بازگشت

حذف و لغو سهمیه ایثارگران در کنکور 99 + جزئیات بیشتر

Avatarنویسنده : عصرمگ
30 دسامبر 2019 ساعت : 02:40
c79a8f6ee2e532e5e7c3d1ee36d0099f2a369942548186127e13ce97cf00490f sm - حذف و لغو سهمیه ایثارگران در کنکور 99 + جزئیات بیشتر

حذف و لغو سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۹ + جزئیات بیشتر … حذف سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری ۹۹,سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۹,اصلاحیه سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۹,طرح اصلاح سهمیه ایثارگران در کنکور به کجا رسید,سهمیه فرزندان رزمندگان در کنکور ۹۹,کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران,افزایش سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۹,تغییر سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۹

 

11111557 848 - حذف و لغو سهمیه ایثارگران در کنکور 99 + جزئیات بیشتر

حذف و لغو سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۹

 

حذف سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری ۹۹,سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۹,اصلاحیه سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۹,طرح اصلاح سهمیه ایثارگران در کنکور به کجا رسید,سهمیه فرزندان رزمندگان در کنکور ۹۹,کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران,افزایش سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۹,تغییر سهمیه ایثارگران در کنکور ۹۹

 

عصرمگ : مصوبه ایثارگری توسط دیوان عدالت اداری رد شد …براساس این حکم فقط جانبازان دفاع مقدس و بسیجیان و داوطلبان می توانند از مزایای سهمیه ها بهره ببرند نه مستخدمان ارتش و سپاه و نیروهای مسلح .

اعتراض نیروهای مسلح به حذف سهمیه ایثارگری کارمندان :

این رای ؛ اعتراض سخنگو و مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی را به دنبال داشت. سردار ” موسی کمالی ” اظهار داشت : رزمندگان سرباز و نیروهای پایور سپاه ، ارتش و ناجا و وزارت دفاع سه چهارم از خدمتشان داوطلبانه محاسبه می شد و یکسری تسهیلات مانند سهمیه کنکور و ایثارگری برای فرزندانشان در نظر گرفته می شد .

وی افزود متاسفانه دیوان عدالت اداری این مصوبه را با وجود اینکه چندین سال است اجرا می شود ، بدون مشورت با نیروهای مسلح و ستاد کل به صورت یکطرفه ابطال کرده است .

توضیحات رئیس سازمان سنجش درباره تغییرات «سهمیه‌ها» در لایحه در دست تهیه

دکتر ابراهیم خدایی درباره «لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی و اصلاح قوانین مرتبط» گفت:

سهمیه بومی گزینی، بومی منطقه ای ، بومی قطب و بومی ناحیه ای کنکور

در این لایحه سهمیه‌های کنکوری و آزمون های کشور از ۱۹ مورد به ۳ مورد کاهش یافته است و سهمیه هایی چون بومی گزینی، بومی منطقه ای، بومی قطب و بومی ناحیه ای حذف شده است.
سهمیه تسهیلات فرزندان هیئت علمی، سهمیه های قهرمانان، حافظان قران، بهیاری و کشاورزی کنکور

امتیاز تسهیلات فرزندان هیئت علمی، سهمیه های قهرمانان، حافظان قرآن، بهیاری و کشاورزی نیز حذف شده اند.

سهمیه مناطق در کنکور ۹۹

همچنین سهمیه مناطق محروم هم دستخوش تغییرات جدی شده است.

در سهمیه مناطق، سهمیه مناطق ۱، ۲ و ۳ به دلایلی از جمله توزیع آموزشی این مناطق و زیرساخت های آموزشی باقی مانده است اما آن نیز به صورت ۵۰ درصد به نسبت شرکت کنندگان اعمال می شود.

سهمیه حوادث غیر مترقبه کنکور ۹۹

سهمیه حوادث غیرمترقبه به دلیل زمان دار بودن و محدودیت مکانی بر قوت خود باقی است.

سهمیه ایثارگران کنکور ۹۹

بر اساس آمار ۱.۸ درصد داوطلبان کنکور سراسری را ایثارگران تشکیل می‌دهند.

بر اساس لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی سهمیه ایثارگری به صورت ۵ درصد مازاد از ۳۰ درصد قبلی تغییر پیدا کرده است چرا که معتقدیم هر امتیازی باید به صورت مازاد داده شود تا ظرفیت اصلی دستخوش تغییر نشود.

ضمن اینکه در این لایحه، حدنصاب ایثارگران در آزمون‌ها از ۷۰ درصد نمره آخرین نفر به ۸۵ درصد نمره آخرین نفر تغییر کرده است و این یعنی داوطلبان سهمیه دار برای قبولی رشته های عالی باید بیشتر تلاش کنند.

کلام پایانی آنکه با یادگیری تکنیک مطالعه دروس طرح ریزی برنامه ریزی بلند مدت کنکور و نداشتن ترس از موفق نشدن کنکور در عرض ۶ ماه پیش رو بازده مطالعه کنکور را روز بروز افزایش داد و به نتیجه خوبی در کنکور ۹۹ رسید .
وزیر علوم با بیان اینکه برای کنکور ۹۹ تغییری در سهمیه های مصوب نخواهیم داشت، گفت: در بازه زمانی تا ثبت نام کنکور این لایحه به صحن مجلس نمی رود.

منصور غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی به هیات دولت، گفت: سهمیه ها دو بخش هستند بخشی مصوب مجلس هستند که عمده این سهمیه ها مصوب مجلس هستند و بخشی هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده اند.

وی ادامه داد: ما برای اصلاح سهمیه هایی که مصوب مجلس بود، لایحه ای تدوین کردیم که در صحن دولت بررسی می شود اگر تایید شد به مجلس ارسال خواهد شد.

وزیر علوم افزود: اگر لایحه مذکور در صحن دولت مصوب شد، در مجلس بررسی و مصوب شده و سپس اجرایی می شود.

غلامی ادامه داد: قطعا آنچه ما ارائه دادیم با توجه زمان ثبت نام کنکور برای کنکور ۹۹ محقق نمی شود لذا برای کنکور ۹۹ تغییری در سهمیه های مصوب نخواهیم داشت.

وی یادآورشد: ما براساس عملکرد چند سال اخیر اعلام کرده ایم، این آسیب ها و اشکالات در سهمیه ها وجود دارد و پیشنهاد ما برای اصلاح این است به این شکل اصلاح شود، حذف سهمیه را پیشنهاد ندادیم.

وی ادامه داد: این پیشنهادات قبلا هم به مجلس ارائه شده بود ولی خیلی ورود پیدا نکرده بودند، با توجه به فضای مجلس که به سمت انتخابات می‌رود پیش بینی ما این است در بازه زمانی تا ثبت نام کنکور این لایحه به صحن مجلس نمی رود.

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


چهارده − ده =