بازگشت

راهنمای خرید انگشتر برای عروس خانم

Avatarنویسنده : عصرمگ
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۰۷
ezdevaj - راهنمای خرید انگشتر برای عروس خانم
Rate this post

 
خرید انگشتر برای عروس خانم یکی از رسوم رایج در مراسم عروسی و ازدواج به شمار می رود. در ايران مرسوم است پس از اينکه مراحل آشنايي دختر و پسر به اتمام رسيد و…

 

خرید انگشتر برای عروس خانم

 

نکاتی در خرید انگشتر برای عروس خانم

در ايران مرسوم است پس از اينکه مراحل آشنايي دختر و پسر به اتمام رسيد و هر دو با يکديگر به تفاهم رسيدند ،از طرف خانواده داماد انگشتري به عنوان نشان يا نامزدي به دختر اعطا مي گردد که بعضي از خانواده ها اين انگشتر را با سليقه خود براي عروس خانم مي خرند و بعضي ها هم اجازه انتخاب آن را به عروس خانم مي دهند. اگر حق انتخاب آن را داشتيد بهتر است ابتدا تصميم بگيريد که چه نوع حلقه ازدواجي را مي پسنديد.

اگر جز آن دسته از افرادي هستيد که حلقه ست و ساده را براي عروسيتان مي پسنديد ، پيشنهاد مي کنيم انگشتر نامزديتان را کمي پرنگين تر انتخاب کنيد. اما اگر جز افرادي هستيد که حلقه هاي پرنگين را براي عروسيتان مي پسنديد بهتر است که انگشتر نامزدي خود را کاملا ساده و طوري انتخاب کنيد که بتوانيد در آينده از آن به جاي حلقه ازدواج خود استفاده کنيد.

 

چون حلقه هاي پرنگين را نمي توان هميشه بدست داشت و پس از مدتي نگين هاي آن کدر و رنگ آن عوض مي شود و جلوه ي اوليه آن از بين مي رود. براي خريد حلقه هاي ست مي توانيد از ست هايي که حلقه عروس از طلا و حلقه داماد از پلاتين باشد هم استفاده نمائيد.
رنگ، بسيار مهم است.

کدام را ترجيح مي دهيد؟ طلايي، طلاي صورتي، سفيد، و يا آن که در طراحي اش رنگها و سنگهاي ديگري چون سراميک يا مرمر استفاده شده است؟

انگشتر براي استفاده ي روزانه يا؟

آيا مي خواهيد اين انگشتر هميشه در انگشتتان باشد؟ يا اينکه تنها مي خواهيد در مراسمات و مناسبتهاي خاص از آن استفاده کنيد؟
البته نوع و شکل انگشتري که انتخاب مي کنيد، بر حسب رغبت و سليقه ي شما تعيين مي شود؛ اما انگشتر براي استفاده ي روزانه بايد کاربردي بوده و تمام آنچه که در بالا ذکر کرديم داشته باشد.

انگشتر مخصوص مناسبات و مجالس مي تواند داراي سنگهاي قيمتي باشد؛ هرچند که خاتم کاري با سنگهاي قيمتي منحصر به جواهرات مجلسي نمي شود، شما هنوز هم مي توانيد انگشتري براي استفاده ي روزانه تان انتخاب کنيد که دانه هاي الماس به آن زينت بخشيده اند!

بورس طلا
مغازه هایی که می شود از دور برق طلاهای پشت ویترین آنها را دید که هر چند دقیقه یک بار پشت ویترین پر می شود از خانم ها و یا دختر و پسری که همراه هم مشغول تماشای حلقه ها و گاهی پچ پچ کردن هستند. خیلی راحت می شود برق شادی را در چشم جوانانی دید که به همراه همسر خود از مغازه خارج می شوند.

اما این قیمت بیشتر یک قیمت پایه محسوب می شود و بیشتر جوان ها تمایل به خرید حلقه های گران تر دارند که البته گاهی اوقات این تمایل یک طرفه است و نکته جالب این است که بسیاری از جوانان حتی طبقه متوسط جامعه با وجود قیمت های بالا استقبال زیادی از این حلقه ها می کنند که گاهی قیمت این حلقه ها تا سه میلیون تومان هم می رسد. قیمت این حلقه ها نسبت به وزن، طرح و نوع نگین های آن متغیر است.

