بازگشت

علائم خاموش رفلاکس معده که نمیدانید

Avatarنویسنده : عصرمگ
19 می 2018 ساعت : 23:29
رفلاکس معده

 
اسید معده یکی از مشکلاتی است که همه ما کم و بیش آن را تجربه کرده‌ایم. رفلاکس معده علائم خاموشی دارد. در این مقاله نشانه‌های خاموش رفلاکس معده را به شما آموزش می‌دهیم.

 

46d4fa2d8e73433eae198a7cb7625c35 th - علائم خاموش رفلاکس معده که نمیدانید

نشانه‌های خاموش رفلاکس معده

رفلاکس معده که در اصطلاح ترش کردن معده نام دارد یکی از مشکلاتی است که بیشتر افراد آن را تجربه کرده‌اند. در این مقاله به شما راه‌های درمان رفلاکس معده را آموزش می‌دهیم و نشانه‌های خاموش رفلاکس معده را آموزش می‎دهیم.
ریفلاکس معده یا ترش کردن

ریفلاکس معده همان بازگشت اسید معده و محتویات آن به مری است که در اصطلاح عام به آن ترش کردن می گویند. ریفلاکس معده با شیوع حدود ۴۰ درصد، مشکلی است که افراد بسیاری آن را تجربه کرده اند، اما در مواردی که یک مشکل دایمی باشد، بیماری محسوب می شود.
نشانه‌های خاموش رفلاکس معده

بروز گلودردهایی که برطرف نمی شوند و با علائم سرماخوردگی (مانند آبریزش بینی) همراه نیستند، ممکن است به دلیل ریفلاکس معده باشد. خشن شدن صدا هم می تواند به دلیل برگشت اسید معده به حنجره صورت بگیرد.
سرفه ی مداوم یا خس خس سینه

خس خس سینه و سرفه هایی که به نظر مشابه علائم آسم یا برونشیت هستند، می توانند به علت ریفلاکس اسید معده به سمت ریه ها ایجاد شود. از طرف دیگر، خس خس زیاد سینه و سرفه های شدید خود می توانند باعث ریفلاکس معده شوند که آن هم به دلیل اعمال فشار بر ناحیه ی شکمی و معده است.
بروز مشکلات دندانی

اگر از مسواک مناسب و نخ دندان به طور منظم استفاده می کنید، اما همچنان دچار فرسایش مینای دندان شده و یا دندانپزشک اعتقاد به پر کردن دندانتان دارد و یا اینکه دندان هایتان دچار تغییر رنگ شده اند ممکن است دلیل آن ریفلاکس اسید معده از مری به گلو باشد. حتی مقدار کم این اسید نیز کار دندان ها را می سازد.
احساس گیر کردن غذا در مری و پایین نرفتن غذا می تواند به دلیل ورود اسید معده به این مجرا باشد

بهتر است برای جلوگیری از تخریب دندان هایتان از مصرف غذاهایی که موجب تحریک معده می شوند خودداری کنید. غذاهای بسیار چرب و کافئین دار از این قبیل مواد هستند.
زنگ زدن گوش

اگر اکثر اوقات مخصوصا بعد از خوردن غذا در گوشتان صدای زنگی می شنوید دلیل آن رفلاکس اسید معده به داخل سینوس ها و حتی داخل گوش است. بسیاری از بیماران اغلب در مواجهه با این مشکل، به پزشک گوش و حلق و بینی مراجعه می کنند، در حالیکه علت اصلی زنگ زدن گوش، مشکل اسید معده است.
مشکلات بلع غذا

احساس گیر کردن غذا در مری و پایین نرفتن غذا می تواند به دلیل ورود اسید معده به این مجرا باشد. ریفلاکس مزمن اسید می تواند باعث تحریک گلو و بر جای گذاشتن زخم در مری شود.
گرفتگی بینی

گرفتگی بینی که گه گاهی پیش می آید و سپس رفع می شود و این سیکل مجددا تکرار می شود، ممکن است به دلیل برگشت اسید معده باشد. اگر با خودداری از مصرف غذاهای محرک معده و یا پرهیز از دیر غذا خوردن مشکل تان رفع نشد، احتمالا دلیل گرفتگی بینی چیز دیگری است.

 

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


نوزده − هشت =