بازگشت

عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها

Avatarنویسنده : عصرمگ
02 نوامبر 2018 ساعت : 14:13
عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها :

عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها : زیباتر بودن سینه‌ ها همیشه به معنای بزرگ‌تر بودن آن ها نیست. زیبایی سینه‌ ها به شکل، تناسب و تقارن آن ها بستگی دارد.

 

beautiful breasts featured 620x326 - عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها

 

در ادامه با عصرمگ همراه شوید …

 

عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها :  بارداری و یا تغییراتی که به دلیل افزایش سن در بافت و پوست سینه‌ها ایجاد می‌شود می‌تواند منجر به افتادگی سینه‌ها شود. اما نگران نباشید؛ این عارضه را می‌توان با عمل کوچک کردن سینه برطرف کرد و کیفیت زندگی و وضعیت جسمانی فرد را بهبود بخشید. ممکن است زنان به منظور تسکین درد و یا بهبود ظاهر و زیبایی بدنشان و یا برای دست یافتن به ترکیبی از این دو، عمل کوچک کردن سینه را انتخاب کنند.

اگر سینه‌های شما آن‌قدر بزرگ هستند که انجام فعالیت‌های روزانه را برای شما دشوار کرده‌اند و به دلیل بزرگ و سنگین بودن باعث کمردرد شما شده‌اند، می‌توانید تحت عمل کوچک کردن سینه قرار گیرید.عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها

این تکنیک‌ها شامل روش‌های جراحی و غیرجراحی با استفاده از لیپوساکشن می‌شوند

عمل جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها :  عمل کوچک کردن سینه، یک عمل جراحی زیبایی است که اندازه و وزن سینه‌های بزرگ و سنگین را کاهش می‌دهد و ظاهری مطلوب‌تر و زیباتر به بدن می‌دهد و همچنین تناسب بهتری برای بدن فرد ایجاد می‌کند. یک جراح زیبایی با حذف بافت و چربی اضافی سینه و برداشت پوست شُل و کشیده شده‌ی آن، نه تنها می‌تواند سینه‌ها را کوچک‌تر، سبک‌تر و سفت‌تر کند بلکه تقارن سینه‌ها را نیز بهبود می‌بخشد و افتادگی آن ها را رفع می‌کند.

روش‌های کوچک کردن سینه

لیپوساکشن تامسنت (Tumescent)

 عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها : کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن، بدون ایجاد جای زخم بزرگ و با عملکردی سریع‌تر و زمان بهبودی کوتاه‌تر، اهداف بیمار را برآورده می‌کند. این روش به صورت سرپایی انجام می‌شود. برای انجام این عمل دو برش کوچک بر روی هر سینه ایجاد می‌شود، سپس محلول تامسنت به سینه تزریق می‌شود. این محلول باعث باز شدن بافت‌های چربی می‌شود؛ بنابراین چربی اطراف غدد سینه‌ها می‌توانند بسیار راحت‌تر مکیده شوند.

در این روش، میزان خونریزی و درد به حداقل می‌رسد.لیپوساکشن نه تنها می‌تواند اندازه سینه‌های زنان را به میزان بیش از ۵۰ درصد کاهش دهد، بلکه به میزان قابل‌توجهی قادر به لیفت سینه نیز می‌باشد. این لیفت به دلیل کاهش وزن سینه‌ها است که این اجازه را به آن ها می‌دهد که به طور طبیعی و به دلیل وجود خاصیت الاستیکی پوست، نسبت به قبل بالاتر بروند و جمع‌تر شوند.

عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها :  شکل سینه‌ها بعد از انجام عمل لیپوساکشن تامسنت دچار تغییر نمی‌شود، بلکه سینه‌ها فقط کوچک‌تر می‌شوند و در موقعیتی بالاتر قرار می‌گیرند. در این روش هیچ‌گونه خونریزی رخ نمی‌دهد و میزان عوارض جانبی آن حداقل است. دوره بهبودی بسیار سریع‌تر از روش‌های سنتی کوچک کردن سینه است و بیماران بعد از گذشت ۲ تا ۳ روز می‌توانند به کار خود بازگردند و بعد از گذشت یک هفته، تمام فعالیت‌های خود را از سر بگیرند.

