بازگشت

جراحی سوختگی چگونه انجام می شود

Avatarنویسنده : عصرمگ
17 می 2017 ساعت : 14:28
جراحی ترمیم سوختگی - جراحی سوختگی چگونه انجام می شود

جراحی سوختگی , در کشور ما تا صحبت از جراحی پلاستیک پیش می آید ذهنیت این بوجود می آید که جراحی زیبایی می باشد در صورتی که جراحی سوختگی برای برطرف سازی مشکلات و عارضه های ظاهری که در شخص وجود دارد این جراحی صورت می گیرد .

slide33 - جراحی سوختگی چگونه انجام می شود

 

 

 

 

جراحی سوختگی :  وقوع سوختگی در چهره شخص و نواحی صورت از بدترین و آزار دهنده ترین نوع سوختگی ها می باشد که سوختگی آثار دائمی را در سطح پوست بر جای می گذارد و علاوه براین موارد در شخصی که به این عارضه مبتلا هست فشارهای روحی و فشارهای روانی فراوانی را وارد کرده و در بعضی موارد این سوختگی بر حرکت لب و یا حرکت پلک ها یا برخی از نواحی دیگر صورت تاثیر گذار بوده و حرکات را دچار مشکل نموده .

 

سوختگی در دست اشخاص نیز امکان دارد محدودیت های حرکتی را برای شخص بوجود آورد با انجام جراحی سوختگی علاوه بر رفع مشکلاتی ظاهری می تواند به طور قابل توجهی فشارهای روحی و روانی که در شخص وجود دارد به علت این عارضه از بین برود و شخص اعتماد به نفس خود را بدست آورد .

 

 

جراحی سوختگی :  به طور کلی سوختگی ها را به چهار دسته تقسیم بندی می توان کرد که شامل سوختگی درجه یک یا سطحی می باشد ،دومین دسته سوختگی ، سوختگی درجه دو یا ضخامت نسبی بوده و دسته سوم شامل سوختگی درجه سه یا تمام ضخامت بوده و اما دسته چهارم سوختگی درجه چهار است که این نوع سوختگی درگیری ساختمانهای زیرین می باشد .

 

 

جراحی سوختگی :  تحقیقاتی فراوانی دارد صورت می گیرد که با بهره گیری از سلولهای بنیادی و تزریق این سلولهای بنیادی به نواحی اسکار ، سلولهای که درنواحی سوختگی است را تحریک نموده جهت تولید و ایجاد سلولهای طبیعی با کلاژن نرمال که با استفاده از این علم و تکنیک کمک گرفته جهت رفع عارضه سوختگی ، این روش کمک گیری از سلولهای بنیادی در مرحله تکمیل می باشد.

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


4 × 1 =