بازگشت

عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی

Avatarنویسنده : عصرمگ
20 جولای 2019 ساعت : 02:32
 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی : جراحی بینی، جراحی ساده ای نیست. بینی معمولا در طول این جراحی تغییرات شدیدی را متحمل می شود و به همین دلیل، مراقبت های پس از عمل برای بهبودی سالم تر و کوتاه تر بینی جدید اهمیت ویژه ای دارد.

عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی, عوارض گریه بعد از عمل بینی,عوارض خمیازه بعد از عمل بینی,عوارض خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی,بعد از عمل بینی چگونه خمیازه بکشیم,پهن شدن بینی هنگام خندیدن,خارش بینی بعد از عمل زیبایی,بایدها و نبایدهای بعد از عمل بینی,به پهلو خوابیدن بعد از عمل بینی

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی

با عصرمگ همراه شوید …

 

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  :  مراقبت های پس از جراحی بینی شاید در ابتدا چندان سخت به نظر نرسد اما انجام ندادن عادت های روزانه کار دشوار اما واجبی است. از خندیدن و هرکاری که موجب فشار آمدن به بینی شود باید خودداری کرد.

بله، کنترل کردن خنده بعد از عمل بینی کار سختی است اما باید بدانید که در طول هفته های اول پس از جراحی هنوز غضروف و استخوان به طور کامل در جای خود محکم نشده اند و کمترین فشار وارد شده بر بینی می تواند نتیجه ی جراحی را تغییر دهید.

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  : زمانی که می خندید، نوک بینی رو به پایین مایل می شود و پره های بینی رو به اطراف کش می آیند. در این حالت، استخوان و غضروف های فیکس نشده از جای جدید خود حرکت می کنند. بعلاوه، ممکن است بخیه ها زودتر از زمان مقرر باز شوند و شکاف های جراحی جوش نخورند. در این صورت، زخم ها عفونت کرده  و نتیجه ی جراحی بینی دور از انتظار شما خواهد شد.

 

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی

 

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  : تا ۶ الی ۸ هفته بعد از جراحی، بینی شما در پرخطرترین زمان دوره ی نقاهت قرار دارد. در طول این مدت سعی کنید با شدت نخندید. پیشنهاد می کنیم لبخندهایی شبیه “لبخند مونالیزا” داشته باشید تا چند ماه بعد یک بینی با نوک افتاده و سوراخ های بزرگ را در آینه نبینید.

افرادی که نوک بینی خود را با جراحی بالاتر برده و یا عرض پایین بینی را کمتر کرده اند، باید بیشتر مراقب باشند و خندیدن خود را بعد از عمل بینی بیشتر کنترل کنند.

 

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی

 

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  : برای دانستن شدت مجاز خنده بعد از جراحی بینی، “درد” بهترین نشانه است. مثلا اگر کمی شدید خندیدید و در بینی خود احساس درد کردید، این یعنی از حد مجاز فراتر رفته اید.

بعد از این مدت می توانید خنده های همیشگی خود را داشته باشید، به دیدن یک فیلم کمدی بروید و از ته دل بخندید.

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی

 

علاوه بر خندیدن، گریه ی شدید هم بعد از عمل بینی ممنوع است! وقتی با شدت گریه می کنید، عضله های بینی منقبض می شوند و همان داستان خندیدن برای بینی تازه عمل شده تکرار می شود.

در کنار خندیدن و گریه ی شدید، عوامل دیگری ممکن است بر نتیجه ی عمل بینی تاثیر بگذارند که فکرش را هم نمی کنید.

 

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  : جویدن زیاد

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  : شاید کمی عجیب به نظر بیاید اما جویدن زیاد هم می تواند باعث تغییر شکل بینی بعد از جراحی شود. در هفته های بعد از جراحی بینی، غذاهایی بخورید که کمتر نیاز به جویدن دارند. مثلا به جای استیک، ماهی بخورید که گوشت نرم تری دارد.

به هیچ عنوان وعده های غذایی خود را کم نکنید. بینی شما برای بهبودی کامل نیاز به غذای کافی و مختلف دارد.

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  : فین کردن

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  : فین کردن یا بالا کشیدن آب بینی به طرز شدید هم از عوامل خطرزا هستند. بافت بینی در طول سه هفته ی اول بعد از جراحی بینی بسیار حساس است و فین کردن شدید و بیش از اندازه می تواند آن را به مرور زمان تحریک کند. در دوره ی نقاهت، تا حد امکان از راه بینی نفس بکشید و درموقع عطسه کردن، دهان خود را باز نگه دارید. با این کار، فشار کمتری به بینی وارد می شود.

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  : پوشیدن تی شرت

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  : در دو هفته ی ابتدایی بعد از جراحی بینی، تی شرت نپوشید. زمانی که می خواهید یقه ی تی شرت را از سر خود عبور دهید، فشار زیادی به بینی حساس تان وارد می شود. برای جلوگیری از این اتفاقات ناخواسته، پیراهن های دکمه دار بپوشید.

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  : تمیز کردن بینی با گوش پاک کن

 عوارض و فواید خندیدن بعد از عمل زیبایی بینی  : خونریزی بینی در طول دو روز اول بعد از جراحی کاملا طبیعی است. آبریزش بینی هم ممکن است تا دو هفته بعد از جراحی ادامه داشته باشد. خونریزی و آبریزش بینی ممکن است موجب کیپ شدن آن شوند. بهتر است از گوش پاک کن و دستمال برای تمیز کردن داخل و اطراف بینی استفاده نکنید. جراح دستورالعمل انجام این کارها را به شما خواهد داد.

با رعایت کردن این نکات، شانس بهبودی و نقاهت سالم بعد از عمل بینی بالا می رود.

خودداری از این کارها به خصوص خندیدن بعد از عمل بینی کار بسیار دشواری است و امکان دارد بیمار لحظه ای غفلت کند و با عوارض بدی رو به رو شود. در صورت بروز چنین حوادثی، فورا به پزشک خود مراجعه کنید.

 

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


18 + دوازده =