بازگشت

تغذیه بعد از لیپوماتیک باید چگونه باشد تا نتایج لیپوماتیک ماندگار باشد ؟

Avatarنویسنده : عصرمگ
08 اکتبر 2019 ساعت : 13:39
تغذیه بعد از لیپوماتیک

تغذیه بعد از لیپوماتیک باید چگونه باشد تا نتایج لیپوماتیک ماندگار باشد ؟

home organic pic9 960x720 960x480 - تغذیه بعد از لیپوماتیک باید چگونه باشد تا نتایج لیپوماتیک ماندگار باشد ؟

تغذیه بعد از لیپوماتیک

 

تغذیه بعد از لیپوماتیک باید چگونه باشد تا نتایج لیپوماتیک ماندگار باشد ؟

عصرمگ : قاعده‌ی رژیم غذایی بعد از عمل لیپوماتیک محدود کردن غذا یا قطع مصرف غذاهای لذیذ نیست، بلکه تنها ایجاد یک شیوه زندگی سالم از طریق رعایت رژیم غذایی سالم و مغذی می‌باشد. بهترین راه برای انجام این کار پیروی از دستورالعمل‌هایی در مورد مقدار روزانه‌ی مصرف محصولاتی مانند کالری، چربی، قند و نمک است.

تغذیه بعد از لیپوماتیک :  شما همچنین باید هر روز ۵ قسمت میوه و سبزی مصرف کنید تا از دریافت مقدار مورد نیاز ویتامین و مواد معدنی اطمینان حاصل شود.
خوردن کامل غذاهایی که از آنها لذت می‌برید در رسیدن به این رژیم غذایی خلل ایجاد می‌کند زیرا می‌تواند منجر به هوس شود به این معنی که بیشتر احتمال افراط ورزیدن وجود دارد. هرچند می‌توانید میزان مصرف این مواد غذایی را با خوردن غذاهایی که انرژی خود را در طول روز به آرامی آزاد می‌کنند مانند پاستای غلات کامل، سیب زمینی و نان سبوس‌دار محدود کنید. به خاطر داشته باشید که هر شخصی متفاوت است در نتیجه برخی از این غذاها برای عده‌ای تاثیر بهتری نسبت به دیگران دارند.تغذیه بعد از لیپوماتیک  

قواعد رژیم غذایی بعد از عمل لیپوماتیک

تغذیه بعد از لیپوماتیک :  قاعده‌ی رژیم غذایی بعد از عمل لیپوماتیک محدود کردن غذا یا قطع مصرف غذاهای لذیذ نیست، بلکه تنها ایجاد یک شیوه زندگی سالم از طریق رعایت رژیم غذایی سالم و مغذی می‌باشد. بهترین راه برای انجام این کار پیروی از دستورالعمل‌هایی در مورد مقدار روزانه‌ی مصرف محصولاتی مانند کالری، چربی، قند و نمک است.

شما همچنین باید هر روز ۵ قسمت میوه و سبزی مصرف کنید تا از دریافت مقدار مورد نیاز ویتامین و مواد معدنی اطمینان حاصل شود.
خوردن کامل غذاهایی که از آنها لذت می‌برید در رسیدن به این رژیم غذایی خلل ایجاد می‌کند زیرا می‌تواند منجر به هوس شود به این معنی که بیشتر احتمال افراط ورزیدن وجود دارد. هرچند می‌توانید میزان مصرف این مواد غذایی را با خوردن غذاهایی که انرژی خود را در طول روز به آرامی آزاد می‌کنند مانند پاستای غلات کامل، سیب زمینی و نان سبوس‌دار محدود کنید. به خاطر داشته باشید که هر شخصی متفاوت است در نتیجه برخی از این غذاها برای عده‌ای تاثیر بهتری نسبت به دیگران دارند.

چه غذاهایی بعد از لیپوماتیک بخوریم؟

تغذیه بعد از لیپوماتیک :  حال که از شر چربی‌ها خلاص شده‌اید، باید مطمئن شوید که هیچ گاه باز نمی‌گردند. بعد از عمل، جراح جزئیات رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک را مورد بحث قرار می‌دهد و نکاتی را در مورد چگونگی تسریع فرایند بهبودی و نیز حفظ بهترین نتایج ممکن ارائه می‌کند. هرچند غذاهای زیادی وجود دارند که باید بعد از عمل مصرف کنید که به شما برای بهبودی و حفظ نتایج حداکثری عمل لیپوماتیک کمک خواهند کرد. از این رو در ادامه چند نکته که به حفظ شکل ایده‌آل بدن که با جراحی لیپوماتیک حاصل شده کمک می‌کنند، ارائه شده است.

