بازگشت

لیفت بینی با نخ چه مزایا و معایبی دارد و چقدر ماندگار است

Avatarنویسنده : عصرمگ
14 آگوست 2018 ساعت : 14:11
لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ یا رینوپلاستی بینی بدون جراحی یکی از روش های اصلاح بینی است که در سالهای اخیر بیشتر رواج پیدا کرده. در ادامه با عصرمگ همراه شوید…

 

rhinoplasty gallery 05 620x382 - لیفت بینی با نخ چه مزایا و معایبی دارد و چقدر ماندگار است

 

 

لیفت بینی با نخ یا رینوپلاستی بینی بدون جراحی یکی از روش های اصلاح بینی است که در سالهای اخیر بیشتر رواج پیدا کرده. زیبایی بینی بدون جراحی  یک انتخاب عالی و مقرون به صرفه برای بیمارانی است که دوست دارند ظاهر زیباتری به دست آورند بدون اینکه تحت عمل سنگین جراحی بینی (رینوپلاستی) قرار بگیرند. امروزه همه به دنبال روش های کم خطر و با عوارض کمتر و هزینه کمتر هستند و با توجه به عوارض جراحی های بینی، پزشکان در پی راههای ساده تر براي رفع بعضی از مشکلات ظاهری بینی هستند. درست مثل بوتاکس که انقلابی در درمان چروک های صورت ایجاد کرده است و خیلی ها را از انجام جراحی های غیرضروری و با لیزرهای زمانبر و پرهزینه رها کرده است. با وجود اینکه عمل بینی یکی از عمل های پرطرفدار در ایران است.

لیفت بینی غیرجراحی بینی در مواردی که بینی فرد دارای نوک افتاده باشد یا پره پهن داشته باشد و یا روی بینی قوز مشاهده شود مورد کاربرد پیدا می کند. البته در این چند مورد هم حتماً باید شدت این نقایص بررسی شود و درصورتی که پزشک صلاح بداند این روش غیرجراحی را به بیمار پیشنهاد می دهد.

این روش نیز جلوی خیلی از جراحی های بینی غیر ضروری را خواهد گرفت. در مطالعه هاي كه انجام شده است بیش از نیمی از جراحی های بینی واقعاً غیرضروری بوده و می توان با روش غیرجراحی آن را ترمیم و اصلاح كرد و جلوی بسیاری از هزینه ها و عوارض را گرفت.

اصول و پایه لیفت غیرجراحی بینی بر تزریق فیلر استوار است .و مهمترین و بیشترین کاربرد را در برطرف ساختن قوزبینی یا فرورفتگی روی بینی دارد.

برای این منظور از ژل هیالورنیک استفاده می شود که فیلر موقت است و پس از جذب فرد باید دوباره به پزشک مراجعه کند تا تزریق ژل برای اوتکرار شود. نتایج اکثرا بسیار رضایت بخش است زیرا فرد بدون بیهوشی وبدون جراحی قوز بینی اش صاف می شود.

مورد دوم لیفت غیرجراحی بینی یا رینوپلاستی غیرجراحی استفاده از نخ لیفت جذبی برای بالاکشیدن نوک افتاده بینی است. برای این منظور پزشک پس از بی حسی موضعی نخ های لیفت راکه شامل نخ خاردار کاگ ونخ های ساده هر دو از جنس “پی دی او” می باشد درطول بینی وارد می سازد و با این عمل ساده نوک بینی بالا کشیده می شود و البته برای نتیجه مطلوب نیاز است بیمار چند ماه صبرکند تا لیفت نخی به نتیجه نهایی اثر خود برسد. دوام این عمل حدود دو تا سه سال است وپس از آن با اینکه بینی کاملاً به حالت افتاده قبل برنمی گردد ولی باید هر چند سال عمل کاشت نخ لیفت جذبی در بینی تکرار شود.

