بازگشت

عوارض زنیان | عوارض خطرناک گیاه زنیان که باید بدانید

Avatarنویسنده : عصرمگ
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت : ۱۴:۳۲
عوارض زنیان

عوارض زنیان | عوارض خطرناک گیاه زنیان که باید بدانید  … عوارض زنیان : اگر زنیان بیشتر از سه هفته مصرف شود بسیار برای سلامتی مضر است و سبب می شود که مشکلات کبدی و…

 

عوارض زنیان

 

عصرمگ را با جدیدترین مطالب همراهی کنید.

 

عوارض زنیان : اگر زنیان بیشتر از سه هفته مصرف شود بسیار برای سلامتی مضر است و سبب می شود که مشکلات کبدی و همچنین افزایش صفرا برای فرد پدید آید. در کتاب دایره‌المعارف درمان خانگی نوشته شده که یکی از راه های درمانی سوءهاضمه مصرف دانه های زنیان است و دلیلش نیز خواص ضد اسیدی بودن آن است که در اصل زنیان موجب افزایش هاضمه و تحریک اشتها خواهد شد.

گیاه زنیان

گیاه زنیان از جمله گیاهانی است که با نام های دیگری مانند کمون حبشی ، انیسون بری،نانخواه نیز شناخته می شود. این گیاه به صورت خودرو در برخی از نواحی ایران، مصرف و نواحی شرقی هند میروید و گل های سفیدی داشته است.طبیعت زنیان گرم و خشک می باشد و همواره در کناره عوارض زنیان می توان خواص متعددی را برای آن بیان کرد که می توان به مواردی چون ضد سرفه،مقوی قوه باه،ضد تهوع و استفراغ ، دفع کننده سموم بدن،ضد اسپاسم و ضد درد ، مقوی معده ، مفید برای کبد و معده،درمان وبا ، ضد کرم و میکروب‌کش ، خلط‌آور و تقویت‌کننده‌ی معده ، رفع گرفتگی گوش ،مفید برای ترک اعتیاد ، ضد سکسکه ،مفید برای بیماری های عصبی و … اشاره کرد.

عرق زنیان

اگر می خواهید از عرق زنیان مصرف کنید باید بدانید که طعم تند و تیزی داشته و برای افرادی که طبع گرمی دارند توصیه می شود به همراه عرق کاسنی و شاتره مصرف گردد.

اگر می خواهید به صورت دم کرده آن را مصرف کنید می توانید روزی سه بار آن را میل کنید.
در صورت مصرف به صورت عصاره ی خشک می توان روزی ۱۲۵ میلی گرم مصرف گردد.
در صورت مصرف به صورت عصاره مایع می توان روزی ۶ میلی گرم مصرف گردد.
در صورتی که زنیان را به صورت پودر می خواهید مصرف کنید می توانید به روش های متفاوتی یا همراه غذا در روز ۳ تا ۴ گرم مصرف نمایید.

 

  • تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت : ۱۴:۳۲
  • دسته :
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


پنج × 3 =