بازگشت

اسرائیل با خطرناک ترین هواپیمای دنیا به سوریه حمله کرد !

Avatarنویسنده : عصرمگ
02 ژوئن 2018 ساعت : 15:54
هواپیمای اف-۳۵

اسرائیل با خطرناک ترین هواپیمای دنیا به سوریه حمله کرد ! مقامات نظامی اسرائیل اعلام کردند که برای اولین بار در جهان از هواپیماهای اف-۳۵ در یک عملیات جنگی استفاده کرده‌اند.

13941103195404716958464 620x432 - اسرائیل با خطرناک ترین هواپیمای دنیا به سوریه حمله کرد !

 

 

  جنگنده‌های رادارگریز اف-۳۵ ساخت گروه لاکهید مارتین آمریکا، جزو پیشرفته‌ترین و خطرناک ترین هواپیماهای نظامی جهان هستند.هواپیمای اف-۳۵ /

امیکام نورکین، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل دربارۀ این جنگنده‌ها که «ادیر» نام دارند می‌گوید: «این هواپیماها عملیاتی هستند و در ماموریت های نظامی شرکت خواهند داشت… ما دو بار در جریان حملاتمان در خاورمیانه از این هواپیماها استفاده کردیم و این اولین بار در جهان است که از این هواپیماها استفاده می‌شود.»هواپیمای اف-۳۵

جزئیات بیشتری درباره عملیات نظامی این هواپیماها منتشر نشده است. اما اسراییل در چند وقت اخیر چند عملیات هوایی در سوریه و غزه داشته است که به نظر می آید از اف۳۵ در سوریه استفاده کرده است.

در سالهای گذشته هواپیماهای اسرائیلی دهها موضع را در سوریه هدف قرار داده‌اند.

اسرائیل که دارای قدرتمندترین ارتش در منطقه خاورمیانه است در سال ۲۰۱۰ میلادی قرارداد خرید پنجاه جنگندۀ اف-۳۵ را با آمریکا امضا کرد و در پایان سال ۲۰۱۶ میلادی اولین مجموعه از این سفارش را تحویل گرفت.

 

هواپیمای اف-۳۵

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


هشت + هشت =