بازگشت

رییس‌جمهور فیلیپین: جلوی ورود ایران به یک جنگ را بگیرید!

Avatarنویسنده : عصرمگ
26 جولای 2018 ساعت : 15:48
حمله به ایران

 «رودریگو دوترته» رییس‌جمهور فیلیپین به همه کشورها هشدار داد که از مجبور کردن ایران به ورود به یک جنگ برای جلوگیری از یک انفجار هسته‌ای خودداری کنند.

 

cdc679bebbe282e170ab6fe0dca8445e 570 - رییس‌جمهور فیلیپین: جلوی ورود ایران به یک جنگ را بگیرید!

 

به گزارش عصرمگ و به نقل از برنا، به نقل از پایگاه خبری فیلیپینی «رپلر»، «رودریگو دوترته» رییس‌جمهور فیلیپین روز چهارشنبه در کنفرانسی با موضوع تغییرات اقلیم مدعی شد: آمریکا باید از مجبور کردن ایران به ورود به یک جنگ خودداری کند؛ چراکه در این صورت اتفاقی که خواهد افتاد شلیک چند صد موشک و بمب هسته‌ای است و هیچ حرفی هم از تغییر آب و هوا و اقلیم زده نمی‌شود.

وی مدعی شد: یک انفجار هسته‌ای هربار که انجام بگیرد زمین را به طور کامل تخریب می‌کند.

این رسانه با اشاره به اظهارات آتشین «دوترته» نوشت: «او خواستار هوشیاری و خونسردی در رابطه با جلوگیری از یک جنگ هسته‌ای شده و مدعی شد که شایسته است رهبران جهان که در آنجا حضور دارند و می‌توانند اوضاع را تغییر دهند، کار بیشتری کنند و ما از کشورهایی که با متانت و درک و خونسردی با موضوع برخورد می‌کنند، سپاسگذاریم.»

رییس‌جمهور فیلیپین با اشاره به چین و دیگر کشورهایی که به گفته خودش نمی‌تواند نام آنها را ببرد، گفت: بگذارید تصمیم ما بر جلوگیری از یک جنگ باشد؛ چراکه فاجعه‌آفرین است. من فکر می‌کنم چنین جنگی پایان زمین است.

«دوترته» به ترامپ در موضوع قراداد تغییر اقلیم پاریس اشاره کرد و گفت: او دوست من است و همه ما بارها به آمریکا دعوت شده‌ایم.

 

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


4 × چهار =