بازگشت

تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی چیست ؟ علائم ساده حمله قلبی

Avatarنویسنده : عصرمگ
03 سپتامبر 2019 ساعت : 23:34
تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی

تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی چیست ؟ علائم ساده حمله قلبی … عدم تشخیص حمله قلبی و حمله عصبی می‌تواند عواقب سنگینی در پی داشته باشد. باوجود اینکه این دو شرایط علائم مشابهی دارند

index 1 - تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی چیست ؟ علائم ساده حمله قلبی

با عصرمگ همراه شوید …

تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی  :  عدم تشخیص حمله قلبی و حمله عصبی می‌تواند عواقب سنگینی در پی داشته باشد. باوجود اینکه این دو شرایط علائم مشابهی دارند اما تفاوت‌های ظریفی در این میان وجود دارد که می‌تواند روند تشخیص را آسان‌تر کند.

  تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی  : حمله قلبی و حمله عصبی علائم شبیه به‌ همی دارند و بنابراین تشخیص آنها از یکدیگر کمی دشوار است. درد شدید در ناحیه سینه، تعرق، احساس لرزش و سوزش، تپش قلب، تنگی نفس و حالت تهوع از جمله علائمی است که در حمله قلبی و حمله عصبی دیده می‌شود.

تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی  :  از سوی دیگر ممکن است که یک حمله عصبی باعث تحریک و وقوع حمله قلبی شود. بنابراین دانستن تفاوت میان این دو شرایط برای همه افراد مهم است چراکه در هنگام وقوع حمله قلبی و حمله عصبی می‌تواند نجات‌بخش باشد.

علائم اصلی برای تشخیص حمله قلبی

تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی  : بسیاری از افرادی که تجربه حمله قلبی داشته‌اند درد ایجاد شده در ناحیه سینه را طاقت‌فرسا و جانکاه توصیف کرده‌اند. این درد در دست چپ و قسمت پشتی احساس می‌شود. درد حمله قلبی می‌تواند به شانه‌ها، دندان‌ها، فک و گردن نیز برسد.

شدت درد حمله قلبی نوسان دارد. در بیشتر موارد احساس سوزش و لرزش تنها در دست چپ احساس می‌شود و بلافاصله با حالت تهوع، عرق سرد و احتمال استفراغ کردن همراه می‌شود. طی یک حمله قلبی درد در ناحیه سینه عامل اصلی ترس است چراکه احساس درد در سینه چنان شدید است که باعث ایجاد ترس از مرگ می‌شود.

تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی  : در حمله قلبی فرد معمولاً دچار «هایپر-ونتیلیشن» (دم و بازدم سریع، متوالی و بیش از حد) نمی‌شود اما اگر وقوع حمله قلبی به حمله عصبی منجر شود، احتمال بروز «هایپر-ونتیلیشن» نیز وجود دارد.

اگر هر یک از علائم گفته‌شده را بیش از پنج دقیقه تجربه کردید با اورژانس تماس بگیرید. اگر شخصی در نزدیکی شماست و قادر به درخواست کمک نیستند، از آنها بخواهید شما را به بیمارستان برسانند.

علائم اصلی در تشخیص حمله عصبی

تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی  : حمله عصبی می‌تواند در شرایط عادی نیز رخ بدهد. بدین ترتیب تصور این که حمله عصبی تنها پس از تجربه احساس ترس، اضطراب و خطر اتفاق می‌افتد، نادرست است.

علائم حمله عصبی معمولاً بعد از ۱۰ دقیقه به اوج می‌رسند. تفاوت عمده میان حمله قلبی و حمله عصبی تجربه درد در ناحیه سینه است. همانطور که گفته شد این درد شدید طی حمله قلبی به طور متمرکز در ناحیه سینه تجربه می‌شود. دردی که در حمله عصبی تجربه می‌شود مانند حمله قلبی شدید و متمرکز در یک نقطه نیست.

تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی  : درد احساس‌‌شده طی حمله عصبی مقطعی است اما ماهیت آن نیز مانند درد حمله قلبی طاقت‌فرسا و جانکاه است. احساس سوزن سوزن شدن، لرزش و بی‌حسی در حمله عصبی نیز محدود به دست چپ نمی‌شود و در دست راست، انگشتان، پاها و انگشتان پا نیز احساس می‌شود.

در حمله عصبی افراد ترسی غیرمنطقی شبیه به غرق شدن، خفه شدن یا جنون را تجربه می‌کنند. «هایپر-ونتیلیشن» یکی از علائم اصلی حمله عصبی است؛ تعداد تنفس و تپش قلب فرد افزایش می‌یابد. در برخی موارد حتی تنگی نفس نیز گزارش می‌شود.

در هنگام وقوع حمله قلبی یا عصبی چه کنیم؟

تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی  : تشخیص حمله قلبی و حمله عصبی از یکدیگر بسیار دشوار است، بنابراین بهترین گزینه در هنگام تجربه علائم گفته‌شده مراجعه به بیمارستان یا تماس برای درخواست کمک است. صبر کردن در این مواقع به‌هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. در دسترس نبودن کمک پزشکی در هنگام تجربه حمله قلبی می‌تواند عواقب مرگباری در پی داشته باشد.

تفاوت میان حمله قلبی و حمله عصبی  : در هنگام وقوع حمله عصبی نیز درد کشیدن در سکوت راه‌حل مناسب نیست. میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان به دلیل استرس و اضطراب از حمله‌های عصبی رنج می‌برند. دست روی دست گذاشتن در این مورد شرایط را وخیم‌تر خواهد کرد. کمک پزشکی و حرفه‌ای می‌تواند سلامت روانی و کیفیت زندگی شخص را بهبود ببخشد.

  • تاریخ انتشار : 03 سپتامبر 2019 ساعت : 23:34
  • دسته :
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


1 × چهار =