 

کوچک کردن سینه به روش استاندارد یا برش لنگری شکل

  عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها : در روش استاندارد از یک برش لنگری شکل استفاده می‌شود. جراح با ایجاد یک برش در دورتادور نوک سینه کار خود را آغاز می‌کند، سپس یک برش دیگر به صورت عمودی در زیر سینه ایجاد می‌کند. جراح برش سوم را به صورت افقی در طول چین زیر سینه ایجاد می‌کند.جراح بعد از ایجاد برش‌ها، اقدام به برداشتن پوست، چربی و بافت اضافی از ناحیه پایین سینه‌ها می‌کند تا اندازه و وزن آن ها را کاهش دهد.

در این عمل، نوک و آرئول سینه‌ها نیز تا حدی به یک موقعیت بالاتر جابجا می‌شوند. درصد کمی از بیماران وجود دارند که ممکن است توانایی حس کردن در نوک سینه‌های خود را از دست بدهند که این یکی از شایع‌ترین خطرات و عوارض جانبی این روش است.

ممکن است برای سینه‌هایی که بسیار بزرگ هستند لازم شود نوک و آرئول به طور کامل از سینه‌ها جدا شوند و به نیمه بالایی سینه‌ها پیوند زده شوند. تنها مشکل این روش آن است که شما تمام حس ناحیه نوک سینه‌هایتان را از دست خواهید داد. بعد از اینکه نوک سینه به موقعیت جدید خود منتقل شد، پوست بالای نوک سینه پایین آورده می‌شود و سپس برش‌ها بخیه زده خواهند شد.جای زخم‌های این روش در دورتادور آرئول، در وسط سینه و به سمت پایین سینه باقی می‌مانند. این جای زخم به شکل یک آب نبات چوبی است. این روش معمولاً برای کوچک کردن سینه‌هایی با اندازه کوچک تا متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرد.عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها

کوچک کردن سینه با برش عمودی

عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها :  عمل جراحی کوچک کردن سینه با استفاده از برش عمودی، تکنیک جدیدی است که دارای تهاجم کمتری است و جای زخم کمتری بر جای می‌گذارد و همچنین نتایج آن دوام بیشتری دارند. با این حال بسیاری از پزشکان هنوز این روش را ارائه نمی‌دهند. اگر شما تمایل دارید این روش را دریافت کنید، مطمئن باشید جراحی انتخاب کنید که تجربه و توانایی انجام این نوع برش را داشته باشد.

پزشک در روش برش عمودی، یک برش در دورتادور آرئول ایجاد می‌کند و آن را به سمت پایین تا زیر سینه ادامه می‌دهد. جراح بعد از برداشت بافت و پوست اضافی سینه‌ها، برش‌ها را بخیه می‌زند. در اینجا نیز می‌توان مانند روش استاندارد یا لنگری شکل، نوک سینه را به موقعیت بالاتری انتقال داد؛ اما نه بیشتر از چند میلی‌متر. کوچک کردن سینه با این تکنیک، به طور کلی یک ایده خوب برای زنانی است که سینه‌های نسبتاً بزرگی دارند. ممکن است این روش برای زنانی که bust lines آن ها بسیار بزرگ است، نتایج خیلی خوبی به دنبال نداشته باشد.عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها :

 

مدت زمان لازم برای بهبودی

ممکن است بعد از عمل جراحی، سینه‌های شما به طور کامل متورم و کبود شوند و همچنین به مدت چند هفته بسیار حساس باشند. سینه‌های شما بعد از عمل با پانسمان و سینه‌بندهای مخصوص جراحی بسته می‌شوند که بعد از گذشت چند روز باز خواهند شد. همچنین ممکن است لوله‌هایی به منظور تخلیه مایعات و خون جمع شده در ناحیه سینه قرار داده شود؛ جمع شدن خون و مایعات اضافی، یک عارضه‌ی جانبی طبیعی است و خطری ندارد.به مدت چندین روز بعد از عمل جراحی، لازم است که یک سینه‌بند مخصوص جراحی بپوشید. سپس این سینه‌بند با یک باند محافظ و یا سینه‌بند ورزشی جایگزین خواهد شد که حداقل به مدت چهار هفته بعد از عمل باید به صورت تمام وقت بسته باشد.درد و ناراحتی، تورم و کبودی معمولاً به مدت دو تا سه هفته طول می‌کشد؛ بنابراین ممکن است پزشک برای هفته اول بعد از عمل، داروهای ضد درد تجویز کند.

هزینه عمل کوچک کردن سینه

هزینه عمل کوچک کردن سینه به طور گسترده‌ای از یک پزشک به پزشک دیگر و از یک منطقه جغرافیایی به منطقه‌ای دیگر متفاوت است. چندین عامل وجود دارد که روی هزینه ماموپلاستی تأثیر دارند؛ ازجمله:

 

مقدار بافت: در عمل جراحی روی سینه‌های بزرگ‌تر، مقدار بافت بیشتری باید برداشته شود که این منجر به طولانی شدن زمان عمل و استفاده از اتاق عمل می‌شود. کاهش اندازه و لیفت (لینک به مقاله لیفت سینه) سینه‌های کوچک نسبت به سینه‌های بزرگ، به زمان کمتری نیاز دارد.

