بازگشت

اسدالله عسگراولادی درگذشت + علت فوت و عکس های دیده نشده

Avatarنویسنده : عصرمگ
13 سپتامبر 2019 ساعت : 22:54
اسدالله عسگراولادی درگذشت

اسدالله عسگراولادی درگذشت + علت فوت و عکس های دیده نشده

اسدالله عسگراولادی درگذشت

 

 با عصرمگ همراه شوید ..

 

اسدالله عسگراولادی درگذشت

اسدالله عسگراولادی درگذشت  :   اسدالله عسگر اولادی تاجر مشهور و یکی از بزرگترین صادرکننده‌های ایران دقایقی قبل و در سن ۸۶ سالگی درگذشت.

به گزارش عصرمگ و به نقل از  ایسنا، عسگراولادی که از هفته گذشته به دلیل بیماری در بیمارستان بستری بود، غروب روز ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ در تهران در گذشت.
اسدالله عسگر اولادی متولد ۱۳۱۲ در تهران بود. بر خلاف برادر بزرگترش حبیب الله که بیشتر در سیاست فعالیت می‌کرد و در سال ۱۳۹۲ درگذشت، از ابتدا محور فعالیت‌های خود را بر اقتصاد گذاشت، هرچند مانند برادر خود از پیش از انقلاب به عضویت حزب موتلفه اسلامی درآمد.

اسدالله عسگراولادی درگذشت  :  عسگر اولادی در تمام دهه‌های گذشته، نام خود را به عنوان یکی از اصلی‌ترین صادرکنندگان ایرانی مطرح کرد و چندی قبل اعلام کرد که بیش از شش دهه صادرات داشته است.

اسدالله عسگراولادی درگذشت  : صادرات پسته، زیره و میوه‌ خشک اصلی‌ترین فعالیت‌های اقتصادی عسگر اولادی را در تمام سال‌های گذشته را تشکیل می‌دادند و وی برای مدتی طولانی اصلی‌ترین تاجر ایرانی بود که در بازار چین حضور داشت.
این ارتباط قوی و گسترده باعث شد عسگر اولادی در طول تمام سال‌های گذشته، رییس اتاق بازرگانی ایران و چین باشد اما در نهم شهریور امسال و چند روز پیش از بستری شدن در بیمارستان، کرسی خود را به مجیدرضا حریری سپرد و به عنوان رییس افتخاری اتاق بازرگانی ایران و چین انتخاب شد.
اسدالله عسگر اولادی در اسفند ماه سال گذشته، برای آخرین بار در انتخابات اتاق بازرگانی تهران نیز کاندید شد ولی رای لازم برای ورود به اتاق را به دست نیاورد.اسدالله عسگراولادی درگذشت  :

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


12 + 9 =