تاثیر بدی دارد ؟ بهتر است از همان ابتدا دغدغه تان در باره شیردهی را با پزشک متخصص مطرح کنید تا اقدامات لازم طبق آن انجام شود.

 

6a00d8341c562c53ef01a3fcca3f99970b 800wi7 620x416 - آیا پروتز سینه روی شیردهی تاثیر بدی دارد ؟

 

با عصرمگ همراه شوید …

کوچک بودن سینه برای برخی از خانم ها یک دغدغه مهم است و سبب کاهش اعتماد بنفس آن ها می شود. یکی از بهترین روش ها برای رفع این مساله پروتز سینه است، اما نگرانی که برای همه خانم ها در این رابطه وجود دارد مساله شیردهی پس از پروتز سینه است. اینکه آیا پس از پروتز سینه امکان شیردهی وجود دارد یا نه؟

شیردهی بعد از پروتز سینه

دکتر شیرزادگان: همان طور که می دانید در جراحی پروتز سینه می توان برش های مختلفی را برای قرار دادن پروتز در داخل سینه فرد انجام داد. به طور کلی می توان گفت هرچه برش ایجاد شده دور تر از هاله قهوه ای رنگ سینه باشد و به عبارتی برش در زیر بافت سینه ایجاد شود امکان شیردهی به طور قطع وجود دارد. در نتیجه بانوانی که قصد بارداری و شیردهی را دارند می بایست با جراح خود مشاوره لازم را داشته باشند .

 

از طرف دیگر هر چه فشار پروتز سینه روی غدد شیرساز سینه کمتر باشد، شانس بیشتری برای تولید شیر وجود خواهد داشت. فشار بر هر غده ی بدن می‌ تواند موجب اختلال در عملکرد آن غده شود. در مورد غدد شیری نیز در هنگام جراحی پروتز سینه باید دقت شود که فشار زیادی بر این غدد وارد نیاید.

 

همان طور که گفته شد اگر برش در پروتز سینه بر دور هاله سینه ایجاد شود ممکن است یک یا چند مجاری شیر دهی مسدود شود و نتوانید به طور مناسبی به فرزند خود شیر دهید ولی این نوع برش بسیار محدود می باشند و اکثر جراحان پلاستیک ماهر و توانا در زیر عضله و یا روی عضله سینه پروتز را قرار می دهند تا بانوان عزیز مشکلی با شیر دهی نداشته باشند.

سوال مهم در رابطه با شیردهی با پروتز سینه

یکی دیگر از سوالاتی که معمولا در عوارض پروتز سینه بر روی شیر دهی مطرح می شود این است که آیا این امکان وجود دارد تا مواد پروتزی به داخل شیر مادر راه پیدا کنند و وارد بدن نوزاد شود. پاسخ منفی می باشد. تحقیقات نشان داده است که در شیر بانوانی که پروتز سینه انجام داده اند ، هیچ ماده مضری وجود ندارد و تفاوتی بین شیر مادران با پروتز سینه و مادران دیگر وجود ندارد.

 

 

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


شانزده + 3 =