بازگشت

شناخت انواع پارچه و کارایی هر یک

Avatarنویسنده : عصرمگ
27 می 2018 ساعت : 19:31
شناخت انواع پارچه و کارایی هر یک

شناخت انواع پارچه و کارایی هر یک , پارچهٔ کشمیر , اگر این پارچه را با شلوارهای جین و یا دامنهای خیلی شیک هماهنگ کنید، لباس گرانی بنظر خواهد آمد. در ادامه با عصرمگ همراه شوید…

Craftsy Fabric - شناخت انواع پارچه و کارایی هر یک

 

پارچهٔ کشمیر 

اگر این پارچه را با شلوارهای جین و یا دامنهای خیلی شیک هماهنگ کنید، لباس گرانی بنظر خواهد آمد

هرچه این پارچه را بشویید، نرم تر خواهد شد (این پارچه را با شامپو بشوید). اگر قیمت بالای پارچه کشمیر، شما را از خرید آن منصرف کرد، به دنبال لباسهایی باشید که ترکیبی از پارچه کشمیر و اجناس دیگر را باشد.

پارچه های پشمی

سبک پارچه های پشمی نازک تابستانی به جز یکی دو ماه از سال، برای تمامی فصول سال کارایی دارند، و شما از آن استفادهٔ زیادی خواهید برد. این نوع پارچه، به زیبایی برش خورده و دوخته می شود. حتی میتوان آن را با هر نوع جنسی که برای شما قابل تصور است، بپوشید.

لیکرا

درصد کمی از این الیاف در پارچه میتواند جنس آن را تغییر دهد. این الیاف به حفظ ترکیب لباس شما کمک خواهد کرد

چرم و جیر

همیشه به دنبال نوع نرم و قابل انعطاف چرم و جیر باشید.

توصیه: شاید شما لباس های چرم و جیر نامرغوب، ولی با ظاهری بسیار عالی پیدا کنید که نیمت آن پایین تر از نوع مرغوب آن باشد. همیشه این مسئله را به خاطر داشته باشید که هر چه چرم و جیر براق تر باشند ارزان تر بنظر میرسند.

پارچه های گلدوزی یا زری دوزی شدهٔ شرقی

این پارچه ها را می توانید در طول روز با لباسهای ساده، و برای مهمانی های شب با لباسهاییکه پارچهٔ آن ظریف تر و بر روی آنها منجوق دوزی شده است، بپوشید.

پارچه های نازک

اگر برای لباس خود از این پارچه ها استفاده می کنید، سعی کنید لباس شما آستر دوزی شده باشد، چون در عین حال که شیک و جذاب بنظر می آید، بدن شما نیز پوشیده می باشد.

پارچهٔ ژرسه

این پارچه برای افراد چاق بسیار مناسب است. همیشه به دنبال لباسی باشید، که یک سایز از اندازهٔ شما بزرگتر باشد، تا لباس به تن شما نچسبد.

پارچه دنیم (جین)

هرچه این پارچه تیره تر باشد، کارایی آن به عنوان یک لباس مشکی بیشتر است. پارچهٔ دنیم مشکی، بیش از نوع رنگ و رو رفته آن، قابل پوشیدن است.

پارچهٔ کتانی

اجازه ندهید زود چروک شدن این پارچه، شما را از خرید آن منصرف کند. این پارچهٔ مخصوصاً در اثر پوشیدن زود چروک می شود و این جزو خصوصیت این نوع پارچه ها است. اگر این مسئله شما را ناراحت میکند، از نوع آهاردار آن استفاده کنید تا چروک نشود.

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


1 × 5 =