بازگشت

بهترین جایگزین بوتاکس برای افرادی که از بوتاکس می ترسند !

Avatarنویسنده : عصرمگ
11 اکتبر 2018 ساعت : 10:34
بهترین جایگزین بوتاکس

بهترین جایگزین بوتاکس :میکرونیدلینگ به عنوان درمان القایی کلاژن شناخته می شود و شامل استفاده از سوزن های بسیار ریز برای ایجاد صدها زخم کوچک و نامرئی در پوست و روی لکه های پوست است.

 

q 620x310 - بهترین جایگزین بوتاکس برای افرادی که از بوتاکس می ترسند !

 

با عصرمگ همراه شوید …

بهترین جایگزین بوتاکس میکرونیدلینگ است که به عنوان درمان القایی کلاژن شناخته می شود و شامل استفاده از سوزن های بسیار ریز برای ایجاد صدها زخم کوچک و نامرئی در پوست و روی لکه های پوست است.
در این درمان حداقل تهاجمی که توسط یک متخصص پوست، یا جراح پلاستیک آموزش دیده و با استفاده از یک دستگاه که دارای سوزن های کوچک نقره ای است، انجام می شود و تقریبا بدون درد و فوق العاده موثر است.

 

بهترین جایگزین بوتاکس : میکرونیدلینگ چگونه بر روی پوست انجام می شود ؟

 

بهترین جایگزین بوتاکس : آسیب های کوچکی که این دستگاه با سوزن های ریز ایجاد می کند، باعث تحریک فرآیند های زخم طبیعی بدن شده و گردش خون سلولی و تولید کلاژن و الاستین را افزایش می دهد بنابراین باعث برگشت و جلوگیری از نشانه های پیری شده و چین و چروک های عمیق صورت و پیشانی را کاهش می دهد.

بهترین جایگزین بوتاکس :  این روش جزو روش های نوین ترمیم آسیب های پوست و از بین بردن چین و چروک است.
این همان کارهایی است که لیزر انجام می دهد، فقط شما به جای استفاده از گرما یا نور به پوست مکانیکی آسیب می رسانید و توانایی آن برای تحریک رشد کلاژن و الاستین که کلید پوست زیبا و جوان است ، را افزایش می دهید.

این روش ، قوی ترین راه برای جلوگیری از پیری و جلوگیری از تشکیل خطوط و چین و چروک های جدید است. در طی چند جلسه درمانی باعث افزایش توانایی ایجاد نسل جدید سلول های پوست و کاهش چروک های عمیق در پیشانی می شود.

  بهترین جایگزین بوتاکس : میکرونیدلینگ با استفاده از مکانیسم های طبیعی بدن، نتایج بسیار طبیعی در پوست به وجود می آورد. چون مدت زمان ماندگاری اثرات آن بیشتر است ، اغلب برای کسانی که سعی در از بین بردن نشانه های پیری دارند و درمان چین و چروک توصیه می شود. از جمله مزیت های درمان با این روش ، این است که موجب می شود ، نفوذ و جذب سریع تر مواد دارویی به پوست شود ، و پوست سفت می شود.

 

در میکرونیدلینگ سوزن به داخل پوست نفوذ می کند و این نفوذ در حدی است که خونریزی کمی داخل پوست ایجاد می شود.
بنابراین پوست در مدت زمان کوتاهی بازسازی می شود در نتیجه دوران نقاهت بسیار کوتاه است.
میکرونیدلینگ را می توان برای درمان بیماران با هر رنگ پوست به کار برد.

بهترین جایگزین بوتاکس : میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

بهترین جایگزین بوتاکس :  سوراخ های ایجاد شده بسیار ریز هستند و با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند و ظرف چند ساعت بسته شده و مختصر قرمزی و تورم که بعد از میکرونیدلینگ ایجاد می شود، چند روز بعد محو شده و هیچگونه علامتی در موضع باقی نمی ماند. مدت زمان هر جلسه حدود ۶۰ دقیقه است که ۴۵ دقیقه برای بی حسی و حدود ۱۵ دقیقه درمان با درماپن زمان می برد.

بهترین جایگزین بوتاکس :  بر اساس ناحیه صورت عمق درمان در آن موضع متفاوت است. با ادامه جلسات درمانی نفوذ کرم ها و پمادهای پوستی تسهیل شده و این یکی از مزیت های میکرونیدلینگ است. چرا که در حالت عادی پمادها و کرم های پوستی فقط تا لایه سطحی اپیدرم نفوذ می کنند و به لایه های زیرین پوستی نمی رسند. حین عمل میکرونیدلینگ می توان مواد و سرم هایی از قبیل اسید هیالورونیک و کوکتل های مزوتراپی را برای نفوذ به لایه درم استفاده کرد. هیالورونیک اسید به تحریک کلاژن سازی کمک کرده و به جوانسازی پوست کمک می کند. بعلاوه برای تیرگی زیر چشم محلول های روشن کننده و برای درمان لک از کوکتل های ضد لک استفاده می شود.

