بازگشت

عمل بینی با لیزر بر روی چه نوع بینی هایی بیشتر جواب می دهد

Avatarنویسنده : عصرمگ
14 آگوست 2018 ساعت : 15:37
عمل بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر یکی از جدیدترین روش های جراحی پلاستیک بینی به شمار می رود. در این روش با لیزر می توان برای رفع برخی از …

 

عمل بینی با لیزر

 

عمل بینی با لیزر یکی از جدیدترین روش های جراحی پلاستیک بینی به شمار می رود. در این روش با لیزر می توان برای رفع برخی از مشکلات مانند بینی گوشتی استفاده کرد ولی همه تغییراتی که در رینوپلاستی می توانستید به وجود بیاورید مانند اصلاح انحراف بینی را در بر ندارد. عمل بینی با لیزر کربن دی اکسید یا لیزر IVS انجام می گیرد و بیشتر به اصلاح پوست بینی می پردازد.

عمل بینی با لیزر

عمل جراحی زیبایی بینی یک اصطلاح پزشکی است که برای یک نوع خاص از عمل جراحی استفاده می شود که در آن ظاهر بینی بیمار اصلاح می شود. با وجودی که اکثر موارد عمل جراحی بینی برای اهداف زیبایی انجام می شود، گاهی اوقات این نوع عمل برای اصلاح ساختار بینی در حالت هایی که دچار شکستگی بینی شده یا فرد به سرطان یا سایر مشکلات ساختاری در ناحیه بینی مواجه است نیز ضروری است.

عمل بینی با لیزر(عمل زیبایی بینی بدون جراحی) یک تکنیک جدید است که می تواند به عنوان یک روش درمانی دارای سرعت بهبود بیشتر نسبت به سایر انواع عمل جراحی بینی، در برخی موارد خاص مورد استفاده قرار گیرد.

جراحی زیبایی بینی یک انتخاب معمول و متداول برای مواقعی است که ظاهر نامناسب بینی به خاطر پوست ضخیم ایجاد شده باشد. از این تکنیک می توان به همراه عمل جراحی زیبایی استاندارد بینی در مواردی استفاده کرد که سر بینی یا پیاز آن به خاطر پوست ضخیم بسیار ضخیم باشد.

در اغلب مواقع از این روش برای درمان مشکلات بینی به خاطر ایجاد آکنه روزاسه استفاده می شود. آکنه روزاسه یک عامل باکتریایی است که باعث ایجاد منافذ در پوست فرد می شود و در نتیجه آن تعداد زیادی جوش قرمز بر روی پوست فرد بیمار ایجاد می شود. در این شرایط روش درمانی ایده آل استفاده از عمل جراحی بینی با لیزر است.

عمل بینی با لیزر

بیشتر بخوانید :

عمل بینی و نکات مهمی که قبل از رفتن به اتاق عمل باید از جراح بپرسید

عمل بینی گوشتی با لیزر

عمل بینی گوشتی با لیزر صحت علمی ندارد و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و جراحی بینی گوشتی بدون عمل بینی حقیقت ندارد و لیزر قادر به ایجاد تغییرات و رفع ایرادات بینی نمی باشد.

باید به این نکته اشاره کرد علم پزشکی به آن مرحله نرسیده که بتواند بدون ایجاد برش روی ساختمان بینی و کلا بدون استفاده از روش های جراحی بینی بافت و غضروف اضافه بینی را بردارد.

کاربرد لیزر در جراحی بینی گوشتی

طرفداران جراحی بینی روز به روز در حال افزایش است و افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند به دنبال راهی هستند که جراحی بینی گوشتی موفقی داشته و جراحی بینی آنها نیز به بهترین شکل ممکن انجام شود.
اغلب افراد با تبلیغات بسیاری در مورد عمل بینی گوشتی با لیزر روبرو شده اند که نتایج فوق العاده ای هم به دنبال دارد و عده کثیری از افراد با شنیدن این تبلیغات وسوسه می شوند که بدون انجام جراحی بینی گوشتی خود با انجام لیزر بدون خونریزی و بیهوشی ایرادات بینی برطرف خواهد شد.

برای توجیه کردن این افراد باید گفت که به طور کلی جراحی بینی بدون عمل بینی امکان پذیر نخواهد بود.

کاربرد لیزر در جراحی بینی تنها در موارد خاص فقط برای رفع مشکلات سطح پوست بینی مانند آکنه و کک و مک می باشد و قادر به ایجاد هیچگونه تغییری در غضروف بینی نمی باشد.

عمل بینی با لیزر

 

بیشتر بخوانید :

انواع جراحی بینی گوشتی کدامند و کدام شیوه جراحی نتیجه بهتری دارد ؟

کوچک کردن بینی با لیزر

در برخی تبلیغات نیز ممکن است واژه کوچک کردن بینی گوشتی با لیزر را شنیده باشید این گفته نیز تبلیغات کذب می باشد.

