بازگشت

درمان سریع سرماخوردگی تابستان

Avatarنویسنده : عصرمگ
05 می 2018 ساعت : 13:43
درمان سرما خوردگی تابستان

درمان سرما خوردگی تابستان , سرماخوردگی در تابستان مخصوصا چون با تعطیلات و فعالیتهای بیرون از منزل مصادف می شود بسیار ناخوشایند است. با مجله عصر همراه شوید…

 

sick woman flu.jpg.653x0 q80 crop smart 620x414 - درمان سریع سرماخوردگی تابستان

 

 

درمان سریع سرماخوردگی تابستان

 

  درمان سرما خوردگی تابستان :  در روزهای زیبای تابستان کسی تمایلی به ماندن در منزل ندارد بنابراین تمام تلاش خود را می کند که با غلبه بر گلودرد، عطسه، آبریزش بینی، تب و سرفه به سرعت بهبود یافته و به تفریحات بیرونی بپردازد.

 

درمان سرما خوردگی تابستان : سرماخوردگی در تابستان مخصوصا چون با تعطیلات و فعالیتهای بیرون از منزل مصادف می شود بسیار ناخوشایند است. در روزهای زیبای تابستان کسی تمایلی به ماندن در منزل ندارد بنابراین تمام تلاش خود را می کند که با غلبه بر گلودرد، عطسه، آبریزش بینی، تب و سرفه به سرعت بهبود یافته و به تفریحات بیرونی بپردازد.

 

تفاوت بین سرماخوردگی تابستانه و زمستانه

 

درمان سرما خوردگی تابستان : هرچند ممکن است سرماخوردگی های تابستانه و زمستانه به دلیل واقع شدن در زمان های مختلف سال متفاوت به نظر آیند اما حقیقت این است که هر دو به واسطه یک نوع ویروس بخصوص به وجود آمده اند. همان طور که میدانید متاسفانه، ویروس ها با مصرف آنتی بیوتیک قابل درمان نیستند و این بیماری از طریق تماس دست آلوده با چشم، بینی و دهان منتقل می شود.

 

بزرگترین تفاوت سرماخوردگی در تابستان و زمستان در نحوه برخورد با آن است. در زمستان، طبیعتا تمایل ما به ماندن در محیط های بسته و خوردن سوپ مرغ بیشتر است، کاری که در تابستان به مراتب دشوارتر خواهد بود.

غلبه بر سرماخوردگی تابستانه

 

طول مدت سرماخوردگی بستگی به سیستم ایمنی بدن دارد که آن نیز وابسته به نوع خوراک، نوشیدنی و فعالیت های جسمانی است. با به کارگیری برخی توصیه های مناسب می توانید شانس خود برای بهبود سریعتر را افزایش دهید.

۱٫شستشوی مداوم دست ها.

میکروب ها غالبا از فرد بیمار به فرد سالم از طریق دست چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم انتقال می یابد. بنابراین بهترین دفاع چندین بار شستشوی دست در طول روز با آب گرم و صابون است.

۲٫ضدعفونی کردن دست ها.

 

هنگامی که شستشوی دست ها امکانپذیر نیست، بهترین گزینه استفاده از محلول های ضدعفونی کننده دست است. مصرف این مواد خصوصا در مغازه های خواربار فروشی، مطب پزشک، محل کار و کلاس های درس مناسب است. .

۳٫ نوشیدن کافی مایعات.

اگرچه با نوشیدن مایعاتی چون آب و آب پرتقال نمی توان سرماخوردگی را درمان نمود اما می توان مانع از دست دادن آب و حفظ مایعات بدن شد.

۴٫استراحت.

گفتن این روش از عمل کردن به آن ساده تر است. اما برای آنکه بدن خود را از دست ویروس ها خلاص کنید می بایست به اندازه کافی استراحت داشته باشید.

۵٫صرف وقت در خارج از منزل.

احتمال سرماخوردن در فضاهای بسته بیشتر از فضاهای باز است. در فضاهای بسته ای مانند هواپیما و محیط های دارای سیستم تهویه، خطر انتقال ویروس و نهایتا ابتلا به سرماخوردگی بیشتر است. به همین دلیل است که سپری کردن اندک زمانی خارج از منزل و زیر نور آفتاب توصیه می شود. چرا؟ زیرا اشعه های ماوراء بنفش خورشید قادر به کشتن ویروس های سرماخوردگی همانند میکروب های موجود در سطوح هستند.

۶٫درمان علائم

هرچند درمانی برای سرماخوردگی وجود ندارد اما داروهای بدون نیاز به نسخه مناسبی چون شربت های ضد سرفه، داروهای ضد درد و تب بر و ضداحتقان های بینی وجود دارند که موجب بهبود علائم این بیماری می شوند. طبق نظر سازمان غذا و دارو آمریکا، بیشتر مشکلات مربوط به داروهای سرماخوردگی زمانی ایجاد می شوند که یا بیش از میزان توصیه شده از دارو مصرف شود و یا از چند دارو با محتویات مشابه استفاده گردد.

۷٫استفاده از میوه های فصل.

خوردن میوه ها و سبزیجات سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. مصرف این مواد علاوه بر اینکه طبیعتا برای شما مفید هستند، خوش طعم نیز می باشند.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


12 + 6 =