بازگشت

بزرگ کردن سینه با تکنیک تزریق چربی | معایبی که شاید به شما نگویند + عکس ها

Avatarنویسنده : عصرمگ
30 سپتامبر 2018 ساعت : 11:07

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی : تزریق چربی در سینه یک روش کم تهاجمی برای بزرگ کردن سینه ها می باشد، با استفاده از این روش اگرسینه افتادگی زیادی نداشته باشد فرم زیبایی در سینه ایجاد می شود اما اگر افتادگی وپوست اضافه زیادباشدروش مناسبی نیست وباید همراه با لیفت سینه انجام شود.

 

 

با عصرمگ همراه شوید …

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یا بزرگ کردن سینه به صورت طبیعی نوعی عمل جراحی است که امروزه بسیار پر طرفدار است که با این روش اندازه سینه بیمار بزرگ شده و ظاهر آن اصلاح می شود. در این عمل به جای استفاده از محلول نمک، سیلیکون یا تزریق ژل به سینه برای بزرگ کردن و افزایش سایز سینه از بافت چربی برداشته شده از بدن بیمار برای بزرگ کردن سینه استفاده می شود که در اصطلاح به بزرگ شدن سینه با تزریق چربی، عمل جراحی پیوند چربی گفته می شود.

 

نحوه جراحی بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

 

عمل جراحی بزرگ کردن سینه با تزریق چربی، چربی از عضو اهدا کننده که معمولا باسن،ران و شکم است به روش لیپوساکشن برداشته می شود سپس از بیمار ۲۰ تا ۳۰ میلی لیتر خون گرفته می شود و از آن پی آر پی جدا می گردد. پس از جدا کردن خون از چربی گرفته شده، پی آر پی را با چربی ترکیب می کنیم. چربی پس از آماده سازی از طریق ایجاد شکاف های بسیار کم و ناچیز به داخل سینه تزریق می شود.روش تزریق چربی یک عمل جراحی به نسبت ساده برای بیمار است و دوره ریکاوری آن نیز کوتاه می باشد.

 

مراقبت های پس از عمل تزریق چربی به سینه

 

 بزرگ کردن سینه با تزریق چربی :  معمولا بیماران مانند هر عمل جراحی با مقداری ناراحتی اولیه پس از این عمل مواجه می شوند.ممکن است بیمار احساس ورم در ناحیه سینه خود داشته باشد همچنین ناحیه اهدا کننده چربی هم ممکن است دردناک و کبود شود. با استفاده از کمپرس آب سرد می توان این علائم را کاهش داد. با از بین رفتن ورم و قرار گرفتن سلول های انتقال یافته در موقعیت جدید آنها، نتایج نهایی حاصل از عمل جراحی آشکار تر می شوند. در این حالت اکثر بیماران می توانند در طول یک یا دو هفته به سر کار خود باز گردند.

 

مزایا بزرگ کردن سینه با روش تزریق چربی

 

 

 بزرگ کردن سینه با تزریق چربی : چون عمل جراحی بزرگ کردن سینه با چربی با استفاده از بافت بدن خود بیمار انجام می شود احتمال مشاهده عکس العمل نسبت به آن وجود ندارد – بافت چربی با گذشت زمان سفت نمی شود – امکان سوراخ شدن یا خالی شدن بافت چربی تزریق شده وجود ندارد.

 

معایب بزرگ کردن سینه با روش تزریق چربی

 

 بزرگ کردن سینه با تزریق چربی :  چون چربی بر خلاف پروتزهای سینه شکل خاصی ندارد برای شکل دهی به پوست سینه محدودیت ایجاد می کند.- از عوارض مرتبط با تزریق چربی برای برجسته کردن سینه ها می توان از جذب چربی توسط بدن نام برد. اگر این جذب زیاد باشد کیفیت پایین می آید و نیاز به تزریق مجدد خواهد بود.عارضه دیگرعبارت است از خطر تبدیل شدن به چربی سخت و ناصاف، که گاهی اوقات به دلایل ناشناخته رخ می دهد .

 

پیوند چربی اتولوگ برای برجسته کردن سینه ها یک روش بسیار ساده است. در این متد، چربی از قسمت پایین بدن بیمار گرفته می شود و پس از آماده سازی به سینه فرد تزریق می شود. در مرحله بعد به چربی شکل و انحنای لازم داده می شود. نتیجه نهایی حالت پر، مستحکم و طبیعی سینه است.