انجام چندین عمل: ممکن است عمل کوچک کردن سینه‌های شما به ترکیبی از عمل کوچک کردن نوک و آرئول (هاله قهوه‌ای رنگ دور سینه) سینه‌ها، لیفت سینه و … نیز نیاز داشته باشد. اگر چندین عمل به صورت همزمان انجام شوند، هزینه نهایی افزایش خواهد یافت اما باز هم هزینه آن کمتر از زمانی خواهد بود که بخواهید هر عمل را به صورت جداگانه انجام دهید.عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها

چگونه برای انجام جراحی کوچک کردن پستان آماده شویم

 

جراح پلاستیک شما قبل از انجام عمل ماموپلاستی احتمالاً:

• سابقه پزشکی شما را بررسی کرده و سلامت شما را به طور کلی ارزیابی می‌کند.
• انتظارات شما را در مورد اندازه و ظاهر پستان پس از عمل مطرح می‌کند.
• جزییات عمل و خطرات آن را با دقت برایتان توضیح می‌دهد، از جمله احتمال به جا ماندن جای زخم بر روی پوست و از دست رفتن حس نوک پستان
• پستان‌های شما را اندازه‌گیری می‌کند.
• عکس‌هایی از پستان شما برای پرونده پزشکی‌تان می‌گیرد.
• نوع ماده‌های هوشبری مورد استفاده در هنگام عمل را به شما می‌گوید.
همچنین پیش از انجام جراحی کوچک کردن پستان ممکن است از شما خواسته شود که:
• چندین آزمایش انجام دهید.
• یک ماموگرافی پایه از از هر دو پستان انجام دهید( البته این ماموگرافی در سن بالای ۳۵ سال و یا در کسانیکه سابقه خانوادگی سرطان سینه دارند ضروری است.)
• برای مدتی پیش و پس از عمل از مصرف سیگار پرهیز کنید.( باعث افزایش عوارض جراحی می شود )
ن به منظور کنترل میزان خونریزی در هنگام عمل، از خوردن آسپیرن، داروهای ضدالتهابی و مکمل‌های گیاهی پیش از عمل خودداری کنید.

از جراح خود بپرسید که آیا می‌توانید همان روز پس از عمل به منزل بازگردید یا این که باید حتما یک شب در بیمارستان بمانید. در هر دو صورت از فردی بخواهید که شما را به منزل بازگرداند. پس از عمل، از نشستن پشت فرمان خودرو خودداری کنید.

چه نوع اثرات و عوارض جانبی را باید انتظار داشته باشیم؟

عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها :   بعد از عمل جراحی سینه هایتان متورمیبا شند و کبود خواهند شد. کبود شدگی معمولا ۱-۲هفته طول می کشد. در حالی که بیشتر ورم سینه تان در طی این مدت از بین خواهد رفت؛ کمی تورم نامحسوس ممکن است تا ۳ ماه باقی بماند.

بعد از عمل جراحی ممکن است متوجه شوید که سینه ها سفت شده اند، مخصوصا روی لبه های ناحیه ی بریدگی. این به خاطر فرایند جوش خوردن زخم است وماساژهایی که توسط جراح به شما آموزش داده خواهد شد می تواند جهت بهبود سریعتر و رفع سفتی سینه ها مؤثر واقع گردد.

 

حس پوست اطراف نوک سینه و خود نوک سینه بعد از عمل جراحی کم شوند و این به خاطرآسیب عمل جراحی و صدمه ای است که به اعصاب این ناحیه وارد شده است. اگر چه این حالت بعد از چند ماه بهبود پیدا می کند،ولی کرخ شدگی و بی حسی دائمی نیز در ۵% مواقع ممکن است بدنبال آن روی دهد.

عمل جراحی کوچک کردن سینه احتمالا یکی از شایع ترین اعمال زیبایی پستان می باشد. بنابراین شما باید با جراحتان آزادانه صحبت کنید، بدون خجالت اندازهای را که میخواهید به دست بیاورید به جراح خود بفهمانید ، این کار امکان و احتمال برداشتن بیش از حد یا کمتر از حد لازم را به حد اقل می رساند.عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها

 

جای زخم ها چگونه به نظر می رسند ؟

عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها :  جای زخم پس از اعمال جراحی یک عارضه نمی باشد و یک رویداد عادی محسوب می گردد. در عمل کوچک کردن سینه، جای زخم ها تا حدی مدت طولانیتری باقی می مانند و ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد تا التیام یابند.

