بازگشت

ماندگاری تزریق چربی چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد

Avatarنویسنده : عصرمگ
24 آوریل 2018 ساعت : 23:11
ماندگاری تزریق چربی

ماندگاری تزریق چربی , برای رفع چین و چروک صورت و زیبایی بیشتر چهره ، از فیلر های ( پر کننده ) مختلفی می توان استفاده کرد ، اما روش تزریق چربی به علت آن که طبیعی بوده و از بدن خود فرد گرفته می شود بهترین گزینه خواهد بود .

تزریق پر کننده در اطراف دهان 300x176 - ماندگاری تزریق چربی چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد

 

 

 

 

 

 

ماندگاری تزریق چربی : به طور معمول مدت ماندگاری چربی تزریق شده ، در حد مطلوب است و در صورتی که فرد رژیم های غذایی خاص نداشته باشد گاهاً چند سال باقی خواهد ماند . این ماندگاری در نواحی که حرکت شان کمتر است ، نظیر زیر چشم و گونه بیشتر و در قسمت هایی که دائم در حرکت هستند ، مثل اطراف دهان کمتر می باشد .

ماندگاری تزریق چربی :  از کدام قسمت بدن می توان چربی برداشت ؟

 

از اکثر اعضای بدن می توان چربی برداشت ، اما الویت با چربی باسن ، شکم ،پهلو و ران ها می باشد ، زیرا ماندگاری بیشتری دارند .

 

ماندگاری تزریق چربی : روش تزریق چربی

 

ماندگاری تزریق چربی :  تزریق چربی نیاز به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می شود . برای شروع باید محل تزریق چربی و ناحیه مورد نظر برای برداشتن چربی مشخص گردد. محل برداشت چربی را ضد عفونی می کنیم ، بی حسی تزریق نموده و سپس با سرنگ های مخصوصی که کانولا به آن متصل است ، با فشار کم چربی را خارج می کنیم . پس از آن چربی خارج شده را چند بار شستشو می دهیم و پس از آن به سرنگهای مخصوص تزریق انتقال داده می شوند و در انتها با ضد عفونی کردن ، محل تزریق چربی به وسیله کانولا تزریق صورت می گیرد  .

 

ماندگاری تزریق چربی : مدت زمان انجام تزریق بستگی به حجم چربی و محل تزریق حدود یک الی سه ساعت متغیر است . با در نظر داشتن این موضوع که تزریق بیش از اندازه چربی ، ممکن است تا در روند خونگیری اختلال ایجاد کند و بافت چربی از بین برود ، اجازه دهید تا میزان چربی تزریق شده ، توسط پزشک معین گردد . در ضمن اگر چربی اضافه آمد می توان آن را در فریزر تا شش ماه نگه داشت .

 

charbi11 875x400 - ماندگاری تزریق چربی چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد

 

 

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

 

ماندگاری تزریق چربی :  اما یکی از مهم ترین موارد در روش های جوانسازی پوست، ماندگاری روش است. باید بدانید که یکی از مزایای تزریق چربی، ماندگاری زیاد آن است. تزریق چربی ماندگاری بالا و قابل قبولی در مقایسه با دیگر روش ها دارد. به طور معمول، تزریق چربی برای چند سال دوام می آورد. ( از ۱ تا ۳ سال ) . البته این مقدار قطعی نیست. همچنین در تمامی افراد یکسان نیست. بنابراین این مقدار می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

ماندگاری تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

همان طور که ذکر شد، ماندگاری این روش به عوامل زیادی بستگی دارد.

 

ماندگاری تزریق چربی :  همان طور که می دانید، چربی در اثر ورزش کردن می سوزد و از بین می رود. بنابراین اگر شما ورزشکار باشید، احتمال این وجود دارد که چربی تزریقی شما به زودی از بین برود. البته چون چربی در ناحیه صورت دیر تر می سوزد، این احتمال کم تر است.

 

همچنین بدن چربی ها را نیز جذب می کند. در اثر این اتفاق هم ممکن است چربی ها از بین بروند.

 

سن، جنس، ژنتیک و آب و هوا و شرایط محیطی هم تاثیر خاص خود را دارند.

ماندگاری تزریق چربی :  بنابراین عمل تزریق چربی، یک عمل ماندگار برای زیبایی و جوانسازی پوست است. با این روش می توان چین و چروک را از بین برد و همچنین ابرو ها را بالا کشید. تزریق چربی ماندگاری بالایی هم دارد. همچنین چون طبیعی است، توسط بدن پذیرفته می شود و آسیبی ندارد. با توجه به این موارد و به خصوص ماندگاری بالا، می توان به راحتی و بدون نگرانی از روش تزریق چربی استفاده کرد.

 

با این‌حال، ماندگاری چربی تزریق‌شده در حالت عادی از چند ماه تا یک سال متغیر است. درنهایت هم حدود یک‌سوم از حجم چربی اولیه در ناحیه تزریق باقی می‌ماند.

