بازگشت

سیل شیراز مشکوک است ! ردپای افرادی در فاجعه استان فارس

Avatarنویسنده : عصرمگ
۰۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت : ۱۴:۲۳
سیل شیراز
Rate this post

سیل شیراز مشکوک است ! ردپای افرادی در فاجعه استان فارس : اتفاق تلخی که دیروز در شهر شیراز منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنانمان شد انعکاس گسترده ای در رسانه ها و فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داشت و چهره های مختلف ورزشی و هنری کشورمان نیز با مردم آسیب دیده از سیل که اغلب آنها مسافران نوروزی بودند ابراز همدردی کردند.

 

 سیل شیراز

 

به گزارش عصرمگ :

 

ردپای عوامل انسانی در فاجعه استان فارس

اما در خصوص این ماجرای تلخ و علت وقوع آن ابهامات فراوانی وجود دارد که هنوز به آنها پرداخته نشده است.

به واقع اکنون برای امثال من که شناخت کاملی از شیراز و مناطق مختلف آن دارم این پرسش مهم مطرح شده که آیا اولین بار بوده که باران با این شدت در شیراز باریده است؟!
به تازگی چه اتفاقی افتاده بود و چه تغییرات محیطی به دست عوامل انسانی در منطقه مورد بحث(منطقه شمالی دروازه قرآن)رخ داده است که باعث شده حجم وسیع و ویرانگری از آب به یکباره از کوههای اطراف به سمت جاده هدایت شده و منجر به وقوع این اتفاق تلخ شود؟!

آقایان مسول که همیشه در چنین مواقعی خودتان را به نفهمیدن می زنید باور کنید دوران نفهمیدن به سر آمده و مردم خوب می فهمند این قبیل مرگ و میرها هم به دلیل سوءمدیریت و اشتباهات محاسباتی است که در عملکرد مسولان وجود دارد.لذا مسولان استان فارس باید در این خصوص جوابگو باشند و باید بررسی شود که در محوطه ضلع شمالی دروازه قرآن و در حد فاصل بیش از یک کیلومتری ضلع شمالی آن چه فعل و انفعالاتی رخ داده که منجر به سرازیر شدن سیل شده است!

باز هم تاکید می کنیم که باید از طرف یک کارگروه تخصصی بررسی شود که چه عواملی در وقوع این سیل ویرانگر دخیل بوده و البته این نکته مهم نیز فراموش نشود که آیا اولین بار بوده که در شیراز چنین بارانی باریده است؟!چرا در سالهای قبل و در گذشته های دور بارش سنگین باران چنین خسارات و تلفاتی بوجود نیاورده بود؟

به قول یکی از مسولان استان فارس تمام این اتفاقات در مدت ۱۰ دقیقه رخ داد و مشخص است که یک جای کار ایراد دارد و این موضوع باید با دقت کارشناسی و بررسی شود و کسانی که در این اتفاق سهل انگاری کرده و در وقوع آن مقصرند به مردم معرفی شوند.

جالب اینجاست که طبق گزارشهای منتشر شده میزان بارندگی در شیراز در روز گذشته ۱۷ میلیمتر بوده و این شهر در رده هجدهم جدول بارش ها قرار داشته و بسیار عجیب به نظر می رسد که چنین بارشی این حجم از خسارت و تلفات در بر داشته باشد!

 

  • تاریخ انتشار : ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت : ۱۴:۲۳
  • دسته :
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


شانزده − 15 =