نکاتی برای خرید حلقه
خرید حلقه ازدواج هم یکی از اجزای مراسم ازدواج است که اگرچه آسان به نظر می رسد ولی معمولا وقتی پای خریدش به میان می آید، وسواس بیش از اندازه مانع این می شود که انتخاب راحت و درستی داشته باشیم. قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که حلقه گران خوشبختی نمی آورد. بعد هم به نکات زیر توجه کنید.
– حلقه با انگشتر فرق دارد. از همان اول دنبال انگشترهای بزرگ و پرنگین نباشید. آنها حلقه به شمار نمی آیند. حلقه خیلی ظریف است و روی آن یک ردیف نگین یا یک نگین درشت کار شده است. شما حتی می توانید یک حلقه طلایی ساده را به عنوان حلقه ازدواج تان انتخاب کنید. بعد می توانید برای جشن ازدواج یک انگشتر پرنگین را برای روی حلقه ازدواج تان بخرید.
دقت کنید که حلقه و انگشتر شما باید با یکدیگر هماهنگی رنگ و جنس داشته باشند.
اگر خیلی نسبت به رنگ و شکل حلقه ازدواج تان حساس هستید و مدل های موجود در بازار را نمی پسندید می توانید یک مدل حلقه ازدواج را که می پسندید، پیدا کنید و یک جواهرسازی معتبر انتخاب کنید و از او بخواهید عین آن حلقه را برای تان بسازد.
اگر حلقه های جفت را می پسندید، سعی کنید که حلقه های باریک تر و کم نگین انتخاب کنید تا داماد بعدها برای استفاده از حلقه در معذوریت قرار نگیرد.
سعی کنید خرید حلقه را با همسرتان و دو نفره انجام دهید. شاید حضور مادر و پدر قابل توجیه باشد ولی حضور سایر اعضای خانواده با ایجاد ازدحام در مقابل طلافروشی باعث می شود که شما در زمان خرید با مشکل روبه رو شوید.
دلیل انتخاب حلقه هر چه باشد، آنقدر مهم نیست که خود و همسرتان را برای آن آزار دهید. کم کردن توقع باعث می شود که زوجین خرید حلقه را شیرین ترین خرید قبل از ازدواج بدانند نه اینکه این خرید اولین سد در مقابل آنها باشد. خانواده ها در این زمینه می توانند تاثیر مهمی داشته باشند و با باز گذاشتن دست زوجین آنها را از چشم و هم چشمی در زمان خرید دور کنند. همه اینها زودگذرند و مهم تفاهم و انتخاب همسر مناسب برای شماست.

سرویس طلا
سرویس طلای عروس خانم هم فلسفه جدایی دارد. قیمت این سرویس که معمولا شامل یک گردنبند، دستبند، یک جفت گوشواره و در مواردی یک انگشتر است، بسته به میزان طلا و جواهرات به کار گرفته شده در آن از یک میلیون تومان که نوع بدون جواهرات است، آغاز می شود و گاهی به رقم های نجومی سرسام آوری می رسد.
البته سرویس طلا را می توان پشتوانه ای برای عروس و داماد دانست، ولی خرید آن هیچ اجباری نیست و نمی توان آن را لازم و واجب دانست که اگر نباشد ازدواج سر نگیرد.
معمولا اغلب زوجین برای خرید سرویس طلا هم به بازار طلا می روند، چون در آنجا می توان همه نوع سرویس با هر قیمتی را پیدا کرد. ولی کسانی که می خواهند مدل های جدیدتر با قیمت های خاص را انتخاب کنند، مغازه های خیابان کریم خان یا میرداماد را ترجیح می دهند.

کارهای عجیب
فروشنده جوان یک طلا فروشی می گوید:برخی از پسرها قبل از خرید حلقه و طلا می آیند و با ما هماهنگ می کنند که وقتی با همسر خود برای خرید آمدند، ارزان ترها را نشان بدهیم، ولی بیشتر آنها بی خبر هستند که همسر آنها یک ماه است که تمام مغازه ها را گشته است و تمام قیمت ها را می داند.
به گفته او خریدن حلقه، قدیم ها راحت تر بود. آن زمان دختر و پسر از یکدیگر توقع زیادی نداشتند و بیشتر حلقه ها نیز ساده و بدون نگین بودند. جواهرسازان وقتی می بینند توقع ها بالاست حلقه های گران تری می سازند.
یک فروشنده دیگر که از فروش حلقه و طلای عروسی خاطرات زیادی دارد، می گوید:« یک بار یک زوج جوان با خانواده های شان برای خرید آمده بودند. خانواده ها هم به جوان ها تاکید می کردند ما دخالتی نمی کنیم تا خودتان انتخاب کنید. دختر و پسر هم حلقه های ارزانی را انتخاب کردند. موقع خروج خواهر عروس می گفت ما گفتیم دخالت نمی کنیم، نگفتیم که حلقه ارزان بردار.»
او این خاطره را تعریف می کند و می خندد و در ادامه می گوید:«به خدا برخی این قدر در خرید حلقه وسواس نشان می دهند که گاهی چند ماه طول می کشد تا ازدواج کنند. آنها می خواهند حتما آخرین طرح بازار را بخرند ولی نمی دانند که فلسفه وجود حلقه در دست آنها نشان دادن وحدت و صمیمیت میان زن و شوهر است. جوانان زیادی را دیده ام که حلقه های نقره می خرند و با خوشحالی زندگی می کنند و جوانان زیادی را هم دیده ام که ۱۰میلیون تومان خرید می کنند و با دلخوری از مغازه بیرون می روند. پس یادتان باشد که طلا خوشبختی نمی آورد.»

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


هجده + 5 =