 

بهترین جایگزین بوتاکس : انواع میکرونیدلینگ بر اساس عمق نفوذ سوزن:

بهترین جایگزین بوتاکس : میکرونیدلینگ سطحی (جهت جوانسازی اولیه و حداکثر تا عمق ۰٫۵ میلی متر) روی اپیدرم کانال های بسیار ریزی ایجاد می کنند که باعث می­ شود فاکتورهای رشد از کراتینوسیتها آزاد شده و فعالیت آنها در اپیدرم افزایش یابد.
میکرونیدلینگ عمقی (جهت جوانسازی پیشرفته، اسکارها، استریا… از عمق ۰٫۵ تا حداکثر ۳ میلی متر) فرایند بهبود زخم موجب می شود کراتینوسیتها و فیبروبلاستها تحریک گردند، که نتیجه آن افزایش فعالیت TGF-β۳ و افزایش رشد و نمو سلول های اپیدرم، کلاژن، الاستین و GAG(گلیکوز آمین گلیکان)می باشد.بهترین جایگزین بوتاکس/

 

بهترین جایگزین بوتاکس : مراقبت ‌های لازم از پوست برای عمل میکرونیدلینگ کدام است؟

بهترین جایگزین بوتاکس :  بلافاصله بعد از انجام عمل میکرونیدلینگ، شما نباید هیچ گونه داروی ضد التهاب از قبیل ایبوپروفن، موترین یا آدویل استفاده کنید. این ترکیبات باعث اختلال در فرایند طبیعی ترمیم و بازسازی پوست می‌شود که برای جوانسازی پوست دست و لیفت صورت شما بسیار حیاتی است و نقش اصلی را در این زمینه بر عهده دارد. برای عمل میکرونیدلینگ، نکات ساده زیر را با دقت رعایت کنید:

 

در روز عمل:

بهترین جایگزین بوتاکس :  قبل از انجام عمل جوانسازی پوست از هیچ گونه لوسیون، مواد آرایشی یا سایر محصولات موضعی بر روی پوست صورت خود استفاده نکنید. بعد از آنکه عمل شما به پایان رسید، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که از یک پماد تقویت کننده لیپوپپتید یا مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید. برای تمیز کردن صورت خود می‌توانید شب‌ها قبل از خواب از یک شوینده ملایم استفاده کنید.

 

ph14 620x280 - بهترین جایگزین بوتاکس برای افرادی که از بوتاکس می ترسند !

روز اول:

در روز بعد از انجام جوان سازی پوست دست و صورت خود را به طور عادی تمیز کنید و مواد آرایشی یا کرم‌ها و لوسیون‌های موضعی دیگر را مطابق معمول استفاده نمایید. دقت کنید که هرگز نباید از لایه‌بردارها یا ترکیبات حاوی اسید گلیکولیک که در شوینده‌ها وجود دارد، استفاده کنید. زیرا این مواد می‌تواند باعث خشک شدن شدید پوست شما بعد از عمل شود. همچنین باید حتماً از یک کرم ضد آفتاب با خاصیت حفاظتی (SPF) برابر ۳۰ یا بالاتر بر روی پوست خود استفاده کنید.بهترین جایگزین بوتاکس /

روزهای دوم تا هفتم:

ظرف دو روز بعد از انجام عمل میکرونیدلینگ برای جوان شدن پوست دست و صورت ، شما مشاهده می‌کنید که پوستتان خشک و پوسته پوسته شده است. این حالت به خاطر افزایش سرعت تکثیر سلول‌های پوست به وجود می‌آید. طی این مدت می‌توانید یک کرم مرطوب کننده معمولی بر روی پوست خود بمالید. نکات و دستوراتی که پزشک برای جوان سازی پوست به شما داده است را به دقت رعایت کنید.بهترین جایگزین بوتاکس /

اگر پزشک، عمل میکرونیدلینگ را در اطراف چشم‌های شما نیز انجام داده باشد، ممکن است به مدت ۳ تا ۴ روز کمی خون‌مردگی دور چشم‌های شما وجود داشته باشد، که در این صورت می‌توان آن را با یک آرایش ملایم پوشاند. ظرف چند روز بعد، پوست شما در ناحیه مورد عمل شروع به ریزش می‌کند. البته اینها لایه‌هایی از پوست هستند که به طور طبیعی حدود یک هفته بعد خواهند ریخت، اما میکرونیدلینگ باعث شده است که زودتر به سطح بیایند. در طی این مدت که دوره موقت ریزش پوست به شمار می‌رود، پوست شما خشک می‌شود و می‌ریزد.بهترین جایگزین بوتاکس /

روز هفتم به بعد:

از یک هفته بعد از انجام عمل میکرونیدلینگ، اغلب بیماران مشاهده می‌کنند که پوستشان حالت لطیف‌تر و درخشان‌تری پیدا کرده است.