 

 بزرگ کردن سینه با تزریق چربی :    ظاهر سینه بانوان نه تنها برای خودشان مهم است بلکه از جانب جنس مخالف هم ارزش گذاری می شود. سینه های بزرگ ( نسبتا”) و پرنمادی از زیبایی و جوانی ست. زنان در سنین مختلف می توانند تحت عمل افزایش حجم سینه قرار گیرند، البته به دلایل مختلف. در یک زن جوان این عمل ممکن است به دلیل عدم رضایت از اندازه سینه انجام گردد. در اینجا فرد مایل افزایش سایز است. در سنین بالاتر اثراتی که بارداری، شیر دهی و سن بر روی سینه می گذارد، دلیل تمایل بانوان برای عمل می باشد. با افزایش سن در بانوان، سینه ها شروع به افتادگی و کاهش حجم می کنند. سفت کردن و برگرداندن حجم سینه با عمل پیوند چربی اتولوگ انجام می شود.

 

 بزرگ کردن سینه با تزریق چربی :    تزریق چربی برای برجسته کردن سینه ها به صورت بالقوه یک روش بسیار موفق است. در صورتی که به درستی انجام شود، ظاهر واحساس خوبی برای فرد ایجاد می کند. بر عکس، ظاهر پروتز ها گاهی غیر طبیعی ست، می توانند دردناک باشند، گاهی ترشح دارند و عفونت می کنند. گاهی اوقات جابجا می شوند و ممکن است تغییر شکل دهند و نیاز به عمل مجدد داشته باشند.

مهم است به یاد داشته باشید تزریق چربی عملی ست که از نظر بسیاری از پزشکان دائمی نیست. دلیل آن هم این است که، چربی تزریق شده توسط بدن جذب می شود. مدت زمان ماندگاری این روش از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در اکثریت قریب به اتفاق موارد، این زمان بالای ۴ سال است و به طور متوسط بین ۴ تا ۱۱ پایدار می باشد.

 

روش

مرحله ۱: آماده کردن بیمار- به بیمار بی حسی داده می شود و محل برداشت چربی استریل می گردد.

مرحله ۲: برداشت چربی- چربی از طریق لیپوساکشن از بخش های پایین بدن بیمار گرفته می شود. این ناحیه به طور معمول شکم یا ران خواهد بود.

مرحله ۳: تهیه پی آر پی- در این مرحله از بیمار ۲۰ تا ۳۰ میلی لیتر خون گرفته می شود و از ان پی آر پی جدا می گردد.

مرحله ۴: ترکیب کردن چربی با پی آر پی- پس از جدا کردن خون از چربی گرفته شده، پی آر پی را با چربی ترکیب می کنیم.

مرحله ۵: تزریق چربی- چربی آماده شده به داخل سینه تزریق می شود.

مرحله ۶ : بازیابی- بیمار پس از یک ساعت یا دو استراحت، به خانه فرستاده می شود.

بهبود

پس از عمل، فرد به احتمال زیاد، کمی درد و التهاب و کبودی در موضع خواهد داشت. درد باید در عرض یک هفته فروکش کند .تورم ممکن است کمی طولانی تر شود و بعد بین ۲ و ۴ هفته طول بکشد.

هزینه

هزینه انجام این روش با توجه به مرکزی که این عمل را انجام می دهد و تبحر پزشک متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی بین ۵/۱ تا ۵/۴ میلیون تومان می باشد.

 

 

عوارض

 بزرگ کردن سینه با تزریق چربی :   از عوارض مرتبط با تزریق چربی برای برجسته کردن سینه ها می توان از جذب چربی توسط بدن نام برد. اگر این جذب زیاد باشد کیفیت پایین می آید و نیاز به تزریق مجدد خواهد بود. عارضه دیگر عبارت است از خطر تبدیل شدن به چربی سخت و ناصاف، که گاهی اوقات به دلایل ناشناخته رخ می دهد .

عدم تقارن یکی دیگر از خطرات بالقوه می باشد که وابسته به مهارت پزشک در انجام این روش است. این عدم تقارن قابل اصلاح است. عفونت در محل تزریق، از ریسک های دیگر است. آمبولی چربی، هر چند نادر است اما یک عارضه بسیار جدی است. این مورد می تواند منجر سکته مغزی ، حمله قلبی و حتی مرگ شود.

کلسیفیکاسیون چربی در پستان یک عارضه احتمالی دیگر است و باعث می شود که سینه سخت و ناصاف شود، این کلسیفیکاسیون می تواند نتایج ماموگرافی را به اشتباه بیاندازد. منطقه کلسیفیه ممکن است توده های سرطانی را در عکس ماموگرافی مخفی کند.

عوارض بزرگ کردن سینه

 

 بزرگ کردن سینه با تزریق چربی :  نگرانیهایی که در مورد تزریق چربی به سینه وجود دارد رسوب کلسیم و اشتباه شدن آن با تشخیص کانسر در ماموگرافی است هنوز نتیجه مشخصی حاصل نشده ولی مطالعات متعدد در این مورد در حال انجام است تا بی خطر بودن این روش را اثبات کند بزرگ کردن سینه با استفاده از تزریق چربی زمان بیشتری می برد، بافت چربی شکستنی و بسیار ظریف است و باید با دقت برداشت شود.

