بازگشت

اهمیت بسیار زیاد تغذیه در دوران بارداری

Avatarنویسنده : عصرمگ
06 می 2018 ساعت : 19:22
تغذیه در دوران بارداری

تغذیه در دوران بارداری , یک متخصص تغذیه گفت: مادران قبل از اینکه وارد دوران بارداری شوند باید تغذیه خود اهمیت دهند تا فرزندی سالم به دنیا بیاورند. با مجله عصر همراه باشید …

88d8c08440034350b8458cbf6da8acd6 - اهمیت بسیار زیاد تغذیه در دوران بارداری

 

 

تغذیه در دوران بارداری و اهمیت آن

 

 تغذیه در دوران بارداری  :  تغذیه در دوران باردارینوش آفرین ستاری متخصص تغذیه  ؛  در خصوص اهمیت تغذیه در مادرانی که دچار سوءتغذیه هستند، اظهار کرد: خانم ها در دوران بارداری حساس ترین زمان عمر خود را سپری می کنند، از این رو مصرف کافی و صحیح مواد غذایی به شدت بر سلامت مادر و جنین تاثیر می گذارد.

 تغذیه در دوران بارداری  :  ستاری با اشاره به اینکه سوءتغذیه در مادران باردار بسیار در رشد جنین موثر است، عنوان کرد: مادران قبل از اینکه وارد دوران بارداری  شوند باید به تغذیه خود اهمیت دهند؛ خانم ها نباید با سوء تغذیه وارد دوران بارداری شوند چرا که این کار بهترین عمل برای جلوگیری از مرگ و میر جنین و نوزاد است.

درمان دارویی مادرانی که سوء تغذیه دارند

این متخصص تغذیه با بیان اینکه می‌توان با درمان دارویی سوء تغذیه مادران را رفع کرد، گفت: زمانی که مادری بدون رعایت تغذیه مناسب وارد دوران بارداری شود، می‌تواند این دوران را حتی المقدور با مکمل های دارویی، قرص آهن و اسید فولیک سپری کند.

وی با تاکید بر اینکه نوع تعذیه و خوراک در بهتر سپری شدن دوران بارداری مهم است، مطرح کرد: در رژیم غدایی مادران باردار حتما باید میوه و سبزیجات جای داشته باشد و از آن استفاده کنند؛ توصیه می شود مادران باردار حتما در دوران بارداری خود هفته ای یک بار ماهی مصرف کنند تا دچار سوء تغذیه شدید نشوند.

 

این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه خانم ها باید حتما در دوران بارداری از مکمل های ضروری استفاده کنند، عنوان کرد: مکمل هایی که برای خانم های باردار ضروری و مهم است، اسید فولیک و قرص آهن است؛ مادرانی که دچار سوءتغذیه هستند، باید این مکمل ها را در دوران بارداری مصرف کنند.

 

ستاری با اشاره به اینکه باید به میزان تغذیه در دوران بارداری اهمیت داد، یاد آور شد: در دوران بارداری تمام دسته های غذایی به میزان کافی و صحیح باید به مادر و جنین برسد و به هیچ عنوان نباید فقط به یک نوع از مواد غذایی تکیه کرد؛ باید انواع پروتئین‌ها، گوشت و کربوهیدرات به مقدار کافی به مادر و جنین برسد.

 

 

 

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


شانزده − 11 =