بازگشت

توصیه های مهم تغذیه در شب های قدر که باید جدی بگیرید

Avatarنویسنده : عصرمگ
03 ژوئن 2018 ساعت : 20:05
L134427805357 - توصیه های مهم تغذیه در شب های قدر که باید جدی بگیرید

توصیه های مهم تغذیه در شب های قدر که باید جدی بگیرید : رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: افراد برای شب زنده داری در شب‌های قدر بهتر است با معده سبک در مراسم احیا حضور یابند.

 

hou1746 - توصیه های مهم تغذیه در شب های قدر که باید جدی بگیرید

توصیه‌های تغذیه‌ای برای شب‌های قدر  :

دکتر محمد حسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایران بیان کرد: بهترین گزینه برای شروع افطار مایعات ولرم (شیر، آب جوش، چای کم رنگ) به همراه خرما است چرا که معده آرام آرام آماده دریافت مواد غذایی شود. در ادامه مصرف نان و پنیر و سبزی یا انواع کوکو‌ها، کتلت ها، سوپ‌های سبک و املت را می‌توان جزء مناسب‌ترین خوراکی‌ها در وعده افطار بیان کرد.

وی ادامه داد: فاصله افطار تا سحر کم است و توصیه می‌شود افطاری به گونه‌ای تهیه شود که حکم افطار و شام را باهم ایفا کند، زیرا تا سحر معده سبک شده و راحت‌تر می‌توان سحری خورد. بعد از افطار تنها مایعات و خوراکی‌های آبدار مصرف شود مانند انواع آب میوه‌های طبیعی، هندوانه و …

عزیزی در خصوص توصیه‌های پزشکی در شب‌های قدر به جام جم آنلاین گفت: مصرف زولبیا و بامیه در زمان شب زنده داری (احیا) توصیه نمی‌شود چرا که سبب افزایش قندخون شده و به عبارتی موجب گرسنگی فرد می‌شود. همچنین در این شب‌های مبارک از نوشیدنی‌هایی که قند مصنوعی دارند استفاده نشود، زیرا احتمال بروز گرسنگی و پر اشتهایی کاذب را در فرد بالا می‌برد. همچنین به شب زنده داران توصیه می‌شود برای شام، غذای سبک و کم حجم در نظر بگیرند، معده خالی در هنگام افطار، تحمل غذای سنگین را ندارد. بنابر این باید از پرخوری در هنگام افطار خودداری شود.

 تغذیه در شب های قدر

به گفته وی، افراد برای شب زنده داری در شب‌های قدر بهتر است با معده سبک به در مراسم احیا حضور یابند. همچنین توصیه اکید می‌شود در این ایام دور زولبیا و بامیه را خط بکشند، چرا که این خوردنی‌ها بسیار شیرین بوده و حاصل طبخ در روغن‌های سوخته و چندین بار مصرف هستند. توصیه می‌شود خرما جایگزین زولبیا و بامیه شود تا سلامتی بدن در این ماه تضمین گردد.تغذیه در شب های قدر/

این متخصص خاطرنشان کرد: افراد در وعده سحر خوراکی‌هایی شور، شیرین و تند است مصرف نکنند چرا که عطش آور هستند و باعث می‌شود فرد روز سختی را همراه با روزه بگذراند. روزه داران در این ایام فعالیت‌های خود را کاهش دهند مخصوصا در ظهرهنگام که نور خورشید شدید است. اگر روزه داران ورزش می‌کنند در این ایام ورزش‌های سبک را انتخاب کنند، زیرا بدن آب کافی را دارا نیست و آب موجود در بدن با تعریق نیز از بین می‌رود و در ادامه مشکلات کلیوی و … شدید را برای فرد رقم می‌زند.

تغذیه در شب های قدر

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


نه + پنج =