هزینه درمان

همانطور که ذکر شد هزینه میکرونیدلینگ نسبت به روش‌های دیگر بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

 

fractora ba5 620x318 - بهترین جایگزین بوتاکس برای افرادی که از بوتاکس می ترسند !

بهترین جایگزین بوتاکس : مراقبت های بعد از درمان

· میکرونیدلینگ پوست درد بسیار کمی دارد اما ممکن است برخی بیماران پس از انجام میکرونیدلینگ برای مدت چند روز یا حتی بیشتر، بسته به شدت عارضه پوستی که داشته اند و نتیجتاً عمق دخول نیدل ها، خشکی، قرمزی و تورم پوست را تجربه نمایند.

· توصیه می شود فرد تا چندین هفته پوست خود را در معرض تابش آفتاب قرار ندهد.

· در مواردی که میکرونیدلینگ به منظور از بین بردن جای جوش به کار می رود، باید قبل از خواب پوست با یک کلینزر ملایم تمیز شود. روز بعد نیز پوست باید مجدداً توسط کلینزر تمیز شود. آرایش و استفاده از لوسیون نیز بلامانع خواهد بود.

· از آنجایی که حفره های میکرو به سرعت بسته می شوند، احتمال بروز عفونت پس از فرآیند میکرونیدلینگ بسیار کم است.

· در صورتی که درمانگر لازم بداند، ممکن است برای بیمار آنتی بیوتیک نیز تجویز شود.

· نوسازی و جوان شدن پوست را می توان بین ۲ هفته تا هشت ماه پس از انجام فرآیند میکرونیدلینگ بر روی پوست مشاهده کرد.

· اسکارهایی که بر اثر سوختگی ایجاد شده اند، خیلی دیر به فرآیند میکرونیدلینگ پاسخ می دهند. ممکن است نتیجه نهایی که جلسه درمان میکرونیدلینگ در این موارد بتوان پس از شش ماه تا یک سال مشاهده گردد.

بهترین جایگزین بوتاکس : توصیه های کاربردی میکرونیدلینگ

· برای انجام عمل میکرونیدلینگ باید از ابزارهای با کیفیت استفاده گردد؛ باید توجه داشت که ابزارهای متعددی که توسط شرکت های مختلف ساخته شده اند در بازار موجود می باشند. استفاده از ابزارهای بی کیفیت می تواند موجب شکستن نیدل در پوست فرد شود.

· باید پیش از شروع درمان به فرد آگاهی داده شود که ممکن است برای حصول نتیجه دلخواه به چندین مرتبه تکرار نیاز باشد.

· در مواردی همچون از بین بردن جای جوش، ممکن است پزشک یا درمانگر تشخیص دهد که می بایست میکرونیدلینگ با روش های درمانی دیگر همراه گردد.

· استفاده از کرم های بیحسی موضعی می تواند مانع احساس درد توسط بیمار و در نتیجه انجام بهتر فرآیند درمانی شود.

 

Mikroneedling Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır dermapen dermapen uygulama mikroneedling 620x413 - بهترین جایگزین بوتاکس برای افرادی که از بوتاکس می ترسند !

هر فرد به چند جلسه میکرونیدلینگ نیاز دارد؟

بهترین جایگزین بوتاکس : تعداد جلسات میکرونیدلینگ به شرایط پوست فرد بستگی دارد. اما به طور کلی می توان گفت برای جای جوش های معمولی، سه تا چهار جلسه نیاز خواهد بود. اسکارهای ناشی از سوختگی نیز معمولاً به پنج جلسه میکرونیدلینگ نیاز دارند.

در مورد چین و چروک و پیری پوست نیز معمولاً سالانه یک تا دو جلسه توصیه شده است.

