بازگشت

توضیح دفتر آیت الله مکارم درباره فتوای جنجالی ” ترمیم بکارت “

Avatarنویسنده : عصرمگ
۰۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۰۳:۱۷
Rate this post

توضیح دفتر آیت الله مکارم درباره فتوای جنجالی ” ترمیم بکارت ” : دفتر حضرت ایت الله مکارم شیرازی درباره یک فتوا توضیحی منتشر کرد.

 

ایت الله مکارم شیرازی

توضیح دفتر آیت الله مکارم درباره فتوای ترمیم بکارت

 

به گزارش سایت عصرمگ و به نقل از فرارو، متن توضیح که در سایت ایشان منتشر شده به این شرح است:

اخیرا برخی از نا آگاهان یا مغرضان در فضای مجازی فتوایی از آیت الله العظمی مکارم شیرازی درباره ترمیم بکارت نقل کرده بودند که توأم با تحریف و خلاف گوئی بود. ایشان در توضیح مطلب فرمودند؛ اصل مطلب چنین بوده که از ما سوال کرده بودند: اگر دختری به هر دلیل بکارت خود را از دست داده باشد و آگاه شدن اقوام جان او را به خطر اندازد و ممکن باشد که منتهی به خون ریزی شود، آیا اجازه ترمیم به او می‌دهید؟ ما در جواب گفته ایم: اگر کار به اینجا برسد از باب ضرورت و برای حفظ جان مسلمان ترمیم جایز است.

 

شفقنا همچنین درباره متن فتوایی که روز گذشته منتشر کرده بود نوشت: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع نواندیش و متفکری است که فتاوی ایشان در موارد بسیاری راه گشا و گره گشا بوده است.

 

در مورد ترمیم بکارت نیز ایشان چند فتوا صادر کرده اند که هر کدام از منظر حقوق انسان و رعایت آبرو و مصلحت مسلمان حائز اهمیت بسیار است. در مورد اخیر نیز شفقنا همچون بسیاری دیگر از فتاوای معظم له، عینا فتوای ایشان را از سایت ایشان نقل کرده بود. اما بعد به هر دلیل آن پرسش و پاسح از سایت معظم له بدون هرگونه توضیح حذف شد و فتوای تازه‌ای با پرسش و پاسخ تازه منتشر شد که البته تا این لحظه در ردیف استفتائات سایت ایشان قرار نگرفته است.

 

 

  • تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۰۳:۱۷
  • دسته :
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


یازده + 11 =