 

از معایب مهم انتقال چربی به سینه اینست با این روش سینه حداکثر یک تا دو سایز قابل بزرگ شدن است و ممکن است سایز دلخواه بیمار بدست نیاید. از معایب دیگر قابل پیش بینی نبود مقدار جذب چربی تزریق شده هست که شخص به شخص متفاوت است.

مهمترین ایراد تزریق چربی به سینه غیر قابل پیش بینی بودن نتیجه می باشد و پروجکشن و برآمدگی حاصل از تزریق چربی به سینه قابل توجه نمی باشد. یکی دیگر از عوارض احتمالی تزریق چربی به سینه ایجاد آبسه ممکن است باشد. باید به عرض برسانم که در کل جراحان پلاستیک مخالف تزریق چربی به سینه هستند و معمولا تزریق چربی توسط همکاران غیر جراح پلاستیک و افراد کم تجربه انجام می شود که به علت عدم داشتن تخصص و تجربه نمی توانند تعبیه پروتز انجام بدهند .

 

 بزرگ کردن سینه با تزریق چربی :   بیماران متعددی نزد بنده مراجعه کرده اند و تقاضای تزریق چربی به سینه داشته اند که با راهنمایی و توضیح مطالب فوق تعبیه پروتز را جهت بزرگ کردن سینه انتخاب کرده اند و گاه کسانی هم بوده اند که به دلایل واهی راضی نشده اند تعبیه پروتز انجام دهند ودر نهایت با تزریق چربی که انجام داده اند نتیجه ای جز پشیمانی نداشته است.

 

 

تزریق ژل به سینه ؟!!!

 

 بزرگ کردن سینه با تزریق چربی :  آیا از ژل هم می توان برای بزرگ کردن سینه استفاده کرد؟ در جواب این سوال باید بگویم که هنوز ژل استانداردی جهت تزریق به سینه وجود ندارد چون ژلهای قدیمی که که در حجم زیاد استفاده می شد و از اوکرایین وارد شده بود یا همان ژل پاژ (PAG) دارای عوارض زیادی بود که اکنون جمع آوری شده و کسانی از این ژل استفاده کرده بودند با عوارض متعددی روبرو هستند مانند آبسه و عفونت های مکرر که استفاده از این ژلها اکنون ممنوع شده است.

ژلهای جدید یا همان ژلهای قابل جذب اسید هیالورونیک که بسیار گران بوده تنها برای بزرگ کردن لبها مقرون به صرفه می باشند و استفاده از آنها برای بزرگ کردن سینه ها و با توجه به اینکه قابل جذب هم هستند مقرون به صرفه نیست امروزه از ژل برای بزرگ کردن سینه استفاده نمی شود. اگر بخواهیم از این ژلهای استاندارد جهت بزرگ کردن سینه استفاده کنیم هزینه ممکن است به بیست تا سی ملیون تومان بالغ شود.

 

  بزرگ کردن سینه با تزریق چربی :   باید بگویم متاسفانه بیماران زیادی هستند با توجه به فیلمهایی که در شبکه های اجتماعی نمایش داده می شود و تزریق چربی به سینه صورت می گیرد به ما مراجعه می کنند و درخواست تزریق ژل به سینه دارند باید عرض کنم منشاء این فیلمها مشخص نیست در صورتی که پروتز همان ژل هست ولی یک بسته و کپسول استانداردی دارد که مانع نشت آن به داخل سینه می شود و اگر بیمار بدنبال چاق شدن و یا بارداری نخواهد پروتز داشته باشد براحتی قابل خارج کردن است به هیچ وجه دنبال ژل جهت تزریق به سینه نباشید چرا که ممکن است کسانی به علت سودجویی اقدام به کار غیر استاندارد بکنند که عوارض ایجاد شده قابل جبران نباشد.

در مقایسه جراحیهای مختلف تزریق چربی مانند تزریق چربی به باسن و تزریق چربی به صورت باید گفت که انتقال و تزریق چربی به سینه نتایج ضعیف تر و غیرقابل پیش بینی تری دارد و جز در موارد نادر بیماران حاضر به استفاده از پروتز سینه نیستند و با اطلاع و آگاهی کامل بیمار به عوارض آن انجام شود.

 

 

دیگر عوارض و معایب بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

 

۱- از عوارض مرتبط با تزریق چربی برای برجسته کردن سینه ها می توان از جذب چربی توسط بدن نام برد. اگر این جذب زیاد باشد کیفیت پایین می آید و نیاز به تزریق مجدد خواهد بود.

