بازگشت

رابطه جنسی قبل از ازدواج | چرا به هیچ عنوان نباید قبل از ازدواج رابطه جنسی داشت ؟

Avatarنویسنده : عصرمگ
27 فوریه 2019 ساعت : 14:27
رابطه جنسی قبل از ازدواج

رابطه جنسی قبل از ازدواج :  بسیاری از افراد این سوال برایشان به وجود می آید که چرا نباید قبل از ازدواجمان رابطه جنسی داشته باشیم؟ یا حتی دانستن اینکه…

 

 

33 1 620x293 - رابطه جنسی قبل از ازدواج | چرا به هیچ عنوان نباید قبل از ازدواج رابطه جنسی داشت ؟

 

رابطه جنسی قبل از ازدواج :  بسیاری از افراد این سوال برایشان به وجود می آید که چرا نباید قبل از ازدواجمان رابطه جنسی داشته باشیم؟ یا حتی دانستن اینکه رابطه جنسی پیش از ازدواج مضر است یا مفید؟ برایشان بسیار مهم است. در ادامه این پست عصرمگ تلاش کرده است تا اطلاعات خوبی را در رابطه با این مورد در اختیار کاربران عزیز قرار بدهد.

عصرمگ را با جدیدترین مطالب همراهی کنید.

نزدیکی قبل از ازدواج

بسیاری از افرادی که پیش از ازدواج تجربه و رابطه جنسی داشته اند ،در زندگی مشترکشان و ازدواج خود با شکست و مشکلاتی روبرو می شوند. رابطه ی بین زن و مرد چیزی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت و نسبت به آن بی توجه بود و به معنی ساده تر اصلا موضوع چندش آوری نیست بلکه یک نیاز اصلی برای زن و مرد به شمار می رود.

متاسفانه خانواده های زیادی هستند که از همان دوران کودکی باورهای غلطی را در خصوص رابطه ی جنسی در ذهن کودکانشان ایجاد کرده اند و این باورها سبب شده تا این کودکان وقتی به سن ازدواج می رسند به جای اینکه به این رابطه ی لذت بخش فکر کنند مداوم رابطه ی تلخ و وحشتناکی را در ذهنشان مرور کنند.

تحقیقاتی نشان میدهد زوج های که صبر می کنند تا بعد از ازدواج خود رابطه ی جنسی داشته باشند نسبت به افرادی که در این امر عجله می کنند رضایت ارتباطی و جنسی بیشتر و بهتری را دارند. برخی از محققان می گویند،جوان های زیادی هستند که فکر می کنند اگر بخواهند بدون تجربه ی جنسی ، رابطه شان را با طرف مقابل رسمی کنند ،ریسک بزرگی را پذیرفته اند.

در صورتی که رابطه ی جنسی پیش از رسمی شدن ارتباط دو نفر صورت بگیرد میتواند سبب گرفتار شدن زودرس و سردرگمی در رابطه جنسی شود. این با وجودی است که اگر در ارتباط دو نفر رابطه ی جنسی محدود شود منجر به شفافیت بیشتری برای هر دو طرف خواهد شد چون عمل جنسی منجر به تعهد عمیقتری خواهد شد.

 
آیا رابطه قبل از ازدواج خوب است ؟

اگر مطالب فوق را به دقت مطالعه کرده باشید، قطعا متوجه شده اید که رابطه ی جنسی پیش از ازدواج برایتان هیچ سودی ندارد و بهترین راه حل کنار گذاشتن عجله و فرصت دادن پس از رسمی شدن رابطه است.

افرادی که زود ماه عسل را شروع میکنند یعنی وارد رابطه ی جنسی شان شده اند. بهترین راه حل این است که اجازه دهید و رابطه تان را ازریابی کنید تا مطمئن شوید همه چیز متعادل و درست می باشد.

موضوعی که باید حتما آن را ارزیابی کنید، این است که رابطه ی جنسی تا چه میزانی توانسته است بر روی رابطه ی شما چیره شود. رابطه ی جنسی اهمیت فوق العاده زیادی داشته است و ۲ نفر باید بتوانند با یکدیگر حرف بزنند و در زندگی شان هدف های مشترکی داشته باشند و بتوانند در زندگی با موانعی که ممکن است بروز دهد مقابله کنند نه اینکه فقط لذت یا تفریح را بخواهند تجربه کنند.

