بازگشت

اشتباهی که هر روز موقع مسواک زدن انجام می دهید ولی نمیدانستید

Avatarنویسنده : عصرمگ
۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۴۶
Rate this post

اشتباهی که هر روز موقع مسواک زدن انجام می دهید ولی نمیدانستید :  اغلب ما فکر میکنیم مسواک زدن کار راحتی است و بدون اشتباه این کار را انجام می دهیم.

 

مسواک زدن

 

در ادامه با عصرمگ همراه شوید …

 

این تفکر غلط است زیرا هرکدام از ما اشتباهاتی را هنگام مسواک زدن انجام می دهیم که حتی ذره ای فکر نمیکنیم که اشتباه باشد. اشتباهی که هر روز موقع مسواک زدن انجام می دهیم را دراین قسمت خواهید خواند.
هر کاری را اگر با روش درستش انجام ندهیم می تواند نتیجه ی عکس بر سلامتی ما داشته باشد. مسواک زدن از جمله این کارهاست. هنگام مسواک زدن حواسمان باید به همه نکات درباره مسواک زدن باشد زیرا اشتباهی که هر روز موقع مسواک زدن انجام می دهیم وجود دارند که اگر ادامه دهیم و به آن ها توجه نکنیم می تواند به خراب شدن دندان هایمان کمک کند.

اشتباهی که هر روز موقع مسواک زدن انجام می دهیم

۱٫ استفاده از یک مسواک برای مدت طولانی :

با استفاده مداوم (دو بار در روز به مدت هفت روز هفته) میانگین عمر مسواک حدود ۳ ماه است پس از ۲۰۰ بار استفاده، شما نیاز به تغییر مسواک دارید زیرا موی مسواک شکسته میشود.موی شکسته دهان و دندان شما را به درستی پاک نمی کند.

مسواک خود را پس از آن که موی انعطاف پذیری خود را از دست داد تغییر دهید. پس از دو ماه استفاده روزانه – باکتری ها و ذرات غذا روی مسواک باقی میمانند پس اطمینان حاصل کنید که هر سه ماه یکبار مسواک خود را تغییر می دهید.

۲٫ دندان هایتان را به اندازه کافی مسواک نمی کنید :

دو دقیقه زمان لازم برای مسواک زدن دندان است ؛ زمان مسواک کردن یک فرد تنها ۴۵ ثانیه است. مسواک زدن کمتر از ۲ دقیقه مانع جذب فلوراید موجود در خمیر دندان به دندان میشود و با کوتاه کردن زمان مسواک زدن، دندان ها تمیز نمیشوند.

اغلب قسمت هایی از دهان نادیده گرفته میشود ؛ممکن است روی دندان سفید و مرواریدی باشد – اما در مورد دو طرف دندان و یا پشت دندان شرایط چگونه است؟ میتوانید از مسواک برقی استفاده کنید یا گوشی یا تایمر خود را روی ۲ دقیقه تنظیم کنید ؛فقط مطمئن شوید تا ۲ دقیقه مسواک بزنید.

۳٫ پس از مسواک زدن دهان خود را با آب بشویید:

بله بعد از مسواک زدن دندان خود را با آب بشوید ،شما می توانید خمیر دندان را بیرون بریزید، اما لحظه ای که آب وارد مخلوط می شود – کارایی فلوراید را از بین میبرد.برخی از شما از روی عادت دهان را شستشو میدهید از محلول شستشوی دهان استفاده کنید که حاوی فلوراید به جای آب است ،حداقل نیم ساعت بعد از مسواک زدن آب یا مایعات بنوشید.

۴٫ نگهداری مسواک در توالت

همه ما احتمالا این اشتباه را مرتکب شده ایم:

طبق مطالعه ای نگهداری مسواک در توالت آن را آلوده می کند. حتی مدفوع انسان هم روی آن پیدا شده است. چطور این اتفاق می افتد؟ از آنجا که شما آن را در توالت خود نگهداری می کنید. هنگامی که سیفون را میکشید، محتویات کاسه توالت در تمام جهات اسپری می شود ؛

اگر شما حمام خود را با دیگران به اشتراک بگذارید مخصوصا با بچه ها احتمال آلودگی بیشتر است. قرار دادن درب روی مسواک شما باعث کاهش این مشکل می شود مسواک خود را در جای دیگری قرار دهید مثل داخل کابینۀ دارویی خود.

۵٫ بعد از مسواک زدن زبان را نشستن:

زبان خود را تمیز کنید تا از بوی بد دهان و باکتری خلاص شوید ؛ از یک اسکراب شستشوی دهان استفاده کنید یا مسواکی را تهیه کنید که زبان شویه دارد.حتی می توانید از خود مسواک برای شستشو ی زبان استفاده کنید، به خوبی زبان شویه عمل نمی کند اما نتیجه بخش است.

۶٫ استفاده از مسواک سخت و سفت :

اگر موی مسواک خیلی سفت باشد به لثه آسیب میزند از مسواک نرم استفاده کنید، هدف از مسواک زدن تمیز کردن باقی مانده غذا از دندان است نه برق انداختن آن. استفاده از مسواک سخت یا متوسط به مینای دندان آسیب می رساند و آن را حساس می کند.

۷٫ استفاده اشتباه از مسواک:

نحوه درست مسواک زدن به شکل دایره ای است، به عقب و جلو حرکت نکنید ؛ حرکت دایره ای مناسب ترین و بهترین حالت تمیز کردن است.

۸٫ مسواک زدن در زاویه اشتباه:

همیشه باید مسواک را در زاویه ۴۵ درجه نگه دارید و به حالت دایره ای مسواک بزنید با این روش به راحتی لثه و دندان های بالای را نیز می توانید مسواک بزنید.

۹٫ مسواک زدن یک منطقه:

مسواک زدن کاری است که از روی عادت انجام می دهیم اما بعضی نقاط را مسواک نمی زنیم. الگوی مسواک زدن خود را تغییر دهید و همه ی نقاط را مسواک کنید ؛ استفاده از مسواک برقی کار را برای شما راحت می کند، فقط باید آن را در جهات مختلف تکان دهید.

۱۰٫ مسواک زدن بیش از دو بار در روز:

نیازی نیست بیش از دو بار در روز مسواک بزنید ؛ بعضی افراد فکر می کنند ایرادی ندارد ۳ یا ۴ بار در روز مسواک بزنند، معمولا بعد از هر وعده غذایی. مسواک بیش از ۲ بار می تواند به لثه و مینای دندان آسیب برساند.

 

  • تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۴۶
  • دسته :
برچسب ها:
- ‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


14 + 16 =