بازگشت

اگر همیشه این نوع خواب ها را می بینید ، احتمالا شما باهوش و نابغه هستید !

Avatarنویسنده : عصرمگ
21 اکتبر 2018 ساعت : 09:36
خواب دیدن

اگر همیشه این نوع خواب ها را می بینید ، احتمالا شما باهوش و نابغه هستید ! خواب دیدن زیاد به هوش افراد بستگی دارد یا نه سوالی است که در این مقاله قدر به آن پرداخته شده است.

 

علت خواب دیدن 620x413 - اگر همیشه این نوع خواب ها را می بینید ، احتمالا شما باهوش و نابغه هستید !

 

با عصرمگ همراه شوید …

خواب دیدن امری عادی است اما عده ای تعداد دفعاتی که خواب می بینند بیشتر است و عده ای کمتر.
بعضی از افراد خواب شان با وضوح بیشتری است و بعضی گنگ و نامفهوم. آیا این خواب دیدن به هوش افراد ربطی دارد؟اگر زیاد خواب می بینید، احتمالا نابغه هستید. اطلاعات بیشتر را در ادامه مقاله مطالعه کنید

.

به گزارش عصرمگ ، محققانی که در زمینه خواب فعالیت می‌کنند معمولا از رویاهایی که توسط مردم دیده می‌شود نمونه برداری نمی‌کنند و به عبارت دیگر با جزییات خواب مردم کاری ندارند زیرا در بیشتر موارد ثبت، تحلیل و بررسی کمّی خواب‌ها به طور دقیق کار دشواری است.

 

خواب هایی که می گویند شما نابغه هستید …

محققان سعی می‌کنند ابزارهای سنجش دیگری را در این زمینه به کار ببرند که از جمله آنها می‌توان به نحوه فعالیت مغز اشاره کرد. این اتفاق برای فهم بهتر خواب دیدن در انسان دنبال می‌شود.

در آخرین بررسی‌ها مشخص شد افرادی که ضریب هوشی آنها از میانگین تعیین شده برای عموم مردم بالاتراست در زمینه تسلط به زبان تفکر سه‌بعدی بهتر عمل می‌کنند. این مسئله باعث می‌شود تا رویاهایی که در هنگام خواب می‌بینند، واضح‌تر و معنادارتر باشد.

البته بررسی‌ها نشان داده است که افراد باهوش لزوما تمام خواب‌های خود را واضح و معنی‌دار نمی‌بینند. ولی احتمال تجربه رویاهای شفاف و بامعنی در این دسته از افراد بیشتر از دیگران است.

رویاها در اصل توالی سریع از تصاویر،‌ ایده‌ها،‌ احساسات و … هستند که به صورت تصادفی و غیرارادی در ذهن ما شکل می‌گیرند و در یک مرحله ویژه از خوابیدن که به آن چرخه REM می‌گویند، مشاهده می‌شوند.

خواب‌ها با بخش ناهشیار مغز در ارتباط هستند و بر این اساس ضریب هوشی که مربوط به بخش هشیار می‌شود،‌ آنها را درگیر نمی‌کند. ولی از آنجایی که افراد با ضریب هوشی بالاتر توانایی مشاهده اشکال با جزییات بیشتر را دارند، درک آنها از خواب‌های شبانه متفاوت است.

البته این مسئله در بررسی اخیر ثابت شد افرادی که ضریب هوشی بالایی دارند مشابه دیگران می‌توانند خواب‌های غیرشفاف و معنی‌دار هم مشاهده کنند. با این وجود این دسته از افراد بهتر از دیگران می‌توانند خواب‌های خود را به خاطر بیاورند و آنها را تجسم کنند.

محققان می‌گویند رویاهای شفاف و واضح به درک آگاهانه مغز مربوط می‌شوند. در این شرایط میزان درک و کنترل فردی که رویا می‌بیند بسته به ضریب هوشی تغییر می‌کند.

 

 

  • تاریخ انتشار : 21 اکتبر 2018 ساعت : 09:36
  • دسته :
برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


20 + نوزده =