مدل های خاصی از ابزارهای میکرونیدلینگ هم موجود هستند که نیدل های بسیار ظریفی با ارتفاع دو دهم میلی متر دارند و می توانند دو تا سه بار در هفته (در منزل) مورد استفاده قرار بگیرند تا:

o منافذ پوست بسته تر شود

o سطح چربی پوست کاهش یابد

o خطوط و چین و چروک های پوست کاهش یابد

o نفوذ و تأثیر کرم های بهداشتی پوستی افزایش یابد

o بروز جوش به حداقل برسد

آیا میکرونیدلینگ اثرات جانبی نیز دارد؟

معمولاً نواحی تحت درمان با سرعت بازسازی می شود. با این حال ممکن است در برخی موارد عوارض جانبی زیر نیز مشاهده گردد:

o تورم پوست در مرحله بهبود

o عفونت باکتریایی و یا ویروسی پوست (به ندرت)

o بروز آکنه که معمولاً ملایم است

در برخی منابع آمده است که انجام فرآیند میکرونیدلینگ در مراکز زیبایی و در شرایطی که مسایل بهداشتی به خوبی رعایت نمی شوند می تواند پیامدهای بدی به همراه داشته باشد. به عنوان مثال در چین ۴۳ مورد شکایت در باب عکس العمل های منفی پوست نسبت به فرآیند میکرونیدلینگی که در سالن های زیبایی انجام شده، گزارش شده است. کارکنان سالن های زیبایی معمولاً توجه چندانی به نکات بهداشتی مورد نیاز بین جلسات میکرونیدلینگ نکرده و مجدداً از غلتک هایی که احتمال دارد طی جلسات گذشته خونی شده باشند استفاده می نمایند. این امر می تواند فرد را در معرض ابتلا به بیماری هایی از قبیل HIV و هپاتیت قرار دهد. بنابراین برخی معتقدند اگر قرار باشد نکات بهداشتی رعایت نشود و سلامت فرد به خطر بیفتد، تحمل عارضه های خفیف پوستی معقول تر است! بنابراین افرادی که تصمیم دارند در این مراکز تحت درمان قرار بگیرند باید به نکات بهداشتی توجه نموده و از یک بار مصرف بودن نیدل ها اطمینان حاصل کنند.

اما علیرغم خطرهای ممکن، تقاضای مردم برای خرید غلتک یا همان درمارولر، روز به روز افزایش می یابد. تا جایی که می توان یک غلتک را با قیمتی نزدیک به پنجاه دلار خریداری نمود و فرآیند میکرونیدلینگ را در منزل انجام داد.

 

microneedling 620x364 - بهترین جایگزین بوتاکس برای افرادی که از بوتاکس می ترسند !

 

میکرونیدلینگ برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

میکرونیدلینگ را می توان بر روی تمام انواع پوست و با هر رنگ و نژاد انجام داد. میکرونیدلینگ برای تمامی نواحی بدن از جمله صورت، پشت دست، گردن و حتی نواحی حساس همچون دور چشم ها مناسب می باشد. با این حال میکرونیدلینگ برای افراد زیر توصیه نمی شود:

· کسانی که طی سه ماه گذشته از isotretinoin استفاده کرده اند.

· کسانی که زخم، بریدگی و یا خراشیدگی های باز بر روی پوست خود دارند.

· کسانی که طی یک سال گذشته بر روی پوست خود تحت پرتو درمانی قرار گرفته اند.

· کسانی که در ناحیه مورد نظر، هرگونه عفونت پوستی، عارضه یا تبخال دارند.

· کسانی که در دوران بارداری و یا شیردهی هستند.

· کسانی که سابقه بروز کلویید (در اصطلاح عوام، در محل زخم خود گوشت نو بالا می آورند) یا التیام دیرهنگام زخم دارند.

آیا می توان میکرونیدلینگ را در خانه انجام داد؟

باید به این نکته توجه داشت که ابزاری که برای فرآیند میکرونیدلینگ توسط یک فرد عادی طراحی و ساخته شده با ابزاری که توسط پزشک و یا درمانگر آموزش دیده و برای میکرونیدلینگ حرفه ای استفاده می شود، متفاوت است. ابزارهای خانگی باید حتماً نیدل های ظریف تر و کوتاه تری داشته باشند تا باعث ایجاد آسیب به پوست فرد نشوند.

همانطور که گفته شد، رولر های خانگی را می توان دو تا سه بار در هفته همراه با سرم های مناسب و به منظور بسته شدن منافذ پوست، تعدیل چربی پوست و کمک به بهبود چین و چروک های سطحی و ظریف و همچنین افزایش نفوذ محصولات بهداشتی پوستی به کار برد.

باید به این نکته توجه داشت که حتماً باید از کیفیت رولر (غلتک) اطمینان حاصل نمود. چون استفاده از ابزار بی کیفیت می تواند باعث شکسته شدن نیدل در پوست و نتیجتاً آسیب به پوست گردد.

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


پانزده − سه =