و در آخر برای مواردی که سوراخ های بینی گشاد است می توان با تزریق مقداری بوتاکس در عضله خاصی ازبینی باعث کوچک شدن وجمع شدن پره های بینی شد. دوام بوتاکس دربینی مانند پیشانی دربهترین حالت ۴ تا ۶ ماه است و بعد از این مدت تکرار تزریق بوتاکس در بینی بلامانع می باشد

در این روش پس از بی حس کردن بینی مقدار مناسبی از فیلر که مي تواند کلسیم هیدروکسی اپتات و اسیدهیالورونیک (ژویدرم) باشد با سوزن ظریفی به زیر پوست تزریق مي شود. این تزریق براي رفع قوزبینی، در بالا و پایین قوز به میزان لازم تزریق مي شود تا برجستگی قوزبینی را محو کند یا در نقاط خاصی از نوک بینی تزریق مي شود و نوک آن را بالاتر مي برد.

هم چنین اگر بینی دچار ناصافی، غیرقرینگی یا تورفتگی است مي توان با پرکردن این نواحی سطح بینی را صاف و یک دست و ظاهری متناسب ایجاد کرد. ژل هيالورونيك در بينى علاوه بر اينكه قابل خارج كردن است حلال نيز دارد و اگر فردى از فرم بينى پس از تزريق ناخشنود بود مي تواند آن را خارج و يا حل كند . بنابراين اگر پس از تزريق ژل در بينى بيمار بخواهد عمل جراحى كند مغايرتى ندارد و پس از از بين بردن ژل مي تواند عمل جراحى را انجام دهد .

اين روش بينى كوچك نمي شود ولى اگر بينى چندان بزرگ نباشد و فرد مايل باشد بدون عمل جراحى بينى ظاهر بينى را كوچكتر نشان دهد مي تواند با تزريق چربى در گونه ها به اين نتيجه دست يابد .ميزان ماندگارى ژل در بينى بسيار طولانى تر از ماندگارى همان ژل در آب است ، بطور مثال بعضى از ژل هاى هيالورونيك كه در لب بيشتر از شش ماه دوام ندارد در بينى تا سه سال هم دوام مى آورد. اگر از انواع ژل هاى يكساله هيالورونيك استفاده شود گمان مي رود در بينى تا ٥ سال هم ماندگار باشد.

لیفت بینی و مادلینگ صورت در مشهد 620x620 - لیفت بینی با نخ چه مزایا و معایبی دارد و چقدر ماندگار است

 

بیشتر بخوانید :

عمل بینی و نکات مهمی که قبل از رفتن به اتاق عمل باید از جراح بپرسید

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لیفت بینی با نخ  یا  رینوپلاستی غیرجراحی هستند ؟

افرادی که مي خواهند قوس بینی یا قوز بینی شان (كم تا متوسط) محو شود.
افرادى که غیرقرینگی یا تورفتگی روی بینی دارند.
غیرقرینگی نوک ويا انحراف نوك بينى
افرادی که مایلند نوک بینی سر بالاتری داشته باشند.
افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده اند و از ظاهر بینی خود راضي نیستند و مایلند بدون جراحی اصلاحاتی در آن ایجاد کنند، مثلا ناصافى و يا تورفتگى در سطح و نوك بينى دارند.
افرادى كه پل بينى تورفته دارند و بينى شان كوتاه بنظر مي رسد مي توانند با تزريق فيلر و پر كردن پل بينى ظاهر بينى را بلندتر نشان دهند.

 

wp 1456797920223 - لیفت بینی با نخ چه مزایا و معایبی دارد و چقدر ماندگار است

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لیفت بینی با نخ نیستند؟

افرادی که کلاٌ بینی حجیم و بزرگی دارند و متناسب صورتشان نيست.
افرادی که انحراف سپتوم (تيغه بيني) دارند.
افرادی که افتادگی بینی شدید دارند.
افرادى كه قوز خيلى برجسته دارند نمى توان قوز بينى شان را كامل محو كرد.

