بازگشت

بیوگرافی ” اروه رنار ” گزینه مربیگری تیم ملی فوتبال ایران + عکس و سوابق

Avatarنویسنده : عصرمگ
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۴۶
بیوگرافی " اروه رنار "

بیوگرافی ” اروه رنار ” گزینه مربیگری تیم ملی فوتبال ایران + عکس و سوابق … از رفتن کیروش چند هفته ای گذشته و هنوز تیم ملی فوتبال ایران سرمربی جدید خود را نشناخته است.

 

بیوگرافی " اروه رنار "

 

با عصرمگ همراه شوید …

از رفتن کیروش چند هفته ای گذشته و هنوز تیم ملی فوتبال ایران سرمربی جدید خود را نشناخته است. این در حالیست که هر از گاهی چند نام برای تصدی گری این پست در برخی از رسانه ها مطرح می شود. در جدیدترین مورد نام اروه رنار فرانسوی در اطراف تیم ملی شنیده می شود.

اروه رنار (Hervé Renard) سابقه سرمربیگری در تیم های زامبیا، ساحل عاج و مراکش را دارد. این مربی ۵۱ ساله اولین مربی است که توانسته در دو دوره جام ملت های آفریقا با دو تیم مختلف قهرمان این مسابقات شود. رنار سابقه درخشانی در تیم های آفریقایی دارد و در سطح این قاره مربی بسیار شناخته شده ای است.

“رنار” در حال حاضر هدایت تیم ملی مراکش را بر عهده دارد و این تیم را برای حضور در مسابقات جام ملت‌های آفریقا آماده می‌کند. مربی اهل کشور فرانسه در شرایطی هدایت تیم ملی مراکش را بر عهده دارد که قراردادش تا پایان جام ملت‌های آفریقای جنوبی با این کشور خواهد بود و از فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد که این مربی جدی ترین گزینه برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران خواهد بود.

ظاهرا مسئولان فدراسیون فوتبال از مدت‌ها قبل عملکرد و شرایط این مربی را زیر نظر داشته اند و برای حضور او روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران تا حدودی به جمع بندی رسیده اند اگر چه فدراسیون فوتبال ایران یک گزینه اروپایی دیگر را مد نظر دارد و حتی مذاکراتی را هم با وی انجام داده اما به نظر می‌رسد رنار اصلی ترین گزینه تاج برای جانشینی کی‌روش است.

رنار که دیدار تیم ملی فوتبال ایران و ژاپن را در ورزشگاه هزاع بن زاید از نزدیک تماشا کرد در اواخر تیرماه سال آینده (جام ملت‌های آفریقا از ۳۱ خرداد تا ۲۸ تیر برگزار می‌شود) قراردادش با فدراسیون فوتبال مراکش به پایان می‌رسد و ظاهرا در این زمینه هم با مسئولان فدراسیون فوتبال ایران به مذاکرات مثبتی رسیده است. از طرفی فدراسیون فوتبال ایران تصمیم دارد تا ۴ روز آینده یعنی تا ۲۹ اسفند سرمربی تیم ملی را معرفی کند و هیچ بعید نیست نام رنار به عنوان سرمربی جدید تیم ملی معرفی شود.

اگر چه شاید این سوال به وجود بیاید که چطور قبل از برگزاری جام ملت‌ها نام یک مربی یک تیم ملی دیگر به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران اعلام شود اما ظاهرا در مذاکرات طرفین این موضوع هم لحاظ شده که نام این مربی به عنوان مربی بعدی تیم ملی معرفی شود.

رنار در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی مراکش حضور داشت و اگرچه مقابل ایران تیمش در دقایق پایانی بازی را واگذار کرد اما این نماینده کشور آفریقا با هدایت مربی فرانسوی فوتبال قابل قبولی مقابل رقبا به نمایش گذاشت.

 

  • تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۴۶
  • دسته :
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


14 − ده =