عاشق شدن با رابطه ی جنسی پیش از ازدواج

خیلی از افرادی که پیش از ازدواج شان رابطه ی جنسی برقرار می کنند عاشق طرف مقابل میشوند که دلایل زیر به عنوان اصلی ترین علتهای عاشق شدن افراد است:

با رابطه ی جنسی وابستگی شدیدی بین طرفین ایجاد می شود. شما باید پیش از هر چیزی اول هدفتان را مشخص کنید ولی اگر میخواهید بعدها با این شخص ازدواج کنید باید بدانید که داشتن رابطه ی جنسی بسیار کار اشتباه و غلطی میباشد.
با برقراری رابطه ی جنسی طرف تان را از دست میدهید. حتی اگر بخواهید از نظر علمی این مورد را بررسی کنید باید بدانید که رابطه ی جنسی قاتل عشق است. هیچ مردی با رابطه ی جنسی عاشق نشده و تصمیم به ازدواج نگرفته است. به محض برقراری این رابطه هورمون های مرتبط با عشق فروکش می شوند.

عاشق شدن با رابطه ی جنسی پیش از ازدواج

رابطه پیش از ازدواج

در جامعه امروزی دخترها و پسرها روابط تقریبا آزادی را تجربه می کنند و در هر رابطه ی حد و حدود آن به فرد بستگی داشته است. کسانی که در سن ازدواج می باشند قبل از اینکه به همسرشان برسند افراد زیادی را در زندگی شان ملاقات می کنند و این امکان وجود دارد که در این ملاقاتها روابط عاطفی شکل بگیرد و هر یک به دلایلی سرانجامی نداشته باشد.

پیشگیری کردن از این نوع رابطه ها و مدیریت درست آنها قطعا کار دشوار و سختی است که بالا رفتن سن ازدواج در جامعه ی امروزی به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل آن است. بیشتر جوان ها این روزها ترجیح میدهند به جای اینکه ازدواج کنند نیازهای جنسی شان را از طریق این رابطه ها برطرف کنند.

اگر افراد پس از پایان رابطه ی عاطفی ،تحت روان درمانی قرار بگیرند میتوان به صورت دقیقی در خصوص آسیب های روحی-روانی آنها به صورت مفصل بحث کرد. این نوع رابطه ها افراد را تا حد زیادی به رابطه ی عاطفی در آینده بدبین می کند و این باوجودی است که به علت ایجاد یک خلا عاطفی به شکل ناخواسته یا خواسته او را به سمت یک رابطه ی جدید می کشاند که حتی ممکن است مجدد در این رابطه ی جدید نیز شکست بخورد. حالا با این شرایط به نظر شما شکست های فرد تا چه میزان میتواند آینده و حتی حالت روحی و روانی او را به خطر بیندازد.
رابطه ی عاطفی

از نظر روانشاسان روابط افراطی نوعی اعتیاد محسوب می شوند که برای ترک چنین رابطه های طول درمان باید مشخص گردد. چون یک فرد در یک دوره ی طولانی تجربه ی یک رابطه ی عاطفی را داشته است و به سختی میتواند خلاءی که از پایان رابطه شکل گرفته است را پر کند و هضم این پایان برایش مشکل است و افراد پس از آن به سختی میتوانند با این موضوع کنار بیایند.

تصور کنید این شخص به هر دلیلی نتوانسته در رابطه ی عاطفی خود موفق شود و حالا وارد یک رابطه ی جدید به نام ازدواج شده است. برای این شخص چندین حالت وجود دارد ممکن است رابطه ی قبلیش را فراموش کرده و رابطه ی جدید و عاشقانه ی با همسرش آغاز کند و یا اگر این چنین رخ ندهد در تمام لحظه های زندگی خود فرد قبلی را می بیند که این خود خطرات جدی در زندگی مشترک به وجود می آورد.

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


3 × 5 =