 

ویژگی های لیفت بینی با نخ

پلی دی اکسانون نخی است که برای لیفت بینی به کار برده می شود. به لحاظ علمی اثبات شده است که بدن نخ PDO را پس از مدتی کاملاً جذب می کند. همان طور که نخ PDO به مرور جذب می شود، کلاژن و فیبروبلاست های بافتی در پوست تولید می شود و به این ترتیب پوستی محکم تر و کشیده تر به دست می آید و بینی خوش فرم تر و زیبا تر می شود. به علاوه نخ های قرار داده شده در بینی مانند ساختار نگهدارنده ای عمل می کند که به سرعت و بدون نیاز به جراحی به بینی شکل داده، نوک آن را خوش فرم، بالا می برد یا به شکل دلخواه درمی آورد.

استفاده از نخ برای لیفت بینی عوارضی را به وجود می آورد که مهمترین آن عفونت است. عارضه دیگر اکستروژن نخ است که در آن ممکن است نخ، از زیر پوست به سطح پوست بیرون بیاید. اگر این اتفاق بیفتد، بدیهی است که نیاز به خارج شدن دارد. استفاده از نخ های قابل جذب تا حدودی مشکلاتی نظیر، فرورفتگی ها و چین خوردگی های سطح پوست و نمایان شدن از زیر پوست را رفع نمودند، اما اشکالی که در اینها وجود دارد این است که مدت ماندگاری آن از نخ های غیر قابل جذب کم تر و به طور کلى حداکثر تا سه ماه نوک بینى را بالا نگه مى دارد و بعد از آن دوباره افتادگى پیدا خواهد کرد.

نتیجه لیفت نخ برای بینی به جز مهارت پزشک به نوع نخ به کار برده شده نیز بستگی دارد. بسیاری از نخ های امروزی نخ های تک رشته ای کوتاه و صافی هستند که نتیجه دلخواه را بوجود نمی آورند یا نتیجه چندان محسوس نیست. این نخ ها بیش از حد صاف و باریک اند و نمی توانند اثر نگهدارندگی کافی را برای لیفت بینی ارائه دهند. از طرفی نخ های ضخیم نیز باعث باقی ماندن جای زخم می شود.

بنابراین با در نظر گرفتن عوارض و خطرات این روش، لیفت بینی با نخ به عنوان روش جایگزین جراحی زیبایی بینی توصیه نمی شود. در صورتی که تمایل به انجام آن دارید حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

بیشتر بخوانید : درمان قطعی انحراف بینی

 

لیفت بینی با نخ PDO  خاردار چیست؟

روشی است که از زیر بینی چند نخ مخصوص قابل جذب ، زیر پوست بینی جاگذاری شده،و ساختار طبیعی بینی نیز حفظ می شود.دراین روشبرش و شکستن استخوان نداشته وبینی آسیبی نمی بیند.
چند دقیقه بعد از بی حسی موضعی،نخ کار گذاری می شود و با بالا کشیدن بینی و جلو کشیدن پوست ناحیه،قوز بینی مخفی شده و ظاهر بینی جذاب می شود و فرد مراقبتهای بعد از جراحی را نخواهد داشت.

 

wp 1456797926687 - لیفت بینی با نخ چه مزایا و معایبی دارد و چقدر ماندگار است

 

?آیا هر بینی مناسب لیفت است؟
خیر. این روش مانند جراحی بینی برای هر بینی مناسب نیست.
درروش جراحی ممکن است نوک بینی بعدازعمل دچار پایین افتادگی مکررشود. در لیفت با نخ هم بر اساس شرایط بینی ماندگاری و دفعات ترمیم فرق می کند.
شش ترمیم لیفت بینی معمولا بینی را به پایداری می رساند البته ممکن است باز هم بعد از شش جلسه با فاصله های بیشتری ترمیم لازم باشد.
البته هزینه های ترمیم که چند دقیقه طول می کشد کمتر است.
ساختار بینی در نیاز به ترمیم خیلی مهم است. رفع قوز ماندگاری بیشتری از بالا بودن سر بینی دارد و در بینی های سر بالا افت کمتر از بینی های سر پایین ایجاد می شود.