جای زخم ها درآغاز قرمز، بر جسته و حتی همراه به خارش باشند اما به مرور زمان محو و صاف می شوند. این حالت روند طبیعی جوش خوردن زخم می باشد. اگر چه مهم است به یاد داشته باشید که این فرایند ممکن است دو سال طول بکشد تاکامل شود.

ماساژهای روزانه روی جای زخم ها در این دوره ی زمانی توصیه می شود چون این کار باعث سریعتر شدن این روند می شود. اگرچه باید بدانید که یک جراح موقعیتی نمیتواند ظاهر نهایی زخم ها را پیش بینی کند و مهترین عامل در شکل اسکار بعد از عمل، به استعداد بدن بیمار در مورد ترمیم زخم برمی گردد اگر فرد مستعد به تولید گوشت اضافی(کلوئید) باشد عموماً این حالت ایجاد می شود و نمی توان بطور قاطع از آن پیشگیری کرد. با این حال همانطور که ذکر شد ،جای زخم ها کمرنگ می شوند و به مرور زمان بهبود می یابند.عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها

 

آیا این عمل جراحی پردرد و دردناک است ؟

 

چند روز بعد از انجام عمل جراحی ، احتمالا میزان متوسطی درد خواهید داشت که باید با استفاده از مسکن مناسب کنترل شود. درد معمولا بعد از ۵ روز بهبود می یابد.

 

عوارض عمل چه میباشد؟

عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها :  عوارض این عمل نادر میباشد مثل هر عملی، خطر عفونت ، همیشه وجود دارد.این خطر با یک روش جراحی دقیق و به کار گیری داروهای پیشگیرانه آنتی بیوتیک هم در زمان عمل جراحی، هم بعد ازآن به حد اقل می رسد ،با این وجود احتمال عفونت نسبتا خفیفی وجود دارد و می تواند در اطراف مکانهای بریدگی بوجود بیاید، اما معمولا در طول یک دوره دو هفته ای فرو کش می کند.

 

خطراتی مانند لخته شدن خون نادر می باشند. ماساژ پاها در حین و بعد از عمل و نیز سریع تر راه رفتن و حرکت کردن بعد از عمل جراحی این خطر را کم میکند.

 

همانطور که گفته شد بعد از عمل جراحی ورم و التهاب محل عمل طبیعی می باشد. وقتی ورم خفیف یا متوسط وجود دارد بدن سریعا آن را مجددا جذب می کند. گهگاهی خونریزی بیش از حد می باشد وباعث تورم ناگهانی میشود (جمع شدن خون زیر پوست). اگر این اتفاق افتاد تخلیه جراحی برای خارج کردن خونها لازم می باشد ولی در نهایت این مسئله روی نتیجه ی کار تأثیری ندارد.عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها

 

در موارد بسیار نادری بافت اصلی سینه نمی تواند خونرسانی خوبی برای نوک سینه داشته باشد و نمی تواند حیات نوک سینه را حفظ کند در نتیجه اطراف نوک سینه باید به مدت طولانی پوشیده بماند تا جوش خوردگی طبیعی رخ دهد. در بعضی موارد این باعث تغیر رنگ در هاله و نوک سینه میشود.

در بعضی موارد نادر مجبور به باز سازی ثانویه نوک سینه میشویم که در تکنیکهای جدید این عارضه بسیار غیر معمول است.

 

چقدر طول می کشد تا من به حالت نرمال باز گردم ؟

 

عکس های قبل و بعد از کوچک کردن و لیفت سینه ها :  عمل جراحی کوچک کردن سینه نسبتا یک عمل جراحی بزرگ می باشد و سعی نکنید سریع شروع به کار کنید. احتمالا چند هفته باید بگذرد تا شما احساس کنید که همه چیز عادی شده است.اگر چه بعضی از افراد بعد از۱-۲ هفته می توانند کارهای سبک خود را انجام دهند.ولی بعضی دیگر ترجیح می دهند ۱ تا ۲ هفته بیشتر استراحت کنند.

راه رفتن درروزهای اول مفید است؛ چون باعث بهبود گردش خون می شود و ورم ایجاد شده و احتمالا لخته شدن خون را کاهش می دهد. بلند کردن چیزهای سنگین یا فعالیت و کارهای سخت و دشوار در ۶ هفته ی اول بعد از عمل جراحی ممنوع است.

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


پنج × یک =