بازگشت

” روغن ماهی ” و تضمین سلامت بدن برای همه

Avatarنویسنده : عصرمگ
27 آگوست 2018 ساعت : 13:23
روغن ماهی

” روغن ماهی ” : سازمان بهداشت جهانی مصرف ۱ تا ۲ وعده روغن ماهی در هفته را توصیه می کند چراکه اسیدهای چرب امگا۳ موجود در ماهی فواید متعددی برای سلامت دارند.

 

You must use free mercury Fish Oil  620x333 - " روغن ماهی " و تضمین سلامت بدن برای همه

 

 

روغن ماهی : با توجه به اهمیت اسیدهای چرب امگا۳، به پنج فایده اصلی روغن ماهی در ادامه اشاره می شود.
رای سلامت قلب مفید است: اسیدهای چرب امگا۳ با افزایش HDL (کلسترول خوب) و کاهش میزان اسیدهای چرب کبد، روند سنتز اسیدچرب را کُند کرده و مانع از آنزیم های تولیدکننده تری گلیسیرید در خون می شوند. مطالعات متعدد نشان داده اند افرادی که زیاد ماهی مصرف می کنند با نرخ کمتر ابتلا به بیماری های قلبی مواجه هستند.

روغن ماهی  به کاهش التهاب کمک می کند:

مطالعات زیادی اثبات کرده اند که روغن ماهی دارای خواص ضدالتهابی بوده که می تواند به درمان بیماری های دارای التهاب مزمن نظیر چاقی، دیابت Diabetes و افسردگی کمک کند. روغن ماهی به شکل چشمگیری موجب کاهش درد مفاصل، سفتی ماهیچه ها و نیاز دارویی در افراد مبتلا به آرتروز می شود. آرتروز یک بیماری التهابی است که منجر به درد شدید در مفاصل می شود.

روغن ماهی به کاهش وزن کمک می کند:

روغن ماهی از طریق فعال سازی پروتئینی موسوم به UCP۱، چربی سفید را به چربی قهوه ای تبدیل می کند. بافت چربی قهوه ای به مراتب سودمندتر از چربی سفید است چراکه می تواند کالری بیشتری بسوزاند. برخی مطالعات هم نشان داده اند که مصرف مکمل روغن ماهی در کنار رژیم غذایی یا ورزش، می تواند به کاهش وزن کمک کند. مطالعه ای بر روی ۲۱ نفر نشان داد مکمل های روغن ماهی موجب کاهش اندازه دور کمر و نسبت اندازه کمر به ران می شود.

روغن ماهی به تقویت بینایی کمک می کند:

مطالعات نشان داده اند افرادی که از دوره کودکی به قدر کافی امگا۳ دریافت نکرده باشند با ریسک بیشتر بیماری چشمی روبرو هستند. همچنین با افزایش سن، میزان بینایی کاهش می یابد که منجر به «دژنراسیون ماکولا» ناشی از سن می شود. مطالعات نشان داده است که روغن ماهی به پیشگیری از بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا کمک می کند.

 

روغن ماهی سلامت مغز را بهبود می بخشد:

یکی از شایع ترین فواید روغن ماهی از منظر عموم، توانایی آن در تقویت سلامت مغز است. روغن ماهی از بیماری آلزایمر پیشگیری می کند و مطالعات و تحقیقات زیادی نشان داده اند افرادی که ماهی می خورند با روند کُندتر کاهش عملکرد مغزشان در دوره سالمندی مواجه هستند.

 

 

  • تاریخ انتشار : 27 آگوست 2018 ساعت : 13:23
  • دسته :
برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


2 × یک =