تغذیه بعد از لیپوماتیک : نوشیدن آب زیاد

تغذیه بعد از لیپوماتیک :  بی توجهی به اهمیت آب برای سلامتی امکان پذیر نیست. شما باید مصرف آب را به حداقل دو لیتر در روز افزایش دهید. این کار نه تنها به فرایند بهبودی کمک می‌کند بلکه نقش مهمی را در دفع مواد سمی که در بدن تجمع پیدا می‌کنند دارد. آب همچنین در کاهش گرسنگی تاثیرگذار است و به حفظ انرژی که برای فعال ماندن نیاز است کمک می‌کند. شما باید آب بدن خود را حفظ کنید و مطمئن شوید که بدن عملکرد مناسبی دارد. آب به کاهش وزن کمک می‌کند، کلیه را سالم نگه می‌دارد و کیفیت پوست را نیز بهبود می‌بخشد.

آب به کاهش مدت زمان تورم بعد از عمل لیپوماتیک و نیز تنظیم هضم کمک خواهد کرد که بخصوص در صورت انجام لیپوماتیک شکم مهم است. چای گیاهی و قهوه سیاه در حد اعتدال قابل قبول است. شما همچنین می‌توانید آب معدنی و آب میوه و سبزی بدون شیرین کننده یا نمک را مصرف کنید.

تغذیه بعد از لیپوماتیک : کربوهیدرات

کربوهیدرات‌ها به بازیابی توان بدن و کمک به بهبودی سریع کمک می‌کنند. آنها از تحلیل عضله جلوگیری کرده و باعث جوانسازی بدن از داخل می‌گردند. غلات کامل، برنج قهوه‌ای، بلغور جو دوسر و غیره منابع خوبی از کربوهیدرات‌های سالم هستند.

غذاهای سرشار از فیبر

تغذیه بعد از لیپوماتیک : غذاهای سرشار از فیبر مانند غلات، لوبیا، میوه و سبزیجات را مصرف کنید. این مواد غذایی به هضم کمک کرده و یبوست که بعد از جراحی و مصرف داروها شایع است را کاهش می‌دهند.

پروتئین

مصرف پروتئین بعد از جراحی مهم است زیرا باعث بهبود ساختار بافت‌ها شده و به بهبود و بازیابی بدن کمک می‌کند. پروتئین‌های بدون چربی که می‌توانید بعد از جراحی مصرف کنید شامل غذاهای دریایی، محصولات سویا، گوشت بدون چربی و مرغ، تخم مرغ و محصولات لبنی کم چرب می‌باشند.

تغذیه بعد از لیپوماتیک : ویتامین

ویتامین‌ها همراه با رژیم غذایی خوب به منظور بهبود سریع و بازیابی توان بدن ضروری هستند. ویتامین‌های A، C، D، E و K در بهبود زخم نقش دارند. ماهی، جگر و سبزیجات حاوی ویتامین K هستند در حالی که آجیل، شیر، تخم مرغ و روغن‌های گیاهی حاوی ویتامین E می‌باشند. ویتامین D در شیر، ماهی، تخم مرغ و غلات یافت می‌شود. برای بهبودی سریع‌تر این مواد غذایی را در وعده‌های غذایی خود بگنجانید.

چربی‌های سالم

تنها به این دلیل که از چربی‌ها خلاص می‌شوید به این معنی نیست که تمام چربی‌ها بد هستند. یک مقدار سالم از چربی‌های خوب برای تندرستی ضروری است. منابع چربی‌های خوب روغن زیتون، میوه‌هایی مانند آووکادو، آجیل و دانه‌ها می‌باشند.

تغذیه بعد از لیپوماتیک : میوه‌ها و سبزیجات تازه

تغذیه بعد از لیپوماتیک : صرفنظر از انجام جراحی میوه‌ها و سبزیجات باید بخشی از رژیم غذایی باشند. اما در طول بهبودی بعد از لیپوماتیک، این منابع غذایی کاملاً برای بهبودی بدن و بازیابی توان بعد از جراحی ضروری هستند. بعد از جراحی باید سبزیجات با برگ سبز، گوجه فرنگی، خربزه، گریپ فروت، انبه، اسفناج و کلم بروکلی را در رژیم غذایی روزمره خود بگنجانید.

 

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


دوازده + پانزده =