بازگشت

اخبار زلزله | آیا زلزله به تهران می رسد ؟ ! آخرین اخبار زلزله ۲۶ شهریور ۹۸

Avatarنویسنده : عصرمگ
17 سپتامبر 2019 ساعت : 03:04
آخرین اخبار از زلزله امروز هرمزگان ، قزوین ، اصفهان و گیلان 

اخبار زلزله | آیا زلزله به تهران می رسد ؟ ! آخرین اخبار زلزله ۲۶ شهریور ۹۸ … آخرین اخبار از زلزله امروز هرمزگان ، قزوین ، اصفهان و گیلان   

آیا زلزله به تهران می رسد ؟

آخرین اخبار از زلزله امروز هرمزگان ، قزوین ، اصفهان و گیلان  

tehran earthquake 2 - اخبار زلزله | آیا زلزله به تهران می رسد ؟ ! آخرین اخبار زلزله 26 شهریور 98

 

با عصرمگ همراه شوید …

 

آیا زلزله به تهران می رسد ؟   از غروب امروز سه زلزله با بزرگای متوسط مناطقی از استان های اصفهان، هرمزگان، قزوین و گیلان را لرزاند.

 آیا زلزله به تهران می رسد ؟ از غروب امروز سه زلزله با بزرگای متوسط مناطقی از استان های اصفهان، هرمزگان، قزوین و گیلان را لرزاند.

ابتدا ساعت ۱۷:۲۶، زلزله ای به بزرگی ۴٫۳ ریشتر و در عمق ۸ کیلومتری زمین مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان را لرزاند.

این زلزله در مرز دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری با عرض جغرافیایی ۳۱٫۴۵ و طول جغرافیایی ۵۱٫۳۵ اتفاق افتاد، نزدیک‌ترین شهرها به کانون زلزله ونک اصفهان با فاصله ۹ کیلومتر، مالخلیفه چهارمحال و بختیاری با فاصله ۱۹ کیلومتر و سمیرم اصفهان با فاصله ۲۱ کیلومتر بود. آیا زلزله به تهران می رسد ؟ 

 آیا زلزله به تهران می رسد ؟ دومین زمین لرزه

 آیا زلزله به تهران می رسد ؟ زمین‌لرزه ای به قدرت ۴.۵ درجه در مقیاس ریشتر بخش‌هایی از استان هرمزگان (حوالی شهر های تخت و سرگز) را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران مختصات این زمین لرزه را ۵۶.۶۲ طول جغرافیایی و ۲۷.۵۹ عرض جغرافیایی و در عمق ۱۴ کیلومتری زمین اعلام کرد.

این زمین‌لرزه در ساعت ۲۱ و ۲۵ دقیقه در نزدیکی شهرهای تخت، قلعه قاضی و سرگز روی داد.

نزدیکترین مراکز استان به کانون این زلزله ۵۶ کیلومتری بندرعباس و ۳۰۳ کیلومتری کرمان بود.

 آیا زلزله به تهران می رسد ؟ سومین زمین لرزه:

در ساعت ۲۱:۲۸ دقیقه زلزله ای با قدرت ۴.۷ در مقیاس ریشتر برخی شهرهای استان گیلان را لرزاند.

این زلزله در مرز استان‌های قزوین و گیلان در منطقه جیرنده رودبار در عمق ۸ کیلومتری زمین رخ داده است.

زلزله بندرعباس خسارتی نداشت

 آیا زلزله به تهران می رسد ؟ مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: براساس گزارش های رسیده زلزله امشب در منطقه تخت و قلعه قاضی و سرگز بندرعباس خسارتی نداشته است.

علیرضا صفا ایسینی شامگاه دوشنبه اظهار داشت: گروه های امدادی به مناطق زلزله زده اعزام شده اند و خوشبختانه تا به این لحظه خسارتی گزارش نشده است.

زلزله در قزوین خساراتی در پی نداشت

 آیا زلزله به تهران می رسد ؟ مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت:خوشبختانه تا این لحظه خسارتی ناشی از وقوع زلزله در استان گزارش نشده است.

قدرت الله مهدیخانی شامگاه دوشنبه اظهار داشت:شرایط جغرافیایی استان به گونه ای است که احتمال پس لرزه وجود دارد و مردم شریف استان در آمادگی کامل باشند. آیا زلزله به تهران می رسد ؟ 

وی اضافه کرد:این زمین لرزه به بزرگی چهار و هفت دهم در مقیاس ریشتر ساعت ۲۱ و ۲۸ دقیقه امشب در مرز استان قزوین و گیلان(جیرنده) رخ داد.

مهدیخانی افزود: با توجه به وقوع زمین لرزه و ضرورت آمادگی در برابر خسارت‌های احتمالی، کلیه دستگاه‌های امدادی در حالت آماده‌باش قرار دارند.

وی با اشاره به ضرورت جلوگیری از وقوع شایعات بی‌اساس تأکید کرد: مردم باید اخبار وقوع زلزله را از منابع مطمئن پیگیری کرده و آمادگی مقابله با حوادث احتمالی را داشته باشند.

این مسئول از شهروندان درخواست کرد: ضمن حفظ خونسردی خود امشب هوشیار بوده و از قرار گرفتن در زیر لوستر و کنار پنجره خودداری کنند

 آیا زلزله به تهران می رسد ؟

 

 

  • تاریخ انتشار : 17 سپتامبر 2019 ساعت : 03:04
  • دسته :
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


شش + 7 =