بازگشت

بهترین راه های کاهش چربی های شکم بعد از زایمان

Avatarنویسنده : عصرمگ
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت : ۲۲:۰۲
کاهش چربی های شکم بعد از زایمان :

بهترین راه های کاهش چربی های شکم بعد از زایمان : پس از زایمان چربی های انباشته شده در ناحیه شکم بیشتر است و کم کردن این چربی ها نیز دشوار است.

 

 کاهش چربی های شکم بعد از زایمان

 

با عصرمگ همراه شوید …

بهترین راه های کاهش چربی های شکم بعد از زایمان

 کاهش چربی های شکم بعد از زایمان :  پس از متولد شدن فرزند ممکن بعضی از مادران با مشکلاتی مثل اضافه وزن و بزرگی شکم و بعضی از اندام های بدنشان روبرو باشند. در واقع با وارد شدن به مرحله بعد از زایمان، اغلب مادران نگران نامناسب شدن اندام خود هستند.

مرتبا به این موضوع فکر می کنند که چه طور شکم و دیگر اندام خود را کوچک کنند. اندازه دور شکم یک خانم به صورت معمول ۶۰ سانتی متر است، این در حالی است که دور شکم یک خانم باردار به ۱۲۷ سانتی متر می رسد، این به این معنا است که هر خانم باردار بعد از زایمان خود باید حداقل ۶۷ سانتی متر از دور شکمش را کم کند

.

 کاهش چربی های شکم بعد از زایمان :    البته با تولد نوزاد به صورت طبیعی حدود ۴۰ سانتی متر از سایز شکم کاسته می شود اما بقیه چربی ها جای خود را در بدن حفظ می کنند و برای کاستن آن ها باید به فکر راه حل باشند. در این میان چربی های انباشته شده در ناحیه شکم بیشتر است و کم کردن این چربی ها نیز دشوار است.

 

ممکن است حتی بسیاری از خانم ها بعد از زایمان خود موفق با کاهش وزن و لاغری بشوند اما نتوانند چربی های شکم را از بین ببرند و افتادگی پوست شکم را کنترل کنند. یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از افتادگی شکم بعد از زایمان استفاده از شکم بند بلافاصله بعد از زایمان است.

دسته بندی چربی های شکم

 کاهش چربی های شکم بعد از زایمان :   چربی های شکم به دو دسته چربی های درونی و چربی های بیرونی تقسیم می شود. چربی های درونی شکم دور اندام های داخلی بدن جمع می شود و این گونه از چربی ها قابل دیدن نیستند. این نوع از چربی بسیار خطرناک هستند و در ظاهر شکم دیده نمی شود. چربی های بیرونی در دور کمر نمایان می شوند و با افزایش سایز شکم و دور کمر همراه هستند. در دوران بارداری چربی بیرونی نمایان می شود و با رشد جنین شکم به مراتب بزرگ تر می شود.

علت به وجود آمدن چربی های دور شکم در دوران بارداری

 

 کاهش چربی های شکم بعد از زایمان :  در این دوران چربی ها به دودلیل ایجاد می شوند. دلیل اول این است که با افزایش وزن جنین، پوست بدن برای نگه داری از جنین باید کشیده شود و چربی ها به کشیده شدن پوست کمک می کنند. یکی دیگر از دلایل چربی در این دوران محافظت بیشتر از جنین است.

راه های کاهش وزن بعد از زایمان

به فرزند خود شیر بدهید

تحقیقات دانشمندان نشان داده است که بعد از زایمان شیر دادن مرتب به فرزند باعث کاهش سایز شکم می شود، در واقع با شیر دهی رحم به اندازه اولیه خود بر می گردد و شکم کوچک تر می شود. علاوه بر این با شیر دادن به فرزند هر خانم حدود ۳۵۰ کالری می سوزاند، این کار به کاهش وزن کمک می کند. کاهش چربی های شکم بعد از زایمان  

مصرف صحیح غذا

بعد از دوران بارداری باید یک رژیم غذایی جدید را شروع کنید. مصرف غذاهای سالم به تناسب اندام و کوچک شدن شکم کمک می کند. دریافت کالری ها در روز باید با نیاز بدن شما متناسب باشد. سعی کنید از مصرف فست فود ها و غذاهای آماده پرهیز کنید و به جای آن سبزیجات، میوه ها، غلات و پروتئین ها را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید.