?لیفت بینی با نخ یکی از روشهای جدید غیر تهاجمی است که بدون جراحی و آسیب به عروق و بافت و مخاط،ایجاد تغییردرشکل بینی می کند. هر بینی مناسب لیفت نیست و لمس و معاینه بینی جهت انتخاب توسط پزشک مهم است.
یکی از کاندیدهای لیفت با نخ می توانند کسانی باشند که قصد عمل جراحی دارند و می خواهند ببینند تغییر بینی به آنها می آید یا خیر . چون در این کار بینی سالم می ماند و در صورت خودداری از ترمیم بینی مجددا به حالت اولیه در می آید و فرد هر وقت دوست داشت بعد از نخ گذاری می تواند عمل کند.

بیشتر بخوانید : آزمایشات قبل از بینی

نتایج حاصل از لیفت  بینی با نخ چگونه است؟

بعد از لیفت بینی با نخ بیمار می‌تواند شاهد بهبود در شکل بینی خود باشد. تغییرات حاصل از درمان لیفت بینی با نخ شامل:

بالا رفتن پل بینی
بهبود زاویه لب وبینی
باریک شدن نوک بینی

زاویه ایده‌آل لب وبینی بین ۸۵ تا ۱۰۵ درجه است. پزشک متخصص در طول درمان سعی می‌کند با وارد کردن نخ‌هایی که طول متفاوتی دارند زاویه و ارتفاع بینی را بهبود بخشیده و بینی را بالا بکشد.

photo 2018 02 01 00 06 13 620x620 - لیفت بینی با نخ چه مزایا و معایبی دارد و چقدر ماندگار است

مشاوره قبل از لیفت بینی با نخ 

بهتر است بیمار در طول مشاوره سوابق پزشکی حال و گذشته خود را به‌طور کامل در اختیار پزشک قرار دهد. پزشک تمام جزئیات لیفت بینی با نخ، گزینه‌های ممکن، روش اجرا، امکانات، هزینه، فرایند بهبود، پیشگیری ازعفونت، خطر و عوارض جانبی لیفت بینی با نخ و انواع نخ‌های بکار رفته در لیفت را به بیمار شرح خواهد داد. دستورالعمل‌های ضروری قبل و بعد از جراحی توسط جراح به بیمار ارائه خواهد شد تا فرایند دوره بهبود سریع‌تر و کامل‌تر طی شود.

فرایند درمان

پزشک برای شروع کار، بینی بیمار را با کرم بی‌حس کننده به‌مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه می‌پوشاند. سپس برای این‌که درمان راحت و بدون درد صورت گیرد، داروی بی‌حسی موضعی به پل بینی و نوک بینی بیمار تزریق می‌کند.برای تزریق نخ‌های لیفت، باید سوراخ بسیار کوچکی در نوک بینی ایجاد ‌شود. این قسمت تنها نقطه تزریق نخ‌ها به پل‌ بینی و نوک بینی است. تعداد نخ‌های مورد نیاز برای لیفت بینی در بیماران متغیر بوده و بعد از مشاوره توسط پزشک تشخیص داده می‌شود. کل فرایند درمان بیش از ۱۰ تا ۱۵ دقیق طول نمی‌کشد.نخ‌ها بعد از گذشت چند ماه جذب بدن می‌شوند. در طی این دوره کلاژن جدید اطراف نخ‌ها ساخته می‌شود. عمر نخ‌ها معمولا ۱ تا ۱٫۵ سال بوده و بیشتر به شیوه زندگی فرد، سوخت و ساز بدنی و تعداد نخ‌های بکار رفته بستگی دارد.

