بازگشت

در کنکور ۹۹ با چه رتبه ای پزشکی قبول شدند ؟

Avatarنویسنده : عصرمگ
05 اکتبر 2020 ساعت : 09:44
تغییر تاریخ ثبت نام و برگزاری کنکور تجربی 1400

در کنکور ۹۹ با چه رتبه ای پزشکی قبول شدند ؟ این ظرفیت بدون احتساب رشته محل های تعهدی میباشد که خارج از محاسبات این پست است.با توجه به اینکه سازمان سنجش همواره برای جلوگیری از تکمیل ظرفیت در پردیس ها(و امسال آزاد)کمی بیشتر از …

انتخابرشته - در کنکور 99 با چه رتبه ای پزشکی قبول شدند ؟

 

در کنکور ۹۹ با چه رتبه ای پزشکی قبول شدند ؟

عصرمگ : ظرفیت کل ۳ رشته پزشکی-دندانپزشکی-داروسازی در کنکور ۹۹ حدود ۸۵۰۰هزار نفر است.این ظرفیت بدون احتساب رشته محل های تعهدی میباشد که خارج از محاسبات این پست است.با توجه به اینکه سازمان سنجش همواره برای جلوگیری از تکمیل ظرفیت در پردیس ها(و امسال آزاد)کمی بیشتر از ظرفیت اسمی دفترچه دانشجو پذیرش میکند میتوان ظرفیت واقعی ۳ رشته را ۱۰ هزار نفر فرض کرد.

۳۰ درصد از این ظرفیت به ایثارگران اختصاص خواهد یافت و ظرفیتی که به داوطلبان مناطق اختصاص خواهد یافت ۷ هزار نفر خواهد بود.

 

حال با توجه به اینکه برخی از افراد رشته هایی مانند فیزیوتراپی را انتخاب خواهند کرد و برخی نیز پردیس ها یا ازاد را انتخاب رشته نخواهند کرد با توجه به ظرفیت اختصاص داده شده به مناطق به نظر میرسد اخرین قبولی سه رشته که احتمالا در پردیس های دانشگاه آزاد خواهد بود در محدوده زیر خواهد بود:

برای منطقه یک اخرین قبولی با یک نگاه معقولانه احتمالا در بازه ۸۵۰۰ الی ۹۷۰۰ هزار کشوری زیرگروه یک یا دو(نه رتبه کشوری کل) خواهد بود.در حالت بدبینانه ممکن است اخرین قبولی تا کشوری ۸۰۰۰ نیز سقوط کند.در حالت خوشبینانه ممکن است اخرین قبولی تا بازه ۱۰۲۰۰ ادامه داشته باشد.

برای منطقه دو دو اخرین قبولی با یک نگاه معقولانه احتمالا در بازه ۹ الی ۱۰ هزار کشوری زیرگروه یک یا دو(نه رتبه کشوری کل) خواهد بود.در حالت بدبینانه ممکن است اخرین قبولی تا کشوری ۸۴۰۰ نیز سقوط کند.در حالت خوشبینانه ممکن است اخرین قبولی تا بازه ۱۰۶۰۰ ادامه داشته باشد.

برای منطقه سه اخرین قبولی با یک نگاه معقولانه احتمالا در بازه ۹۸۰۰-۱۰۸۰۰ هزار کشوری زیرگروه یک یا دو(نه رتبه کشوری کل) خواهد بود.در نگاه بدبینانه ممکن است اخرین قبولی تا کشوری ۹۰۰۰ نیز سقوط کند.در نگاه خوشبینانه ممکن است اخرین قبولی تا بازه ۱۱۵۰۰ زیرگروه یک یا دو نیز ادامه داشته باشد.

 

 

نکته ۱:توجه کنید که این تحلیل بر اساس ظرفیت امسال-آمارهای سال های گذشته و تقسیم ظرفیت ها بین مناطق در سال قبل به دست امده و یک حدس و گمان است و لزومی بر محقق شدن ان نیست.به آن دل نبندید یا از ان نا امید نشوید!

نکته ۲:این تحلیل صرفا برای مناطق سه گانه است و برای سهمیه های ایثارگران صدق نمیکند

نکته ۳:این تحلیل صرفا برای پردیس های ازاد و سراسری است و برای تعهدی ها صدق نمیکند.

 

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


شانزده − 6 =