۲- عارضه دیگر عبارت است از خطر تبدیل شدن به چربی سخت و ناصاف، که گاهی اوقات به دلایل ناشناخته رخ می دهد.

۳- عدم تقارن یکی دیگر از خطرات بالقوه می باشد که وابسته به مهارت پزشک در انجام این روش است. این عدم تقارن قابل اصلاح است.

۴- عفونت در محل تزریق، از ریسک های دیگر است.

۵- آمبولی چربی، هر چند نادر است اما یک عارضه بسیار جدی است. این مورد می تواند منجر به سکته مغزی، حمله قلبی و حتی مرگ شود.

۶- کلسیفیکاسیون چربی در پستان یک عارضه احتمالی دیگر است و باعث می شود که سینه سخت و ناصاف شود، این کلسیفیکاسیون می تواند نتایج ماموگرافی را به اشتباه بیاندازد. منطقه کلسیفیه ممکن است توده های سرطانی را در عکس ماموگرافی مخفی کند.

 

سوالاتی برای پرسش از پزشکتان

 

تزریق چربی سینه

۱٫ اولا مانند هر مورد دیگر تزریق چربی سینه از سلول های چربی كه به داخل سینه تزریق می شوند فقط درصدی از آنها زنده می مانند و مابقی جذب می شوند بنابراین مثل هر مورد دیگر تزریق چربی ممكن است به چند بار تزریق چربی داخل بافت سینه نیاز باشد با توجه به آنكه به طور متوسط cc300-200 چربی شسته شده و سالم باید داخل هر سینه تزریق شود بنابراین حداقل ۱/۵-۱ لیتر چربی باید از بیمار کشیده شود و پس از جدا کردن سرم و ناخالصیهاcc 600-500 چربی سالم بدست آورد. بنابراین فرد مناسب كسی است كه در سایر نواحی چاق و پر چربی و در ناحیه سینه كوچك و كم چربی باشد در عین حال حاضر به قبول امكان چند بار تزریق چربی باشد كه معمولا كمتر كسی این خصوصیات را دارد.

 

۲٫ معمولا به وسیله تزریق چربی نمی توان بزرگی قابل توجهی به سینه داد و حداكثر سینه بیماران حدود یك سایز (كاپ)بزرگ می شود.

 

۳٫ اما مهمترین مسئله ای كه باعث آن شده است كه تزریق چربی سینه برای بزرگسازی رواج پیدا نكند، اشكال احتمالی است كه در تشخیص سرطان سینه بدنبال تزریق چربی سینه رخ می دهد به این مفهوم كه ممكن است به دنبال تزریق چربی داخل سینه كلسیم رسوب كند. رسوب كلسیم در عین حال اولین و مهمترین علامت سرطان سینه در عكسبرداری تشخیص پستان (ماموگرافی ) هم هست. پس در فردی كه تزریق چربی به داخل سینه داشته است ،اگر در ماموگرافی رسوب كلسیم دیدیم بلافاصله بین آنكه این رسوب كلسیم به علت تزریق چربی است یا بیمار دچار سرطان سینه است برسر این دوراهی قرار می گیریم. در آمریكا پس از سال ها بررسی بعضی رادیولوژیستهای متبحر لازم برای تشخیص این دو مسئله را پیدا كردند.

 

 بزرگ کردن سینه با تزریق چربی :   و نتیجه آنكه در انجمن جراحان پلاستیك آمریكا در سال ۲۰۱۰ با ذكر احتیاطات خاص اجازه تزریق چربی سینه را داد اما به نظر نمی رسد كه در كشور ما تجربه در این مورد فعلا در حدی باشد كه بتوان با صحت زیاد رسوب كلسیم ناشی از تزریق چربی سینه را از رسوب كلسیم ناشی از سرطان سینه تشخیص داد. بنابراین علیرغم علاقه ای كه به تزریق چربی سینه دارم فعلا جهت بزرگسازی سینه تزریق چربی را توصیه نمی كنم، اما برای كاربردهای ترمیمی (مثل كمك به تقارن سینه ها یا افزایش ضخامت بافت سینه )سال هاست كه خود از تزریق چربی استفاده فراوانی كرده ام.

 

این سوالات را حتما از پزشک جراحتان بپرسید :

 

۱٫ آیا تزریق چربی برای برجسته کردن سینه ها می تواند ظاهری را که من می خواهم به من بدهد؟

۲٫ آیا من به باید نگران جذب مجدد چربی باشم؟

۳٫ آیا نتایج این عمل مشابه عمل پروتز سینه است؟

۴٫ چه نوع عوارض جانبی ممکن است برایم ایجاد شود؟

۵٫ این عمل چقدر برایم هزینه خواهد داشت؟ آیا این قیمت شامل ترمیم های احتمالی هم می شود؟

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


پنج + هفده =