هدف از بیان این تبلیغات این است که لیزر می تواند مشکل سطحی پوست بینی را آن هم در موارد خاص بر طرف کند و عملا نقشی در کوچک کردن بینی نخواهد داشت و قادر به نازک کردن پوست بینی هم نخواهد بود.

در نتیجه کوچک کردن بینی با لیزر هم امکان پذیر نخواهد بود.

به طور کلی کاربرد لیزر برای رفع مشکلات پوستی و چشم می باشد و در جراحی بینی هیچگونه کاربردی ندارد.

بیشتر بخوانید :

لیفت بینی با نخ چه مزایا و معایبی دارد و چقدر ماندگار است

عمل لیزر بینی برای درمان مشکلات پوستی برای چه کسانی مناسب است؟

این عمل برای همه مناسب نیست. افراد دارای مشکل لخته شدن خون، مبتلایان به دیابت (وابسته به انسولین) یا اشخاصی که به تازگی حمام آفتاب گرفته یا پوست را برنزه کرده‌اند، متقاضی مناسبی لیزر بینی به شمار نمی‌روند. علاوه بر عامل‌های فوق، نوع پوست نیز نقش مهمی در میزان تاثیرگذاری عمل زیبایی بینی دارد. معاینه فیزیکی و بررسی‌های آزمایشگاهی برای انتخاب این روش درمانی ضروری است. با استفاده از این بررسی‌ها می‌توان مطمئن شد این روش درمانی برای فرد بیمار عوارض عمل بینی خاصی را به همراه ندارد.

عمل بینی با لیزر روشی مناسب برای افرادی است که بینی‌شان به دلیل ابتلا به عارضه‌هایی چون سرطان یا قربانی تصادف شدید شدن تغییر شکل داده یا بدشکل شده است. درهر حال همه متقاضی مناسب این عمل محسوب نمی‌شوند و این جراحی شرایطی دارد که برای اطمینان از ایمن بودن عمل باید رعایت شود.

شرایط ضروری مناسب بودن عمل بینی با لیزر به شرح زیر است:

عدم وجود اختلال‌های لخته خون
مناسب نبودن برای بیماران مبتلا به دیابت وابسته به انسولین
به تازگی برنزه نکردن پوست
مناسب بودن نوع پوست
پشت سر گذاشتن سن جهش رشد
پایداری و سلامت روانی

جراح متخصص زیبایی بینی مناسب بودن نوع پوست را در جلسه مشاوره اولیه بررسی می‌کند.

بیشتر بخوانید : آزمایشات قبل از بینی

از لیزر برای عمل بینی چگونه استفاده می شود؟

لیزر CO2 برای از بین بردن پوست ضخیم و کک مک بینی روی بینی در رینوپلاستی بدون جراحی استفاده می‌شود. (تاکید می‌کنیم که فقط برای درمان کلفت شدن پوست روی بینی و نه جراحی زیبایی بینی). در حین درمان با لیزر سوزشی خفیف در سطح پوست احساسا می‌شود که غالبا با بی حسی موشعی قابل پیشگیری است

همانطور که گفته شد از لیزر برای درمان مشکلات پوستی روی بینی استفاده می‌شود. لیزر با از بین بردن لایه سطحی و آسیب‌دیده پوست ،کلاژن‌سازی را تقویت کرده و باعث رفع کک و مک و قرمزی روی سطح بینی می‌شود.

 

عمل بینی با لیزر

بعد از درمان رینوفیما با لیزر

مراقبت‌های لازم پس از عمل بینی با لیزر مشابه مراقبت‌هایی است که در حالت ایجاد سوختگی شدید به خاطر نور خورشید توصیه می‌شود. در این حالت لازم است فرد پوست خود را با شوینده‌های ملایم شسته و سپس خشک کند. در این نوع عمل درد در سطح حداقل و بهبود بیمار سریع است.