بهبود

دوره بهبود در لیفت بینی با نخ کوتاه بوده و بیمار خیلی سریع می‌تواند نتایج حاصل از درمان را مشاهده کند. تورم، سرخی و کبودی موقت از علائم طبیعی بعد از درمان بوده و معمولا ظرف چند روز برطرف می‌شود. ناحیه تزریق ظرف ۱ تا ۲ هفته بهبود یافته و کاملا ترمیم می‌شود. در لیفت بینی مشکل احتمال جابه‌جایی و حرکت مواد که در پرکننده‌ها مشاهده می‌شود وجود ندارد.

آیا لیفت بینی با نخ دائمی است؟

لیفت بینی با نخ معمولا به مدت ۱ سال ماندگاری دارد. از آن‌جایی که در این روش از نخ‌های قابل جذب استفاده می‌شود بنابراین نتایج حاصل از درمان همیشگی نیست. جنس نخ‌ها از ماده‌ای به‌نام PDO (پلی دی اکسانون) است. PDO ماده ای قابل جذب است که در نخ‌های جراحی بکار می‌رود.این ماده به ‌مرور زمان تجزیه‌ شده و به‌طور طبیعی توسط بدن جذب و ناپدید می‌شود. بعد از جذب نخ‌ها بینی به شکل قبل از تزریق نخ‌ها باز می‌گردد. برخی بیماران از آن‌جایی که جراحی بینی را دوست ندارند به این روش روی می‌آورند اما شایان ذکر است که نتایج حاصل از رینوپلاستی همیشگی بوده و بیمار می‌تواند یک عمر با لذت زندگی کند.

wp 1456797934767 - لیفت بینی با نخ چه مزایا و معایبی دارد و چقدر ماندگار است

بیشتر بخوانید :

انواع جراحی بینی گوشتی کدامند و کدام شیوه جراحی نتیجه بهتری دارد ؟

معایب لیفت بینی با نخ 

لیفت با نخ برای اصلاح هر مشکلی مناسب نیست. همانطور که قبلا اشاره کردیم در روش لیفت بینی با نخ نمی‌توان سایز بینی را کوچک کرد. تغییر شکل نوک بینی در این روش حتی با محدودیت‌هایی همراه است. اگر تصمیم به تغییرشکل بینی خود دارید و از طرفی در انتخاب جراحی بینی مردد هستید، لیفت بینی با نخ می‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب باشد.

لیفت بینی با نخ نتایج خوبی دارد اما فراموش نکنید که بینی بعد از چند ماه دوباره به حالت اول خود باز می‌گردد.قوز بینی، چه مادرزادی بوده و چه در اثر وارد شدن ضربه و آسیب به بینی بوجود آمده باشد، انحراف بینی و یا مشکلات این چنینی با لیفت بینی قابل درمان نیستند. از آن‌جایی‌که در لیفت بینی جراح هیچ برش در بینی ایجاد نمی‌کند بنابراین هیچ یک از این مشکلات با لیفت بینی برطرف نمی‌شوند. در رینوپلاستی، بعد از برشی که جراح ایجاد می‌کند پوست و بافت از ساختار زیرین جدا شده و در نتیجه جراح به‌راحتی به آناتومی بینی ( غضروف، استخوان و بافت نرم) دسترسی داشته و می‌تواند هرگونه تغییری را اعمال کند.

آیا لیفت بینی با نخ روش سالمی است؟

 

در لیفت بینی از نخ‌هایی استفاده می‌شود که از جنس پلی دی اکسانون بوده و ۱۰۰% قابل جذب و زیست سازگار هستند. این نخ ها ظرف ۶ تا ۸ ماه بعد از درمان کاملا تجزیه می‌شوند. جراحان از ماده پلی دی اکسانون در نخ‌های جراحی‌ استفاده می‌کنند.با این وجود نخ‌های خاردار پلی دی اکسانون (PDO) به‌طور خاص برای لیفت بینی طراحی و ساخته شده‌اند. بافت اطراف نخ‌ها تحریک شده و کلاژن بیشتری تولید می‌کنند تا بینی را بالا نگه‌ داشته و حتی بعد از تجزیه نخ‌ها شکل بینی حفظ شود.