 

26 1 8572 - ماندگاری تزریق چربی چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد

 

 

 ماندگاری تزریق چربی : آیا برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید چندین بار تزریق چربی انجام داد؟ هرچند که این مساله به خواست مراجعه‌کننده بستگی دارد، اما جراحان زیبایی هم معمولا تزریق چربی در چند مرحله را توصیه می‌کنند. تقسیم‌بندی تزریق چربی به چند مرحله متوالی، امکان تزریق چربی بیشتر را همراه با کمترین آسیب فراهم می‌کند. البته درنهایت پزشک متخصص یا جراح باید درباره این مساله نظر بدهد.

 

ماندگاری تزریق چربی :  بعد از فروکش کردن ورم ،قوام چربی پیوند شده عمدتا شبیه بافت میزبان می شود تا این که کیفیت ساختمانی بافت چربی را حفظ نماید. با تزریق چربی به صورت قطعات کوچک در لابه لای قطعات بافت دریافت کننده چربی به صورت یکپارچه می شود و نظیر بافتی که در آن تزریق شده حس می شود.

 

بعضی از بیماران تصور می کنند که تزریق چربی ماندگار نیست ،هرچند این تصور صحیح نیست در حقیقت وقتی تزریق چربی به طور صحیح انجام شود درصدی از سلول های چربی تزریق شده زنده می مانند و ماندگاری خواهند بود.

 

Slidetazrighchabi6 - ماندگاری تزریق چربی چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد

 

 

 ماندگاری تزریق چربی : از آنجایی که بعضی از سلول های چربی از بین می روند ،این تمایل وجود دارد که تصحیح بیش از حدیا تزریق بیش از حد مورد نیاز انجام شود تا بعد از گذشت چند هفته نتایج نهایی مطلوب تر به دست آید. ماندگاری چربی در نواحی از بدن که حرکات محدودتری دارند(مانند گونه ها و پشت دست ها)بیشتر است و در نواحی ای از بدن که دائما در حرکت می باشند (مانند لب و دهان)کمتر است.

 

گاهی اوقات برای حصول نتایج ماندگارتر نیاز به چند جلسه تزریق چربی داریم.

ماندگاری تزریق چربی :  اکثر بیمارانی که تزریق چربی را انجام می دهند از نتایج عمل راضی می باشند . در بسیاری از بیماران تزریق چربی می تواند به مقدار قابل توجهی چین و چروک و افتادگی صورت را کاهش دهد. لازم به توضیح است که تزریق چربی باعث بهبود ۱۰۰درصد چین و چروک اسکارها ،گونه های فرورفته و لب های کوچک در تمامی بیماران نمی شود .

 ماندگاری تزریق چربی : در بعضی از بیماران اثرات تزریق چربی برای مدت یک سال با بیشتر باقی می ماند معمولا چربی به آهستگی توسط بدن جذب می شود ،اگر چه میزان جذب متغیر بوده و غالبا پیشگویی آن امکان پذیر نمی باشد.

 

اما در بسیاری از بیماران ممکن است حداقل نیمی از چربی تزریق شده در طی مدت ۶ماه جذب شود. تقریبا در تمامی بیماران مقداری از چربی تزریق شده به طور دائم باقی می ماند معمولا چربی به آهستگی توسط بدن جذب می شود اگر چه میزان جذب متغیر بوده و غالبا پیشگویی آن امکان پذیر نمی باشد .

 

 ماندگاری تزریق چربی : اما در بسیاری از بیمارانت اثرات تزریق چربی برای مدت یکسال یا بیشتر باقی می ماند معمولا چربی به آهستگی توسط بدن جذب می شود ،اگرچه میزان جذب متغیر بوده و غالبا پیشگویی ان امکان پذیر نمی باشد. اما در بسیاری از بیماران ممکن است حداقل نیمی از چربی تزریق شده در طی مدت ۶ماه جذب شود.

 

cB8wwfkZR1WbpBrw73sFsWxMxketgDLDFdBdm2SteymjxBNhxGnxxF9MZc7gW5zgM - ماندگاری تزریق چربی چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد

 

 ماندگاری تزریق چربی : تقریبا در تمامی بیماران مقداری از چربی تزریق شده به طور دائم باقی می ماند ،هر چند این مقدار از بیماری به بیمار دیگر متفاوت بوده وممکن است برای برطرف کردن کامل چین و چروک و افتادگی پوست تزریق دوم و در بعضی موارد تزریق سوم لازم باشد.

 

 ماندگاری تزریق چربی : بعد از dermo fat چربی پرکننده شایع دیگری که از بدن ابتیاع شده و به صورت منتقل می گردد پیوند است که لایه های عمقی پوست و زیرپوست (چربی)را شامل می شود،کارببرد عمده این پیوند در افرادی است که به دلیل دیگری تحت عمل جراحی هستند و جراح با انجام برش مقداری پوست اضافی (معمولا از شکم یا سینه)فرد را در اختیار دارد و بابرداشتن لایه ایسطحی و ایجاد تونل در نواحی مختلف صورت اقدام به پیوند می کنند.

از این روش برای حجم دادن به لب یا پرکردن خط خنده استفاده می کنند و میزان موفقیت در آن بسیار بالاتر از تزریق چربی است.

 

 

 

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


هشت − پنج =