بازگشت

خواص یاقوت سرخ سنگ متولدین اسفند ماه

Avatarنویسنده : عصرمگ
23 می 2018 ساعت : 13:59
خواص یاقوت سرخ سنگ متولدین اسفند ماه

خواص یاقوت سرخ سنگ متولدین اسفند ماه , نام انگلیسی یاقوت سرخ (RUBY) می باشد. سختی یاقوت سرخ ۹ می باشد.  با عصر مگ همراه شوید…

k 8 620x496 - خواص یاقوت سرخ سنگ متولدین اسفند ماه

 

خواص یاقوت سرخ سنگ متولدین اسفند ماه

 

یاقوت یکی از کانی‌های سنگ‌های آذرین است که بعد از الماس سخت‌ترین کانی‌ها محسوب می‌شود.یاقوت سرخ به رنگ های قرمز، سرخابی، صورتی تیره به صورت شفاف یا نیمه شفاف یافت می شود.یاقوت سرخ در میان سنگ ها به سلطان سنگ ها مشهور است.ناخالصی های درون سنگ از جمله حباب هوا و رگه ها و شکستگی های درونی سنگ باعث تشخیص سنگ اصل از مصنوعی می باشد. در ادامه با سنگ یاقوت سرخ بیشتر آشنا می شوید.

 

یاقوت سرخ سنگ متولدین اسفند ماه می باشد.

سنگ های زمرد ، آمتیست، مروارید و یشم نیز سنگ های متولدین اسفند ماه می باشد
کانی شناسی یاقوت سرخ:

سختی یاقوت سرخ ۹ می باشد

ترکیبات شیمیایی یاقوت آلومین خالص است که ممکن است به مقدار کم با مواد دیگر از قبیل کروک و آهن آغشته شود. در لایه‌های آتشفشانی قدیمی هند و تبت یافت می‌شود و دارای اقسام مختلف می‌باشد که مرغوب ترین و قیمتی تر از همه یاقوت آتشی است.

ریشه نهایی این واژه از یونانی باستان huakinthos است که یک بار از عربی به صورت «یاقوت» و یک بار از فارسی میانه به صورت «یاکَند» وارد فارسی شده است. یاقوت یکی از سنگ‌های قیمتی می‌باشد که در صنعت و زیورها کاربرد دارد.
معادن یاقوت:

 

معدن‌های یاقوت در آفریقا، آسیا، استرالیا و گرینلند یافت می‌شوند. بیشتر یاقوت جهان در کشورهای میانمار، سری‌لانکا، کنیا، ماداگاسکار و تایلند قرار دارد. بهترین گونه یاقوت جهان در دره موگوک در میانمار (برمه پیشین) یافت می‌شود.

 
خواص درمانی یاقوت سرخ:

 

۱. ياقوت سرخ جهت تصفيه شدن خون و تنظيم فشار خون استفاده می شود .

۲. آويختن ياقوت سرخ بر گردن مانع لخته شدن خون در بدن گرديده و از سكته جلوگيری می كند .و برای درمان بیماران قلبی و مبتلایان به سرطان خون به کار میرود.

۳. اگر كسی ياقوت سرخ به همراه داشته باشد به بيماری های ويروسی خطرناك و واگير دار مبتلا نمی شود .

۴. یاقوت قرمز در درمان ناتوانی های جنسی و درمان ناباروری و دردهای قاعدگی نیز تاثیر میگذارد و علاوه بر آن ، به آسان شدن زایمان زنان نیز کمک می کند .

۵. تقويت قلب ، گردش خون، مغز اعصاب، استخوان ها، عضلات، بينايی، بويايی، كليه ها، چشم ها، دستگاه گوارش.
 

 

یونانیان معتقد بودند که یاقوت به صاحبش نیروی خاصی می بخشد و سلامتی برای او به ارمغان می آورد و توانمندی و ثروت برای صاحبش می آورد و در انجام کارها و امور زندگانی به موفقیت می رسد و نماد عشق و محبوبیت می باشد.

نماد شانس و قدرت می باشد.

عزت، عظمت و احترام برای صاحبش به ارمغان می آورد.

ايجاد خوشبختی، شادی، عشق ورزی، آرامش، شجاعت، محافظت در برابر امواج منفی، از بين برنده غم، ضد‌ پيری، پيوند زوجين و روشن بينی

اگر كسی دائما ياقوت به همراه داشته باشد در چشم مردم با هيبت و شكوه جلوه گر می شود و كسب و کار و درآمدش رونق می گيرد.
آیات و روایات درباره ی سنگ یاقوت سرخ :

از حضرت علی بن موسی الرضا(ع) منقول است که انگشتر یاقوت در دست کنید که پریشانی را زایل می کند.(منبع :حلیه المتقین، چاپ هفتم/۱۳۹۰، صفحه ۳۳)

از حضرت امام صادق(ع) منقول است که سنت است انگشتر یاقوت در دست داشتن.(منبع :حلیه المتقین، چاپ هفتم/۱۳۹۰، صفحه ۳۳)

امام رضا (علیه السلام) :

در روایتی از حضرت امام رضا (علیه السلام) نقل کرده اند که فرموده اند : هر که انگشتری یاقوت زرد در دست کند فقیر نشود.(منبع : وسائل ج۵ – ص۹۲ الی ۹۳)

امام رضا (علیه السلام) :

اولین کوه هایی که اقرار به ولایت حضرت علی (علیه السلام) کردند ، کوههای فیروزه ، عقیق و یاقوت بوده است .(منبع : بحارالانوار۶۹ – ص ۴۲ ، وسائل ۵ – ص ۸۹)

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


20 − ده =