خطر یا عوارض جانبی لیفت بینی با نخ 

تورم و کبودی خفیف بعد از لیفت بینی طبیعی است اما این عوارض موقت بوده و ظرف چند روز کاملا برطرف می‌شوند. بیمار در عرض ۳ روز کاملا بهبود می یابد. لیفت بینی با نخ خطر و عوارض جانبی کمی دارد. از عوارض جانبی احتمالی لیفت بینی با نخ می‌توان به جای تزریق (۱ تا ۲ نقطه) و درد خفیف در ناحیه بینی اشاره کرد. در این روش نیز مانند تمام روش‌های تزریقی دیگر احتمال عفونت در ناحیه تزریق وجود دارد بنابراین انجام صحیح این کار درکلینیک پزشکی معتبر می‌تواند خطر ناشی از عفونت را بسیار کاهش دهد.

آیا با درد توام است؟

قبل از انجام لیفت، بینی بیمار با کرم بی‌حسی پوشانده می‌شود و داروی بیهوشی موضعی در ۲ تا ۳ نقطه بینی تزریق می‌شود. با این کار تمام قسمت بینی بی‌حس شده و بیمار هیچ‌گونه دردی در طول درمان احساس نمی‌کند.

nose lift og - لیفت بینی با نخ چه مزایا و معایبی دارد و چقدر ماندگار است

کدام روش بهتر و ایمن‌تر است: لیفت بینی با نخ یا تزریق ژل در بینی؟

این سوالی است که برای بسیاری از متقاضیان لیفت بینی پیش می‌آید. در پاسخ باید گفت که هر یک از این دو روش مزایا و عوارض خاص خود را دارد. در جدول زیر دو روش لیفت بینی با نخ و تزریق ژل در بینی را به اختصار با هم مقایسه کرده‌ایم.

 

 

لیفت بینی با نخ

تزریق ژل یا فیلر در بینی

مزایا

 • امکان بالا بردن نوک بینی
 • دوران نقاهت بسیار کوتاه (بینی فقط به مدت دو روز قدری
  حساس و دردناک است.)
 • بهبود فرم و شکل بینی
 • ظریف‌تر شدن پل بینی
 • مشخص‌تر شدن خطوط و انحناهای ظریف بینی
 • کاهش پهنای بینی
 • تزریق ژل روش بهتری برای بالا بردن نوک بینی است.
 • بالا بردن پل بینی
 • دوران نقاهت این روش بسیار کوتاه است و گاهی حتی نیازی
  به استراحت کردن بعد از تزریق نیست.
 • متخصصی که در زمینه تزریق مهارت دارد، می‌تواند بینی را
  دقیقاً به فرم دلخواه دربیاورد.

خطرات و عوارض جانبی احتمالی

 • متورم و دردناک بودن بینی به مدت چند روز
 • اگر عمل به روش صحیح انجام نشود، احتمال عفونت وجود
  دارد.
 • اگر لیفت با نخ توسط جراح مجرب انجام نشود، ممکن است
  جای زخم در نقطه وارد کردن نخ باقی بماند.
 • چنانچه نخ به خوبی در محل مناسب قرار نگرفته باشد،
  احتمال جابجا شدن یا بیرون زدن آن وجود دارد.
 • چنانچه تزریق به روش اشتباه انجام شود، احتمال نکروز
  پوست و حتی نابینایی وجود دارد.
 • احتمال پخش شدن ژل و در نتیجه پهن‌تر شدن بینی وجود
  دارد

مناسب برای افرادی که:

