بازگشت

عفونت بینی پس از جراحی ؛ جلوگیری از عفونت بینی پس از جراحی

Avatarنویسنده : عصرمگ
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت : ۰۴:۰۲
عفونت بینی پس از جراحی

عفونت بینی پس از جراحی ؛ جلوگیری از عفونت بینی پس از جراحی : جراحی بینی پرطرفدارترین جراحی زیبایی صورت محسوب می شود.

 

علائم عفونت بینی عمل شده,عفونت بینی پس از جراحی,آبسه بینی بعد عمل,ترشحات بعد از عمل بینی,عفونت نوک بینی,علت سوزش داخل بینی بعد از عمل,آبسه بینی چیست,عفونت سینوس بعد از عمل بینی,عفونت چشم بعد از عمل بینی

 

عفونت بینی پس از جراحی

 

عفونت بینی پس از جراحی :  در حالی که جراحی های زیبایی دیگر ممکن است نیاز به قدرت بدنی زیاد، دسترسی آناتومیک دشوار، زمان طولانی عمل داشته و در نتیجه خستگی جراح را به دنبال دارد، جراحی بینی تنها نیازمند درک صحیح جراح از هنر و علم می باشد.

عفونت بینی پس از جراحی : هر جراحی بینی چالش های خاص خود را دارد و قبل از جراحی، پزشک نیازمند تخمین دقیق بدشکلی بینی، درک صحیح تکنیک های مدرن جراحی، برنامه ریزی برای اقدامات و پیشامد های احتمالی حین عمل و اجرای دقیق و بی نظیر تکنیک های جراحی بینی می باشد.

 

عفونت بینی پس از جراحی

 

عفونت بینی پس از جراحی :  از دیگر مزیت های جراحی بینی این است که احتمال بروز عوارضی مانند خونریزی و عفونت در آن بسیار پایین و انگشت شمار می باشد. البته دچار شدن به چنین عوارضی پس از جراحی بینی نمی تواند نشانه خوبی برای بیمار باشد و باید به پزشک خود اطلاع دهد.

عفونت بینی پس از جراحی : علائم عفونت بینی

عفونت بینی پس از جراحی : عفونت از عوارض بسیار نادر جراحی بینی است زیرا بینی دارای جریان خون فراوان است. هوشیاری و آگاهی بیمار مهمترین عامل در بروز عوارض جراحی بینی است. علائم احتمالی عفونت بینی شامل دمای بالا، التهاب، احساس بوی عفونت در بینی یا تورم و درد غیر عادی می باشد. با کمی تفکر و توجه به دستوالعمل های پزشک می توانید این علائم را تشخیص دهید. گرافت درون بینی احتمال عفونت بینی را افزایش می دهد زیرا با وجود گرافت ممکن است خون در بینی به درستی جریان نیابد.

 

عفونت بینی پس از جراحی

 

عفونت بینی پس از جراحی : عفونت سینوس یا سینوزیت بیماری شایع و دردناکی است که منجر به گرفتگی و فشار در سوراخ های بینی می شود. سالانه حدود ۳۱ میلیون نفر در آمریکا به سینوزیت مبتلا می شوند. اکثر سینوزیت ها ویروسی بوده و خود به خود از بین خواهند رفت. سینوزیت ویروسی واگیردار بوده بنابراین باید از انتقال آن به افراد دیگر جلوگیری کنید. باکتری ها و در مواقع نادر قارچ ها ممکن است علت سینوزیت باشند.

علائم سینوزیت شدید

عفونت بینی پس از جراحی

 

 

 • ترشحات سفت زرد یا سبز رنگ بینی یا پشت حلق
 • انسداد یا گرفتگی بینی که منجر به دشوار شدن تنفس از بینی می شود
 • درد، ورم و فشار اطراف چشم ها، گونه ها، بینی یا پیشانی که با خم شدن تشدید می شود.

علائم و نشانه های دیگر شامل:

 • فشار گوش
 • سردرد
 • درد در ناحیه دندان ها و فک بالا
 • کاهش حس بویایی و چشایی
 • سرفه که در شب تشدید می شود
 • بوی بد دهان (هالیتوسیس)
 • خستگی مفرط
 • تب

جلوگیری از عفونت بینی پس از جراحی

در ادامه به روش های جلوگیری از عفونت داخل بینی پس از جراحی می پردازیم:

استفاده از گرافت طبیعی به جای ایمپلنت های مصنوعی

عفونت بینی پس از جراحی : مطالعه ای که بر روی ۶۰۰ بیمار پس از جراحی بینی انجام شده است نشان داده است که ۳ درصد  از افرادی که در گرافت بینی خود از مواد مصنوعی استفاده کرده اند، دچار عفونت شده اند.

با این حال در بین بیمارانی که گرافت بینی شان از بدن خود برداشته شده بود، عفونتی دیده نشد. جراحی بینی از طریق گرافت تکنیکی است که در آن از غضروف بینی (سپتوم)، گوش، دنده یا ایمپلنت های مصنوعی برای بهبود ظاهر بینی استفاده می شود.

عفونت بینی پس از جراحی : به طورکلی یک پنجم از بیمارانی که در جراحی گرافت از ایمپلنت های مصنوعی استفاده می کنند دچار عفونت می شوند. جراحان بینی ترجیح می دهند از گرافتی که از بدن خود بیمار گرفته می شوند استفاده کنند، زیرا مشکلات ایمپلنت های مصنوعی را نداشته و نتیجه ای طبیعی تر به همراه دارند.

مصرف آنتی بیوتیک

 

عفونت بینی پس از جراحی

 

عفونت بینی پس از جراحی : مصرف به موقع آنتی بیوتیک و اتمام یک دوره مصرف آن یکی از بهترین روش های جلوگیری و درمان عفونت می باشد. البته همه ی جراحان بینی این درمان را توصیه نمی کنند، و بیمار باید به دستور پزشک خود عمل کند.

ارزیابی بیمار

عفونت بینی پس از جراحی  مطالعات نشان داده اند که افراد دیابتی، سیگاری یا کسانی که در گذشته کوکائین مصرف می کردند بیشتر در معرض عفونت و کُندی روند بهبودی قرار می گیرند. اما در برخی مواقع می توان با کنترل این فاکتور ها از طریق دارو یا تغییر در رویه زندگی جراحی بینی مطمئنی را تجربه کرد.

در مواردی که ریسک جراحی بسیار بالا باشد، جراح بینی از انجام جراحی سرباز می زند.

طی شدن روند طبیعی بهبودی

عفونت بینی پس از جراحی  از دستکاری بینی و بخیه ها، قرار دادن بینی در معرض ضربه فیزیکی و مشکلات دیگر خودداری کنید و صبر کنید تا بینی روند طبیعی بهبودی را بگذراند. بیمار همچنین باید از فعالیت های سنگین، وزنه برداری، و فین کردن محکم خودداری کند تا از عفونت، مشکلات بهبود زخم و خونریزی جلوگیری شود.

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


18 + 2 =