بازگشت

عربستان و اعلام آمادگی جنگ علیه قطر

Avatarنویسنده : عصرمگ
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۴۹
عربستان سعودی

عربستان و اعلام آمادگی جنگ علیه قطر : روزنامه فرانسوی «لوموند» روز جمعه در مطلبی نوشت: پادشاه عربستان در نامه ای به رئیس جمهوری فرانسه هشدار داد که در صورتی که قطر به سامانه ضد موشکی اس ۴۰۰ دست پیدا کند، علیه این کشور اقدام نظامی خواهد کرد.

عربستان سعودی

به گزارش عصرمگ ،روزنامه فرانسوی «لوموند» روز جمعه در مطلبی نوشت: پادشاه عربستان در نامه ای به رئیس جمهوری فرانسه هشدار داد که در صورتی که قطر به سامانه ضد موشکی اس ۴۰۰ دست پیدا کند، علیه این کشور اقدام نظامی خواهد کرد.عربستان سعودی/

 

به نقل از لوموند، عربستان سعودی به تازگی در نامه ای به الیزه اعلام کرده است که در صورتی که قطر به سامانه ضد موشکی اس ۴۰۰ روسیه دست یابد، این کشور آماده اقدام نظامی علیه قطر است.

 

این روزنامه نوشته است: فهد بن محمد العطیه سفیر قطر در مسکو، ژانویه (دی / بهمن) ۲۰۱۸ در اظهاراتی گفته بود: که دوحه قصد دارد تا سامانه موشکی اس ۴۰۰ روسیه را از این کشور خریداری کند. وی افزوده بود: مذاکرات برای خرید این سامانه موشکی در مراحل پیشرفته ای است.

عربستان سعودی

لوموند افزوده است: در نامه ای که به رئیس جمهوری فرانسه ارسال شده آمده، سلمان بن عبد العزیز پادشاه عربستان نسبت به مذاکرات میان دوحه و مسکو در این موضوع بسیار نگران است.

 

این روزنامه نوشته است: پادشاه عربستان از عواقب استقرار سامانه موشکی در خاک قطر نگران است و نسبت به افزایش تنش ها هشدار داده است.

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی از آمادگی کامل عربستان برای اتخاذ همه تدابیر لازم برای نابودی این سامانه موشکی تاکید کرده است.

پادشاه عربستان در پایان از امانوئل مکرون برای جلوگیری از فروش و حفظ ثبات در منطقه در خواست کمک کرده است.
این در حالی است که به نوشته لوموند، وزارت خارجه فرانسه تاکنون از اظهار نظر در خصوص این نامه خودداری کرده است.

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر از سال گذشته روابط خود را با قطر قطع و اقدام به محاصره همه جانبه این کشور کردند.

عربستان سعودی

  • تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۴۹
  • دسته :
برچسب ها:
- ‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


سه × یک =