 • بینی‌شان اندکی انحراف دارد.
 • پل بینی‌شان بدشکل است.
 • نوک بینی‌شان بزرگ است و می‌خواهند بینی‌شان را کوچکتر
  و خوش فرم کنند.
 • از زاویه‌ی نوک بینی‌شان راضی نیستند.
 • بینی پهنی دارند.
 • پل بینی‌شان صاف و تخت است.
 • از شکل نوک بینی خود راضی نیستند

 

هرچند هر دو روش عمل‌های مناسب و موثری برای لیفت بینی به شمار می‌آیند، برخی پزشکان ترجیح می‌دهند که بینی را با انجام دادن یک درمان ترکیبی به بهترین شکل ممکن دربیاورند. بهره‌گیری از مزایای هر دو روش لیفت با نخ و تزریق ژل کمک می‌کند که بیمار از نتیجه عمل رضایت کامل داشته باشد و از داشتن یک بینی زیبا و خوش فرم با لیفتی ماندگار لذت ببرد.

بیشتر بخوانید :

اسپلینت بینی چیست و برای کدام نوع عمل بینی استفاده می شود ؟

سوالات متداول شما عزیزان درباره لیفت بینی با نخ

آیا مهم است که از چه نوع نخی در عمل لیفت بینی استفاده شود؟

مسلماً مهم است! نتیجه عمل لیفت بینی با نخ، به جز مهارت پزشک تا حد زیادی به نوع نخ استفاده شده بستگی دارد. بسیاری از نخ‌هایی که امروزه به کار برده می‌شود، کوتاه هستند و فقط یک رشته‌ی صاف و هموار دارند؛ چنانچه لیفت با چنین نخ‌هایی انجام شود، چون این نخ‌ها بسیار نازک و صاف هستند و قدرت نگهداری لازم را برای لیفت بینی ندارند، هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود یا این که تغییر بسیار جزئی است. از سوی دیگر اگر نخ بیش از حد ضخیم باشد، احتمال باقی ماندن جای زخم بیشتر می‌شود.

آیا لیفت بینی با نخ برای آقایان نیز مناسب است؟

لیفت بینی با نخ روشی ایده‌آل برای بزرگ کردن بینی آقایان به شمار می‌آید، ترکیب لیفت با نخ و تزریق ژل بهترین نتیجه ممکن را به دست می‌دهد و یک بینی خوش‌فرم را خلق می‌کند. ازآنجایی که بینی آقایان معمولاً بزرگتر از بینی بانوان است، برای لیفت بینی آقایان به تعداد نخ‌های بیشتری نیاز است. هم بانوان و هم آقایان می‌توانند با انجام دادن عمل لیفت با نخ به خواسته‌ی خود برای بالا بردن پل بینی و تیز کردن نوک بینی برسند.

چند جلسه درمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است؟

فقط و فقط یک جلسه لازم است. نتیجه عمل بیشتر از آن که به تعداد جلسات درمان بستگی داشته باشد، تابعی از نوع و تعداد نخ‌های به کار برده شده است. چنانچه نخ مناسب انتخاب شده باشد، نتیجه‌ی لیفت بلافاصله پس از عمل اول قابل مشاهده خواهد بود.

چرا نتیجه بعضی از عمل‌های لیفت بینی با نخ اصلاً چشمگیر نیست؟

لیفت با نخ‌های کوتاه و نازک نتیجه‎ی مطلوبی ندارد و گاهی هیچ تغییری ایجاد نمی‌کند، در واقع لیفت بینی با این نخ‌ها فقط هدر دادن پول و وقت است. از طرفی اگر نخ بیش از حد ضخیم باشد، جای زخم در محل ورود نخ باقی می‌ماند. شرط به دست آمدن نتیجه رضایت بخش این است که نخی با دندانه‌های مناسب انتخاب شود تا بتواند تاثیر مورد نظر را روی پل بینی باقی بگذارد. نخ لیفت بینی باید با دقت انتخاب شود.

