بازگشت

تجربه برای جلوگیری از کپک زدن نان با دارچین !

نویسنده : عصرمگ
۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۵۹

جلوگیری از کپک زدن نان  : دارچین خواص بی نظیری دارد، یکی از خواص فوق العاده ی دارچین جلوگیری از کپک می باشد. یکی از اقلام ضروری که اگر درست نگه داری نشود سریع کپک می زند نان است. جلوگیری از کپک زدن نان با دارچین را امتحان کنید.

 

جلوگیری از کپک زدن نان

 

با عصرمگ همراه شوید …

از مشکلاتی که در هرخانه وجود دارد کپک زدن نان است که هم باعث به هدر رفتن نان می شود و هم ممکن است فرد نان کپک زده را بخورد و بیمار شود. برای جلوگیری از کپک زدن نان راه های مختلفی وجود دارد که محققان اپانیایی معتقدند استفاده از دارچین می تواند به کپک نزدن نان کمک کند. دراین مقاله روش جلوگیری از کپک زدن نان با دارچین را می خوانید.

جلوگیری از کپک زدن نان با دارچین!

گفته می شود قرار دادن چوب دارچین داخل بسته ی نان می تواند از کپک زدن نان جلوگیی کند. این مساله را محققان اسپانیای کشف کرده اند به این صورت که با وجود شیرینی و عطر موجود در این ماده، دارچین می تواند عامل نابودی میکروبها شود. این ماده در مصر باستان در مومیایی کردن مورد استفاده قرار می گرفته است.

با توجه به این خصوصیت، محققان اسپانیایی از قابلیت ضد میکروبی دارچین برای تولید نوعی بسته بندی ضد کپک استفاده کرده اند. آنها اعلام کردند بر اساس آزمایشهای به عمل آمده، کاغذی که دارای ۶ درصد از روغن دارچین باشد تا ۹۶ درصد از گسترش کپک در سطح نانی که از قبل دچار کپک زدگی شده بود، جلوگیری کرده و می تواند تازگی نان را تا ۱۰ روز حفظ کند.

محققان دانشگاه زاراگوزا اعلام کردند پوششهای پلاستیکی دارچین دار هم اکنون مورد استفاده تجاری قرار گرفته و می تواند در حفظ و تازگی میوه ها، سبزیجات، و گوشت نیز موثر باشد.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، گاهی استفاده از این پوششها باعث انتقال عطر دارچین به مواد غذایی می شود. همچنین استفاده مستقیم از این ماده برای حفظ مواد غذایی به دلیلی عدم آزادسازی مواد حفاظتی آن زیاد تاثیرگذار نخواهد بود.

 

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

4 × دو =