بازگشت

ماجرای کتک کاری خلبان و کمک خلبان پرواز مشهد -بغداد چه بود ؟

Avatarنویسنده : عصرمگ
27 جولای 2018 ساعت : 12:58
شرکت هواپیمایی

شرکت هواپیمایی عراق با انتشار بیانیه‌ای بدون توضیح در باره زمان وقوع این ماجرا اعلام کرد: «وزیر حمل و نقل دستور آغاز تحقیق در باره ماجرای دعوای دو خلبان یاد شده هنگام پرواز را صادر کرده است.»

 

j54k mehrabad   meraj air 2 - ماجرای کتک کاری خلبان و کمک خلبان پرواز مشهد -بغداد چه بود ؟

 

به گزارشعصرمگ ، یورونیوز گزارش داد، در این بیانیه به دلیل و بهانه مشاجره میان خلبان و کمک‌اش هنگام پرواز با هواپیمایی که ۱۵۷ مسافر و خدمه را حمل می کرد، اشاره ای نشده است.

این درحالیست که کمک خلبان پرواز بغداد – مشهد در نامه‌ای به مافوق خود ماجرا را اینگونه توضیح داده است: «هنگام پرواز در لحظه‌ای مشاجره صورت گرفت که خلبان به یکی از مهماندارها اجازه نداد برای من غذا بیاورد. بهانه خلبان این بود که من پیشتر از او برای درخواست غذا اجازه نگرفته بودم.»

کمک خلبان در این نامه می افزاید: «خلبان پس از خوردن غذا، با عباراتی نامناسب من را مورد خطاب قرار داد و سپس ضمن توهین کتکم زد. این مسئله سبب شد تا یک از اعضای تیم امنیتی وارد کابین شود.»

خلبان و کمک‌اش با این وجود موفق می‌شوند هواپیما را سالم در فرودگاه بغداد به زمین بنشانند اما به محض فرود در فرودگاه، خلبان بار دیگر کمک‌اش را مورد توهین و ضرب و شتم قرار می‌دهد. کمک خلبان درباره این وضیعت می‌گوید که چاره‌ای جز دفاع از خود نداشته است.

شرکت هواپیمایی عراق اعلام کرده که خلبان و کمک خلبان این پرواز در حال حاضر از کار معلق شده‌اند و باید در انتظار مجازات‌های سنگینی همچون ممنوعیت پرواز تا ابد باشند.

یک هواپیمای متعلق به شرکت هوایی عراق که از فرودگاه مشهد بلند شده بود در حالی در بغداد به زمین نشست که یکصد و پنجاه مسافر آن ممکن بود به دلیل دعوا و کتک‌کاری میان خلبان و کمک‌اش هرگز به سلامت از هواپیما خارج نشوند.

 

  • تاریخ انتشار : 27 جولای 2018 ساعت : 12:58
  • دسته :
برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


5 + 14 =