بازگشت

تعطیلی ادارات و بانک های سراسر کشور تا 15 فروردین 99

Avatarنویسنده : عصرمگ
25 مارس 2020 ساعت : 12:05
تعطیلی ادارات و بانک های سراسر کشور تا 15 فروردین 99

تعطیلی ادارات و بانک های سراسر کشور تا ۱۵ فروردین ۹۹

 

images - تعطیلی ادارات و بانک های سراسر کشور تا 15 فروردین 99

 

تعطیلی ادارات و بانک های سراسر کشور تا ۱۵ فروردین ۹۹

 

تعطیلی ادارات و بانک های سراسر کشور تا ۱۵ فروردین ۹۹ ،  فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا گفت: در صورتی که مسافرین به‌علت بروز علایم بالینی کرونا در شهرستان‌های مقصد بستری شوند، باید ملزم به پرداخت حداقل ۵۰درصد مبلغ فرانشیز باشند.

به گزارش عصرمگ به نقل از  تسنیم، علیرضا زالی طی نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ضمن خداقوت و آرزوی سالی سرشار از سلامتی، خیر و برکت، راهبردهایی مداخله‌ای برای کاهش و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را پیشنهاد داد.

تعطیلی ادارات و بانک های سراسر کشور تا ۱۵ فروردین ۹۹  ، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران با تذکر اینکه برای کاهش سرایت‌پذیری از طریق به حداقل رساندن ارتباطات بین‌فردی و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اطلاع‌رسانی و اقدامات زیادی انجام شده است، افزود: متأسفانه عده‌ای از هموطنان علی‌رغم همه توصیه‌ها، مبادرت به انجام سفرهای نوروزی کرده‌اند که این موضوع می‌تواند نگرانی‌های جدیدی در زمینه کنترل بیماری کرونا فراهم کند.

وی توضیح داد: گزارشات دریافتی از بعضی استان‌ها، حاکی از بستری شدن تعدادی از مسافرین نوروزی به‌دلیل بروز علائم بالینی کرونا در مراکز درمانی شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها دارد که این موضوع باعث افزایش بار اضافی به بخش‌های بهداشتی درمانی نیز شده است.

زالی با ابراز پیچیدگی استان تهران به‌لحاظ ترددها و تراکم جمعیت خواستار تعطیلی ادارات در بین‌التعطیلین تا ۱۵ فروردین ۹۹ شد و اظهار کرد: لازم است در مورد استمرار بیماری، در روزهای آتی نیز تصمیماتی متناسب با شرایط اتخاذ شود.

افزایش موقت عوارض بزرگراهی به‌میزان حداقل ۳ تا ۵ برابر برای خودروهایی که به مقاصد غیربومی مسافرت کرده‌اند پیشنهاد دوم فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا به دکتر نمکی بود.

وی اضافه کرد: لازم است منابع حاصله از عوارض بزرگراهی برای کمک به پیشگیری و کنترل بیماری کرونا شهرستانها اختصاص یابد.

وی گفت: اخذ عوارض روزانه از خودروهای غیربومی که به دیگر شهرستان‌ها مسافرت کرده‌اند و تخصیص منابع حاصله از آن به شهرستان‌های مقصد راهبرد مهمی برای کنترل بیماری است.

زالی با اشاره به تأکید وزارت بهداشت مبنی پرهیز از سفر و ماندن در خانه‌ها خاطرنشان کرد: در صورتی که مسافرین به‌علت بروز علایم بالینی کرونا در شهرستان‌های مقصد بستری شوند، باید ملزم به پرداخت حداقل ۵۰ درصد مبلغ فرانشیز باشند.

افزایش مبلغ جریمه حداقل به‌میزان ۲ تا ۳ برابر در صورت تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی برای خودروهای غیربومی که به سایر شهرستانها مسافرت کرده‌اند و تخصیص منابع حاصل از آن به شهرستان مقصد و ارائه بنزین در جایگاه‌های سوخت به خودروهای غیربومی که به دیگر شهرستان‌ها مسافرت کرده‌اند، صرفاً با دریافت هزینه آزاد از دیگر پیشنهادات زالی به وزیر بهداشت بود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد: علی‌رغم کاهش تردد بین‌استانی در سفرهای نوروزی، از آنجا که در آغاز شروع تعطیلات هستیم و سفرهای نوروزی در گذشته معمولاً به‌صورت دوفازی انجام می‌‌شود لازم است اقدامات کنترلی و شدیدتری در مبادی خروجی از استان تهران با همکاری و مشارکت پلیس راهور و ستادکل نیروهای مسلح جهت اعمال ممنوعیت خروج از استان تهران به‌عمل آید.

وی در بخش دیگری از این مکاتبه با توجه به این که تعدادی از مسافرین در شهرستان‌های مقصد دچار بیماری کرونا خواهند شد، اظهار کرد: لازم است با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی مقصد نسبت به قرنطینه‌سازی این‌گونه افراد اقدام شود و از بازگشت آنان به‌اتفاق خانواده و سایر همراهان تا قبل از ۱۴ روز دیگر به استان تهران ممانعت به‌عمل آید و در این رابطه استفاده از ظرفیت پلیس راهور و امکان رصد تلفن‌های همراه کمک‌کننده خواهد بود.

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


دو × دو =