بازگشت

قیمت طلا در بازار امروز سه شنبه ۱ آبان ۹۷

Avatarنویسنده : عصرمگ
23 اکتبر 2018 ساعت : 04:37
قیمت طلا

قیمت طلا در بازار امروز سه شنبه ۱ آبان ۹۷ : آخرین قیمت های بازار را در عصرمگ دنبال کنید …

 قیمت طلا 620x440 - قیمت طلا در بازار امروز سه شنبه 1 آبان 97

 

قیمت طلا در بازار امروز سه شنبه ۱ آبان ۹۷

 

آخرین قیمت های بازار را در عصرمگ دنبال کنید …

 

توجه :  قیمت ها به صورت لحظه ای به روز رسانی می شوند …

 

طلای ۱۸ عیار و ۲۴ عیار

بازار طلا روز جاری را با افزایش ۶۷,۰۰۰ ریالی و با رقم ۴,۱۱۸,۷۰۰ آغاز کرد که طی معاملات روز گذشته ۱۲۲,۴۰۰ ریال نوسان را تجربه کرده و با نرخ ۴,۰۵۱,۷۰۰ ریال در انتهای روز به کار خود پایان داده بود.

 

بنا به گزارش های ثبت شده در مبادلات روز جاری، هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۴۳,۹۰۰ ریال افزایش نسبت به روز گذشته، در حال حاضر با نرخ ۴,۰۹۵,۶۰۰ ریال در حال معامله است که این رقم مبین افزایش ۴۳,۹۰۰ ریالی این فلز گران بهاست. بر این اساس هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز با ۵۸,۵۰۰ ریال افزایش نسبت به روز قبل و با رقم ۵,۴۶۰,۷۰۰ ریال در بازار معامله شد. مشاهدات به ثبت رسیده گویای این نکته است که در اوج نوسانات روزانه، برای طلای ۱۸ عیار، رقم ۴,۱۳۰,۲۰۰ ریال به عنوان سقف و رقم ۴,۰۹۵,۶۰۰ ریال به عنوان پایین ترین نرخ و کف معاملاتی ثبت گردید که این رقم در طول روزجاری برای طلای ۲۴ عیار برابر با ۵,۵۰۶,۹۰۰ ریال به عنوان بالاترین و ۵,۴۶۰,۷۰۰ ریال به عنوان پایین ترین نرخ تا این لحظه بوده است.

 

برسی قیمت طلا در ماه های اخیر گویای این است که هر گرم طلای ۱۸ عیار در روزهای مشابهی از سال گذشته یعنی در تاریخ یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ با رقم ۱,۲۱۶,۸۹۰ ریال داد و ستد شده بود که مقایسه این دو نرخ، بیانگر افزایش ۲۳۶٫۵۶ درصدی یا ۲,۸۷۸,۷۱۰ ریالی طلا نسبت به سال گذشته می باشد. نگاهی به نوسانات ۶ ماهه و ۳ ماهه طلا نیز مبین نوسانات به میزان ۱,۴۱۶,۴۰۰ ریال برای دوره سه ماهه و ۲,۴۰۱,۰۵۰ ریال برای دوره ۶ ماهه می باشد. در ادامه این بررسی، مقایسه عملکرد یک ماهه طلای ۱۸ عیار نیز نشان دهنده افزایش ۱٫۲۵ درصدی فلز زرد به میزان ۵۰,۸۰۰ ریال در دوره یک ماهه اخیر می باشد.

 

معاملات مثقال و آبشده

در معاملات روزانه آبشده نیز هر مثقال طلا با قیمت ۱۷,۷۴۰,۰۰۰ ریال معامله گردید که گویای افزایش ۱۹۰,۰۰۰ ریالی آن نسبت به روز قبل می باشد همچنین مثقال طلا در نوسانات روز جاری، سقف ۱۷,۸۹۰,۰۰۰ ریالی و کف ۱۷,۷۴۰,۰۰۰ ریالی را به ثبت رساند. آبشده نقدی نیز که روز گذشته شاهد افزایش ۵۳,۰۰۰ ریالی بود در روز جاری با ۱٫۰۸ درصد یا ۱۹۰,۰۰۰ ریال افزایش به رقم ۱۷,۷۴۰,۰۰۰ رسید که این قیمت در اوج معاملات امروز برابر با ۱۷,۸۹۰,۰۰۰ ریال به عنوان بالاترین و در پایین ترین سطح معاملات نیز ۱۷,۷۴۰,۰۰۰ ریال مشاهده گردید.

سکه در روز جاری

بازار سکه روز جاری را در حالی آغاز کرد که قیمت هر قطعه سکه امامی، روز گذشته با ۱,۱۸۰,۰۰۰ ریال افزایش به رقم ۴۱,۹۸۰,۰۰۰ رسیده بود با این حال در روز جاری، سکه طرح جدید با رقم ۴۲,۴۸۰,۰۰۰ داد و ستد خود را شروع نموده که این رقم تا لحظه تنظیم این گزارش برابر با ۴۲,۳۳۰,۰۰۰ می باشد.

