بازگشت

فرق طلای زرد با طلای سفید در چیست ؟

Avatarنویسنده : عصرمگ
23 فوریه 2019 ساعت : 20:22
فرق طلای زرد با طلای سفید

فرق طلای زرد با طلای سفید در چیست ؟ طلا یکی از گران بهاترین فلزات جهان است که به دلیل میزان خلوص آن ممکن است در رنگ های مختلف دیده شود.

 

5060012 894 - فرق طلای زرد با طلای سفید در چیست ؟

 

با عصرمگ همراه شوید …

فرق طلای زرد با طلای سفید   »   توجه داشته باشید به غیر از طلای ۲۴ عیار، مـابقی، آلیاژ طلا نامیده می‌ شوند. عـیار طلا، درجـه خـلوص طـــلا را مشـخـص می‌کند.

 

فرق طلای زرد با طلای سفید   » شاید این سوال برای تان پیش آید که علت تمایل مردم به طلای زرد چیست؟ در پاسخ بایستی گفت طلای زرد دوام فوق العاده و رنگ و جلای ایده آلی دارد در حالی که سایر انواع طلا، پس از مدتی جلا و درخشش خود را از دست می دهند و باید آبکاری شوند!فرق طلای زرد با طلای سفید   »

فرق طلای زرد با طلای سفید   » طلای زرد با طلای سفید هیچ فرقی ندارد! و هر دو طلا هستند؛ با این حال عیار طلای سفید کمتر از طلای زرد است، زیرا فلزاتی که برای طلای سفید به کار می رود با فلزاتی که برای طلای زرد به کار می رود تفاوت اساسی دارد! بالاترین درجه ی طلای سفید، عیار ۱۷ است که از ترکیب طلا و فلز پالادیم یا نقره ساخته می شود و گاهی به آن پلاتین یا پالادیوم هم اضافه می شود. طلای سفید از آن جایی که مکمل الماس می باشد و همچنین خراش های آن مقاومت بیشتری دارد، اغلب برای حلقه های عروسی انتخاب می شود.فرق طلای زرد با طلای سفید   »

 

فرق طلای زرد با طلای سفید   » طلای زرد را به دلیل شکننده بودن، با دیگر فلزات ترکیب می کنند تا مقاوم تر شوند؛ از جمله فلزاتی که در طلای زرد از آن استفاده می کنند، مس است که باعث قرمزی طلا می شود! طلا ۲۴ عیار به عنوان ۹۹٫۹۹ درصد طلای خالص همراه با درصد کمی آلیاژ برای ارائه سختی به طلا و جواهر در نظر گرفته می شود که معمولا با روی و یا آلیاژ مس ترکیب می شود! همچنین طلای ۱۸ عیار به طلایی که ۱۸ واحد طلای خالص و ۶ واحد سایر فلزات در آن به کار برده شده، گفته می شود.فرق طلای زرد با طلای سفید   »

 

فرق طلای زرد با طلای سفید   » توجه داشته باشید از آن جا که طلای سفید، جلا و درخشندگی خود را پس از مدتی از دست می دهد، برای مقاومت در برابر تیرگی و نیز برای این که آن را سفیدتر نشان دهند، یک لایه فلز رودیم روی سطح آن اضافه می کنند که باعث درخشندگی آن مثل پلاتین و نقره که ذاتا فلزات سفیدی هستند، می شود.فرق طلای زرد با طلای سفید   »

 

فرق طلای زرد با طلای سفید   » دقت داشته باشید خواص و ویژگی های طلای سفید به میزان فلزات و نسبت های به کار رفته در آن بستگی دارد. آلیاژهای مختلف طلای سفید برای اهداف مختلفی به کار می رود؛ مثلا آلیاژ نیکلی طلای سفید، سنگین و محکم است و برای درست کردن حلقه و زنجیر کاربرد دارد، در حالی که آلیاژ پالادیمی آن نرم و قابل انعطاف است و برای تولید جواهرات نگین دار ظریف به کار می رود. برای استحکام بخشیدن به طلای زرد به این دلیل که طلا فلزی نرم است، معمولا از مس استفاده می شود، اما برای طلای سفید از نقره استفاده می شود. همچنین از آن جایی که نیکل باعث آلرژی می شود، از منگنز برای جایگزین آن استفاده می شود.فرق طلای زرد با طلای سفید   /»

 

شاید این سوال برای تان پیش آید که آیا وزن در قیمت طلای سفید و پلاتین تاثیر دارد؟ باید بگوییم وزن یک تکه پلاتین به طور تقریبی دو برابر طلای سفید است! پس می توان گفت وزن تفاوت زیادی در قیمت طلاها دارد.

 

فرق طلای زرد با طلای سفید   » توجه داشته باشید امروزه با توجه به افزایش محبوبیت نقره، تیتانیوم و پلاتین،در حال حاضر طلای سفید بیشتر از طلای زرد مورد تقاضا است. نه تنها به دلیل این که با مد روز مطابقت دارد، بلکه سخت تر از طلای زرد نیز می باشد و دارای سبکی مشابه با همتای زرد خود است.فرق طلای زرد با طلای سفید   »

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


15 − 9 =