بازگشت

اگر مار نیشمان زد چه کنیم

Avatarنویسنده : عصرمگ
25 می 2018 ساعت : 18:51
اقدامات مهم بعد از مار گزیدگی - اگر مار نیشمان زد چه کنیم

اگر مار نیشمان زد چه کنیم , مارها موجوداتی بی صدا ولی دارای نیش های کشنده ای هستند که اگر بلافاصله بعد از نیش آن ها نتوان اقدامات لازم را انجام داد، می تواند منجر به مرگ فرد شود.

snakeeee 620x388 - اگر مار نیشمان زد چه کنیم

اگر مار نیشمان زد چه کنیم؟

با گرم شدن هوا وجود مار در فضای اطرافمان هم بیشتر می شود و خطر ناشی ا ز نیش مار هم بیشتر می شود. نیش مار یک نیش معمولی نیست که بتوان ساده از کنارش رد شد. ما در این مقاله به شما می گوییم که اگر مار نیشمان زد چه کنیم؟

اقدامات بعد از مار گزیدگی

با امداد تماس بگیرید:

برای کمک سریع تماس بگیرید، حتی اگر کسی شما را به بیمارستان میرساند. در صورت امکان، سعی کنید مار را به خوبی توصیف کنید به کارکنان پزشکی به منظور مدیریت مناسب راحت تر آنها و همچنین داروی ضد سم مناسب شما در صورت لزوم.

حرکت نکنید و بلند نشوید:

تا زمانی که هنوز در نزدیکی مار هستید، سعی نکنید حرکت کنید یا بخزید، زیرا هر حرکتی می تواند زهر را از طریق سیستم بدن شما حرکت دهد. همچنین، قسمت بدن آسیب دیده زیر سطح قلب را نگه دارید تا سرعت پخش زهر کاهش یابد.

جواهراتتان را دربیاورید:

و همینطور لباس هایتان را دربیاورید و کم کنید ، طلا و جواهر و لباس می تواند باهم به تورم کمک کنند که باعث قطع گردش خون میشود، که بدترین اتفاق است پس بلافاصله هر چیزی را که باعث تنگ شدن و گرفتگی است را دربیاورید.

از مکش استفاده نکنید

سعی نکنید سم را با یک دستگاه یا دهان بمکید به سمت بیرون. این باعث می شود که میکروب ها به داخل دهان نفوذ کنند، به بافت آسیب برساند و زخم ایجاد می شود، و به طور کلی، این حرکت کار نمی کند.

از شریان بند استفاده نکنید

از شریان بند استفاده نکنید زیرا خطر قطع شدن را افزایش می دهد زیرا گردش خون مسدود می شود. اگر جریان خون در حال بسته شدن باشد، زهر کمتر احتمال دارد رقیق شود.

از یخ گذاشتن اجتناب کنید

یخ را روی نیش مار نگذارید، زیرا یخ ممکن است گردش خون را متوقف کند. خوردن خون را با دهان خود (میکروب های دهان ممکن است باعث ایجاد عفونت در زخم نیش شوند)متوقف کنید، زیرا شما نیز ممکن است خود را به زهر مبتلا کنید.
در این مورد، سردی می تواند جریان خون را به بافت ها مهار کند یا باعث یخ زدگی آن شود. هر دو فاجعه ای برای بافت ها ایجاد می کنند و می توانند منجر به قطع عضو شوند. اگر میتوانید زخم را با آب تمیز بشورید، و فورا به پزشک متخصص مراجعه کنید.

تلاش نکنید زخم را ببرید

هرگز این ایده که برای خارج کردن سم مار باید زخم را ببرید عملی نکنید چرا که بسیار خطرناک است.

درمان نیش زدگی مار توسط پزشک

درمان نیش مار با تزریق قابل توجهی (تزریق زهر)صورت می گیرد که برای تولید ضد-سم استفاده میشود و معمولا از آنتی بادی های اسب ها ساخته می شوند. پزشک قبل از اعمال ضد سم ابتدا یک آزمایش پوستی انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که بیمار حساسیتی به آن ندارد ، حتی اگر ضدسم مشخص نشود، پزشک باید بیمار را برای عوارض جانبی مانند قطعات دندان مار در زخم بیمار ارزیابی کند . همچنین دکتر باید به مقدار مورد نیاز به نسبت جراحت بخیه بزند و اطمینان حاصل کند که بیمار مقدار مناسبی از آمپول کزاز را دریافت کرده است.

 

  • تاریخ انتشار : 25 می 2018 ساعت : 18:51
  • دسته :
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


1 × سه =