 

در بازار امروز، قیمت سکه در بالاترین معاملات به ثبت رسیده ۴۲,۴۸۰,۰۰۰ ریال و در کف معاملاتی نیز با رقم ۴۲,۳۳۰,۰۰۰ دادو ستد گردید.

بررسی روند قیمت و نوسانات سکه، گویای این است که این مسکوک در روزهای مشابه سال گذشته یعنی در مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۳۰ برابر با ۱۲,۹۶۵,۰۰۰ ریال معامله شده بود که این به معنای افزایش ۲۹,۳۶۵,۰۰۰ ریالی سکه در یک ساله گذشته می باشد. این در حالی است که بازار سکه در بازه ۶ ماهه، نوسانی برابر با ۱۳۲٫۵۸ درصد یا ۲۴,۱۳۰,۰۰۰ ریال را پشت سر گذاشته و این رقم برای دوره زمانی سه ماهه ۹,۷۹۵,۰۰۰ ریال و برای دوره یک ماهه برابر با ۲,۵۲۰,۰۰۰ ریال می باشد.

 

بازار سکه و سایر مسکوکات

همچنین در بازار امروز، هر قطعه سکه بهار آزادی به رقم ۴۴,۰۰۰,۰۰۰ رسید. هم اکنون هر قطعه نیم سکه نیز با قیمت ۲۳,۵۰۰,۰۰۰ ریال، هر قطعه ربع سکه با قیمت ۱۱,۷۵۰,۰۰۰ ریال و هر قطعه سکه گرمی نیز با نرخ ۶,۸۰۰,۰۰۰ ریال در حال داد و ستد می باشند.

 

بازار آتی سکه

در امتداد بازار نقدی، بازار آتی نیز شاهد تحولات و معاملاتی بود که در نتیجه آنها، سکه آتی شهریور نرخ ۴۲,۸۶۱,۵۲۳ ریال را تجربه کرد و برای سکه آتی آبان قیمت ۴۸,۷۳۰,۳۷۱ به ثبت رسید و در مقابل سکه آتی دی نیز رقم ۵۰,۵۹۵,۰۰۰ ریال تثبیت شد. همچنین به ترتیب نرخ تسویه روزانه برای سکه آتی شهریور ، سکه آتی آبان و سکه آتی دی به ترتیب ۴۲,۸۶۱,۵۲۳ ریال، ۴۸,۷۳۰,۳۷۱ ریال و ۵۰,۵۹۵,۰۰۰ ریال به ثبت رسید.

 

در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران قیمت ارز در بازار آزاد تهران مشخص شد.

 

بر این اساس دلار آمریکا ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان، یورو با قیمت ۱۶۵۰۰، پوند ۱۸۷۵۰، دلار کانادا ۱۰۲۰۰، درهم امارات ۳۷۷۰ و لیر ترکیه ۲۶۰۰ تومان شد.

نرخ ارز دولتی

دلار آمريکا ۴۲,۰۰۰
پوند انگليس ۵۴,۹۰۴
فرانک سويس ۴۲,۱۵۷
کرون سوئد ۴,۶۷۵
کرون نروژ ۵,۱۱۱
کرون دانمارک ۶,۴۸۳
روپيه هند ۵۷۴
درهم امارات متحده عربی ۱۱,۴۳۷
دينار کويت ۱۳۸,۴۴۰
يکصد روپيه پاکستان ۳۱,۴۹۵
یکصد ين ژاپن ۳۷,۳۰۲
دلار هنگ کنگ ۵,۳۵۷
ريال عمان ۱۰۹,۲۳۶
دلار کانادا ۳۲,۰۷۹
راند آفريقای جنوبی ۲,۹۲۱
لير ترکيه ۷,۴۴۲
روبل روسيه ۶۴۱
ريال قطر ۱۱,۵۳۹
يکصد دينار عراق ۳,۵۲۸
لير سوريه ۸۲
دلار استراليا ۲۹,۸۶۴
ريال سعودی ۱۱,۲۰۱
دينار بحرين ۱۱۱,۷۰۶
دلار سنگاپور ۳۰,۵۰۸
ده روپيه سريلانکا ۲,۴۴۶
يکصد روپيه نپال ۳۵,۶۵۴
يکصد درام ارمنستان ۸,۶۸۲
دينار ليبی ۳۰,۴۲۸
یوان چين ۶,۰۶۰
يکصد بات تايلند ۱۲۸,۷۹۷
رينگيت مالزی ۱۰,۱۰۲
يک هزار وون کره جنوبی ۳۷,۲۱۷
یورو ۴۸,۳۶۴
يکصد تنگه قزاقستان ۱۱,۵۱۰
افغانی افغانستان ۵۵۴
روبل جديد بلاروس ۱۹,۹۲۳
منات آذربايجان ۲۴,۷۵۶
سومونی تاجيکستان ۴,۴۵۷
بوليوار جديد ونزوئلا ۴,۲۰۶

منبع ارز دولتی: بانک مرکزی

 

توجه »»»  این صفحه به صورت لحظه ای به روز رسانی می شوند . لطفا همراه عصرمگ باشید …

 

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


16 + شانزده =