بازگشت

اعدام زهرا هاشمی به چه جرمی ؟ ! عکس و جزئیات بیشتر

Avatarنویسنده : عصرمگ
14 فوریه 2020 ساعت : 13:16
اعدام زهرا هاشمی

اعدام زهرا هاشمی به چه جرمی ؟ ! عکس و جزئیات بیشتر : اعدام زهرا هاشمی, دلیل اعدام زهرا هاشمی, زهرا هاشمی, عکس اعدام زهرا هاشمی

33456 - اعدام زهرا هاشمی به چه جرمی ؟ ! عکس و جزئیات بیشتر

 

اعدام زهرا هاشمی به چه جرمی ؟ ! عکس و جزئیات بیشتر

عصرمگ : در این خبر به ماجرای اعدام زهرا هاشمی دختر ۲۶ ساله و جزئیات و واقعیات آن می پردازیم با ما همراه باشید.

 

1122 - اعدام زهرا هاشمی به چه جرمی ؟ ! عکس و جزئیات بیشتر

عکس بالا تصویری است که از زهرا هاشمی در اینترنت منتشر شده و مشخص نیست متعلق به چه کسی است!

 

 نزدیک به دو سال است که در شبکه های اجتماعی کاربرانی نامشخص در مورد اعدام زهرا هاشمی دختری جوان در صبح فردا در زندان اوین یا رجایی شهر هشدار می دهند و خبرسازی فراوان می کنند، اما زهرا هاشمی کیست؟ اساسا همچین فردی وجود دارد؟

 

از صبح امروز ۲۴ بهمن ۹۸ خبری در فضای مجازی منتشر شده است مبنی بر اینکه دختری به نام زهرا هاشمی، فردا در زندان رجایی شهر اعدام می شود. تاکنون خبر خاصی از این پرونده در اخبار حوادث ایران انتشار نیافته است و موضوعیت پرونده در هاله ای از ابهام است.

 

مسئولان روابط عمومی سازمان زندان ها در خصوص این ماجرا به خبرنگار رکنا گفتند که اعدام چنین متهمی در دستور کار سازمان زندان ها قرار ندارد و فردا و شنبه به هیچ عنوان اعدامی انجام نخواهد شد.

نمونه عکسی که در فضای مجازی با عنوان اعدام زهرا هاشمی منتشر شده

نامعتبر بودن خبر اعدام زهرا هاشمی به چند دلیل

خبر اعدام دختری به نام زهرا هاشمی با این ادعا که وی یک پزشک عمومی که قصد تعرض به وی را داشته در دفاع از خود کشته است در حالی مطرح می شود که تمام نشانه های این خبر نشانگر دور بودن آن از حقیقت است.

یکی از دلایل اصلی نامعتبر بودن این خبر آنجا مطرح می شود که تمام اطلاعات پرونده با پرونده جنایی دیگری که متهم آن ریحانه جباری بود مطابقت دارد. ریحانه جباری نیز ۱۹ ساله و طراح دکوراسیون داخلی بود که بخاطر قتل یک مامور گناهکار شناخته شد و درحالیکه همانند پرونده پر ابهام زهرا هاشمی ادعا می شد ریحانه در دفاع از ناموس دست به قتل زده است تحقیقات نشان داد انگیزه قتل ربطی به دفاع از ناموس نداشته است و ریحانه اعدام شد.

 

نمونه تصویری که از اعدام زهرا هاشمی در اینستاگرام منتشر شده/ البته بیشتر این صفحات برای جذب مخاطب و لایک دست به این کار زده اند

دلیل دیگر اینکه از این متهم، به نام زهرا هاشمی با این اتهامات هیچ خبری منتشر نشده است و با داشتن ابعاد خاص پرونده به نظر عجیب می آید که در سکوت خبری پرونده پیش رفته باشد و تاکنون مورد توجه رسانه های داخلی نبوده باشد.

و اما در بخشی از این خبر، منتشر کننده مدعی شده است که زهرا هاشمی در زمان بازداشت با این اتهام، دختری ۱۹ ساله بوده است و طبق قانون مجازات اسلامی ایران نمی شود دختر را اعدام کرد و باید قبل از اعدام بکارت برداشته شود.

در این رابطه با عبدالصمد خرمشاهی، حقوقدان و وکیل پرونده های جنجالی به خبرنگار رکنا گفت: این که محکوم علیه نباید باکره باشد یک بحث فقهی است اما در قانون مجازات اسلامی چنین موضوعی مطرح نشده است. بنابراین طبق قانون مجازات اسلامی می توان حکم قصاص هر محکوم علیه را اجرا کرد.

وی تاکید کرد: قانون مجازات اسلامی فقط در مورد زنانی که باردار هستند استثنا قائل شده است. حکم زنان باردار باید تا بعد از وضع حمل و زمان شیردهی به تعویق بیفتد.

اعدام زهرا هاشمی, دلیل اعدام زهرا هاشمی, زهرا هاشمی, عکس اعدام زهرا هاشمی

 

 

منبع : مجله امروزیا

  • تاریخ انتشار : 14 فوریه 2020 ساعت : 13:16
  • دسته :
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


4 + 11 =