بازگشت

راهکارهایی عالی برای مقابله با موهای چرب

Avatarنویسنده : عصرمگ
22 اکتبر 2018 ساعت : 16:32
مقابله با موهای چرب

راهکارهایی عالی برای مقابله با موهای چرب : چه شما به طور طبیعی موهایی چرب داشته باشید و چه بر اثر ورزش یا کار یا حتی گذراندن یک روز زیر آفتاب …

 

 429154 1132x670 620x367 - راهکارهایی عالی برای مقابله با موهای چرب

در ادامه با عصرمگ همراه شوید …

 

مقابله با موهای چرب :  چه شما به طور طبیعی موهایی چرب داشته باشید و چه بر اثر ورزش یا کار یا حتی گذراندن یک روز زیر آفتاب یا هوای گرم، موهایتان چرب شود فرقی نمی‌کند چون به هر حال، موهایتان از حالت تمیز و فرم گرفته تبدیل به موهایی چرب، به هم چسبیده و نسبتاً تخت با ظاهری چرب می‌شود. در این مقاله شش راه‌کار فوری و چهار راه‌کار با ماندگاری بیشتر ارائه می‌کنیم.

  افراد بسیاری هستند که موهایشان چرب است و همواره به دنبال کاهش یا حداقل کنترل چربی موهایشان هستند. این نوع موها، به شدت بر شکل و ظاهر مو و فرد اثرگذارند.مقابله با موهای چرب /

راه‌کار فوری یک – از شامپوهای خشک استفاده کنید

مقابله با موهای چرب : دفعات بیشتری از شامپوهای خشک استفاده کنید. فقط کافی است آن را در کیف ورزشی خودتان بگذارید و بعد از ورزش اگر مایل نیستید یا امکان دوش گرفتن را ندارید، می‌توانید سری به سرویس بهداشتی بزنید و کمی شامپو را روی موهایتان بپاشید و اثر خارق‌العاده‌ی آن را ببینید.

راه‌کار فوری دو- حوله‌ی کاغذی

مقابله با موهای چرب :  اگر احتمالاً شامپوی خشک خود را فراموش کرده‌اید؛ نگران نباشید چون جایگزین‌هایی نیز برای آن وجود دارد. راه‌کار دوم این است که تعدادی حوله کاغذی را بردارید و به چرب‌ترین قسمت‌های موهایتان بکشید. حوله کاغذی مقداری از چربی موها را جذب خواهد کرد. این راه‌کار، خیلی کامل نیست؛ اما به عنوان راهی فوری برای خلاصی از چربی مو می‌تواند مفید باشد.

راه‌کار فوری سه- ضدعفونی‌کننده‌ی دست

مقابله با موهای چرب :  این نوع مواد شوینده، در بطری‌های کوچک و مناسب برای داخل کیف تولید می‌شوند. برای ضدعفونی کردن دست‌ها نیازی به آب ندارد و فقط کافی است مقداری از آن را روی دست بریزید و دست‌ها را به آن آغشته کنید. خبر خوب این است که می‌توانید از همین مواد برای موهایتان نیز استفاده کنید. مقداری از ضدعفونی کننده را به آرامی روی ریشه‌ی موها بمالید و ماساژ دهید. در واقع الکل موجود در ضد عفونی کننده، چربی موها را می‌شکند و موها را تازه و تمیز نشان می‌دهد.

راه‌کار فوری چهار- ادوکلن (پرفیوم)

مقابله با موهای چرب : اگر هیچ‌کدام از مواد ذکر شده در راه‌کارهای پیشین را در دسترس نداشتید و فقط ادوکلن در کیفتان داشتید، از همان ابزار استفاده کنید. درست مانند ضدعفونی‌کننده‌ی دست، ادکلن هم حاوی مقدار زیادی الکل است و قادر است مقداری از چربی مو را از بین ببرد و حالت تمیزی به آن بدهد. البته در نظر بگیرید که این راه‌کار را کمتر استفاده کنید؛ چون الکل قابلیت خشک کردن موهایتان را دارد و در صورت استفاده مداوم به موها ممکن است آسیب برساند.مقابله با موهای چرب/

راه‌کار فوری پنج- پودر کودک

مقابله با موهای چرب : راه‌کار فوری دیگر برای خلاصی از موهای چرب، استفاده از پودر کودک است؛ پودر کودک، درست مانند شامپوی خشک عمل می‌کند. اگر هیچ‌کدام از موارد بالا را نداشتید، مقداری پودر کودک را روی ریشه‌ی موها بمالید و سپس باقیمانده‌ی آن را بتکانید. با این کار تا زمانی که خودتان را به خانه برسانید و حمام کنید، موها تمیز به نظر خواهند رسید.

راه‌کار فوری شش- بستن موها

مقابله با موهای چرب :  راه‌کار نهایی اینکه زمانی که موهایتان چرب شد، فوراً موهایتان را به شیوه‌ای جمع کنید که کمتر چرب به نظر برسد. پیشنهاد ما، مدل موهایی چون انواع بافت، بستن دم اسبی با دم موی جمع یا دم موی رها و بستن به دو طرف برای روزهایی که حوصله ندارید، می‌باشد.

راه‌کار بلندمدت یک- هر روز موهایتان را نشویید

مقابله با موهای چرب :  چه چیزی باعث چرب شدن موها می‌شود؟ احتمالاً می‌گویید اگر هر روز موهایتان را بشویید، دیگر چرب نخواهند بود؛ اما این کار، چربی موها را بیشتر خواهد کرد. اگر مرتب موها را بشویید، بدن را بیشتر تشویق می‌کنید که چربی بیشتری تولید کند تا چربی‌های شسته شده جایگزین شوند. بهتر است موها را هر دو یا سه روز یک بار بشویید تا به این شکل از میزان چربی تولید شده‌ی روی موها بکاهید.مقابله با موهای چرب/

راه‌کار بلندمدت دو- با موهای خود بازی نکنید!

اگر عادت دارید با موهایتان بازی کنید، این کار را متوقف کنید؛ چون با این کار وضعیت چربی موها را وخیم‌تر خواهید کرد. انگشتان شما حاوی چربی طبیعی پوست شماست و این امکان وجود دارد که چربی غذاها و سایر اشیائی که اطراف شماست را با انگشتانتان به موها منتقل کنید. پس سعی کنید این عادت را کنار بگذارید.

راه‌کار بلندمدت سه- موها را با آب سرد آبکشی کنید

مقابله با موهای چرب : هنگامی که موهایتان را با شامپو می‌شویید مطمئن شوید به خوبی موها را آبکشی کرده‌اید و در نهایت با آب ولرم یا آب سرد آن‌ها را آبکشی کنید. آب داغ می‌تواند غده‌های چربی ساز را تحریک کند تا چربی بسازند؛ در حالی که آب سرد این کار را نمی‌کند و کمک می‌کند تا فولیکول‌های مو بسته شوند.

راه‌کار بلندمدت چهار- نرم کننده‌ی مو را به ریشه‌ی مو نزنید

مقابله با موهای چرب :  اگر موهایتان چرب است احتمالاً به هیچ وجه، نیازی به مصرف نرم کننده نخواهید داشت؛ اما اگر استفاده می‌کنید، سعی کنید آن را به سه چهارم انتهای موها بزنید. یک چهارم باقی مانده‌ی موها نزدیک‌ترین قسمت موها به ریشه‌ی موهاست که به طور طبیعی با چربی تولید شده در ریشه‌ی موها در طی چند ساعت پس از استحمام نرم می‌شوند پس نیازی به نرم کننده در این قسمت از موها نیست.

 

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


دو × 3 =