انجام تمرینات ورزشی

 کاهش چربی های شکم بعد از زایمان :   برای کاهش سایز دور شکم باید یک برنامه ورزشی مرتب داشته باشید. تقویت اندام های بدن با انجام تمرینات ورزشی محقق می شود. انجام تمرینات یوگا علاوه بر تناسب اندام بدن به افزایش قوای بدن نیز کمک می کند.

سعی کنید حداقل ۳ روز در هفته ورزش کنید و یا روزانه نیم ساعت نرمش کنید. بهترین نوع این ورزش ها که برای دستگاه تنفسی و قلب و عروق شما مناسب است، انجام ورزش های هوازی است. پیاده روی و انجام ورزش های موضعی به تقویت عضلات بدن کمک می کنند. هر چه عضلات شکم قوی تر باشند، چربی بیشتری از دست می رود. اگر نمی توانید به باشگاه بروید و یا پیاده روی کنید، می توانید دراز و نشت انجام دهید. این ورزش بدون نیاز به وسایل تخصصی می تواند به سادگی در خانه انجام شود. کاهش چربی های شکم بعد از زایمان 

 

راه های کاهش چربی های شکم پس از زایمان

انگیزه قوی داشته باشید

اگر می خواهید چربی های لجباز و وحشتناک دور شکم را کاهش دهید و برای همیشه از شر آن ها راحت شوید، باید انگیزه محکم و استواری داشته باشید. ممکن است به دلیل ضعیف بودن بدن و رسیدگی به امورات نوزاد، انجام ورزش برای مادری که به تازگی فرزند خود را به دنیا آورده است، سخت باشد. اما برای کاهش سایز شکم خود باید انگیزه داشته باشید و به صورت مرتب سایز دور شکم خود را اندازه گیری کنید و با کاهش عدد دور شکم انرژی بگیرید و با انگیزه بیشتر به کار خود ادامه دهید. کاهش چربی های شکم بعد از زایمان  

صبور باشید

 کاهش چربی های شکم بعد از زایمان :   به یاد داشته باشید که ممکن است حداقل ۹ ماه زمان صرف شود تا سایز دور شکم شما به قبل از دوران بارداری بازگردد. در واقع این چربی ها باید به مرور از دست برود. از روش های نادرست که در مدت زمان کم شما را به وزن ایده آل می رساند دوری کنید.

انجام لیپوماتیک برای کوچک کردن شکم

بزرگ شدن یکی از عوارض بعد از زایمان است. بعضی از بانوان می توانند، بعد از زایمان با یک برنامه ساده رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی چربی دور شکم خود را کاهش دهند و به حالت قبل برگردند اما در اکثر خانم ها این چربی باقی می ماند و حتی لاغری و کاهش وزن نیز تاثیری بر سایز دور شکم و شل شدن پوست ندارد. کاهش چربی های شکم بعد از زایمان 

 

یکی از پر کاربرد ترین روش ها برای رسیدن به تناسب بدن انجام لیپوماتیک است. این روش مناسب کسانی است که راه های مختلفی را برای کاهش چربی های دور شکم انجام داده اند و نتیجه نگرفته اند.

انجام لیپوماتیک قبل از بارداری

 

  کاهش چربی های شکم بعد از زایمان :   اگر فرد قبل از بارداری برای لیپوماتیک شکم اقدام کند و بعد از تصمیم به بارداری بگیرد، مشکلی برای بارداری و شیردهی او ایجاد نمی شود. در واقع اگر فرد بعد از عمل لیپوماتیک برای بارداری تصمیم بگیرد، باید حداقل یک تا دو سال بعد از لیپوماتیک برای بارداری اقدام کند. اگر فرد بعد از لیپوماتیک بلافاصله برای بارداری اقدام کند، با مشکلات پوستی نظیر ورم، کبودی و … روبرو خواهد شد.

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


یک × 3 =