آیا روش لیفت بینی برای مردان هم مناسب است؟

لیفتینگ بینی یک گزینه بسیار خوب برای تقویت و زیبایی بینی در مردان است؛ به ویژه در ترکیب با تزریق فیلر می تواند نتیجه بهتری داشته باشد. هر چقدر ساختار بینی مردان بزرگتر باشد، تعداد نخ های لیفت مورد استفاده در مقایسه با خانم ها بیشتر خواهد بود.

این روش را می توان برای مردان و زنان با هدف لیفت پل بینی و تیز کردن نوک بینی انجام داد.

لیفت بینی با نخ به چه تعداد جلسه نیاز دارد؟

فقط یک جلسه لازم است! نتایج به نوع نخ ها، تعداد انها و تجربه پزشک زیبایی بستگی دارد. اگر لیفت بینی با نخ به خوبی انجام شود، نتایج درست پس از انجام لیفتینگ قابل مشاهده خواهد بود.

تزریق ژل بهتر است یا لیفت بینی با نخ؟

این امر بستگی زیادی به ظاهر بینی و ساختار آن دارد. برای تنظیم ارتفاع پل بینی، ژل های تزریقی گزینه بهتری هستند؛ با این حال، بهتر است که هر دو روش را با هم انجام داد تا جلوه ی بهتری داشته باشید.

هزینه لیفت با نخ چقدر است؟

باید گفت جهت لیفت بینی با نخ مخصوص حدود ۹ الی ۱۰ نخ لازم است که با نخ های جاهای دیگر صورت متفاوت است. جنس نخ مثل همیشه از ماده ای قابل جذب در بدن بنام پلی دیوکسانون یا PDS است. که بین ۶ الی ۹ ماه جذب می شود اما اثر آن ممکن است تا ۲ سال باقی بماند.

نوک بینی را با نخ کمی بالا آورده و پایه بینی را تقویت می کنیم. مشابه آنچه که در جراحی انجام می شود البته در مقیاس کوچکتر

بنابراین لیفت بینی با نخ هیچ گاه جای جراحی را نمی گیرد زیرا نواحی کمی را می توان دستکاری نمودونتیجه آن نیز موقت از ۶ ماه تا ۲۴ ماه متغیراست.با بالا آوردن نوک بینی ظاهر بینی شکیل تر شده و قوز یا کم شده یا کامل از بین می رود که درصورت ازبین نرفتن کامل مختصری ژل هم باید تزریق نمود که بهتراست ژل مخصوص بینی باشد.

هزینه لیفت بینی با نخ تنها از ۱۲۰۰۰۰۰ الی ۲۵۰۰۰۰۰ تومان است. و هزینه ژل از ۴۰۰ الی ۱۵۰۰۰۰۰ تومان متغیراست که ارزانترین آن کره ای بوده وگرانترین آن ها اروپای غربی وآمریکایی که به مبالغ بالا اضافه می گردد.

دامنه قیمت به نوع نخ از نظر شرکت سازنده نخ و شخص انجام دهنده ارتباط دارد. شخص انجام دهنده این کار مهم است و هزینه متخصص یا فرد معروف معمولا گران تر است و ممکن است بیش از مبالغ ذکر شده دربالا باشد.

 

من بخوام لیفت بینی انجام بدم آیا راهی هست که اثرش دائمی باشه ؟؟یا اینکه باید حتما جراحی انجام بدم تا ماندگارباشه؟؟
پاسخ : فقط اثر جراحی است که دائمی می باشد.

سوالم اینه که برای بینی های کشیده و بلند هم جواب میده؟ یعنی هر نوع تغییری که خودمون بخایم با این روش قابل اجرا هست؟
پاسخ : تغییرات در این روش محدود است.

آیا لیفت بینی برای بینی های گوشتی گزینه مناسبی هست؟
پاسخ : خیر، مناسب نیست.

سلام اگر لیفت بینی انجام دهیم در اینده میتونیم عمل جراحی کنیم ؟
پاسخ : بله امکان پذیر است.

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


3 × چهار =