هزینه لیزر برای درمان مشکلات پوست بینی

یکی دیگر از ملاحظات با اهمیت جراحی زیبایی بینی با لیزر ( عمل زیبایی بینی بدون جراحی) هزینه درمان آن است. در این حالت بسیاری از شرکت‌های خدمات درمانی هزینه‌های استفاده از این روش درمانی را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهند و به همین خاطر بیمار باید قبل از عمل جراحی از این موضوع مطمئن شود.
عمل بینی با لیزر یک روش غیر جراحی برای درمان برخی از انواع مشکلات بینی است. این درمان برای برخی از مشکلات مانند رفع بینی گوشتی استفاده ندارد و در واقع همه‌ی تغییراتی که در جراحی رینوپلاستیمی‌توانستید به وجود بیاورید مانند اصلاح انحراف بینی در تیجه عمل بینی گوشتی با لیزر وجود ندارد. عمل زیبایی بینی با لیزر کربن دی اکسید یا لیزر IVS انجام می‌گیرد و بیشتر به اصلاح پوست بینی می پردازد. این روش در اکثر مواقع برای نازک کردن پوست ضخیم یا کوچک کردن سر پهن بینی استفاده می‌شود. این روش یک راهکار درمانی مناسب برای پوست‌های ضخیم و پوست‌هایی است که به خاطر آکنه قرمز شده‌اند. در این موارد، جراحی بینی با لیزر می‌تواند در اغلب مواقع بهبود زیادی را در ظاهر بیمار با حداقل درد و دوره درمان بسیار سریع ایجاد کند. استفاده از عمل جراحی لیزر بینی در جراحی بینی بسیار آسان سریع، ارزان ومقرون به صرفه است.

جراحی لیزری بینی چه چیزی را درمان می کند؟

تغییر شکل دادن بینی نیازمند یک بازسازی کامل به وسیله ی جراحی پلاستیک می باشد. عمل بینی با لیزر یک روش کم تر تهاجمی برای اصلاح پوست بینی، از بین بردن ضخامت بیش از حد و یا بر طرف کردن بدشکلی های آن می باشد. زخم های به وجود آمده در اثر آکنه و دیگر عوارض مشابه پوستی را نیز می توان به کمک جراحی بینی با لیزر از بین برد.

زیبایی بینی بدون عمل جراحی و با کمک لیزر معمولا در درمان رینوفیما، یک عارضه ی خطرناک که طی آن پوست بینی فرد بیش از حد رشد کرده و بینی را دچار اختلال می کند، کاربرد دارد. جای زخم های به وجود آمده در اثر آکنه و دیگر بدشکلی های پوستی که توسط رینوفیما ایجاد شده اند نیز، پاسخ خوبی به عمل بینی با لیزر می دهند. آکنه یکی از زوائد پوستی بسیار رایج است که معمولاً در میان نوجوانان بروز می‌یابد و در زیبایی پوست نقش به سزایی دارد و ویژگی اصلی آن جوش‌های سر سیاه، سر سفید و چرکی و پوست چرب است.

بیشتر بخوانید :

اسپلینت بینی چیست و برای کدام نوع عمل بینی استفاده می شود ؟

کاربرد لیزر در جراحی بینی های گوشتی چیست ؟

افرادی که بینی های گوشتی با پوست بینی ضخیم و غدد چربی فعال در نوک بینی دارند ممکن است که این تصور را داشته باشند که لیزر قادر به ایجاد تغییراتی روی پوست بینی خواهد بود.

باید برای توجیه گفت که تنها کاربرد لیزر در جراحی زیبایی بینی این است که ایرادات ظاهری پوست بینی شامل جوش و آکنه و جای زخم و لک بینی سطحی را برطرف خواهد کرد و هیچگونه کاربرد دیگری در عمل جراحی بینی ندارد.

همه جراحان بینی عمل بینی با لیزر را روشی غیر علمی می دانند و آن را تایید نمی کنند به این علت که لیزر قادر به تراشیدن و جابه جایی استخوان بینی و غضروف بینی نخواهد بود.

جراحی بینی گوشتی

عمل بيني هاي گوشتي برای اینکه نتیجه موفقی در دراز مدت داشته باشند باید توسط بهترین جراح بینی گوشتی انجام شوند.

بهترین جراح بینی ایرادات بینی گوشتی را با حفظ عملکرد تنفسی بینی و حفظ کردن تناسب با دیگر اجزای صورت به نحوی برطرف می کند که هم عملکرد تنفسی دچار اختلال نشود هم نتیجه مطلوب واقع شود.

جراحی بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیمی ، بافت و غضروف ضعیفی که دارند جزو پیچیده ترین جراحی های بینی به شمار می روند.

عمل بینی گوشتی باید توسط جراح بینی خوب و باتجربه انجام گیرد تا نتایج مطلوب و مورد رضایت را ایجاد نماید.

امروزه جراحان بینی گوشتی برای اینکه جراحی بینی گوشتی موفقیت آمیز باشد جراح بینی بافت و غضروف ضعیف را با گرافت گذاری تقویت می نمایند تا بینی گوشتی نیز در بلند مدت هم نتیجه مطلوبی داشته باشد.

بعد از جراحی بینی تورم بینی های گوشتی به دلیل ضخامت پوست بالاییکه دارند، بیشتر است و به تدریج کاهش می یابد و نتیجه نهایی جراحی بینی گوشتی را باید بعد از یکسال که تورم بینی تا حد زیادی فروکش کرد، مشاهده نمود.

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


یازده + پنج =