بازگشت

نکات حرفه ای برای خرید بهترین کولر آبی که نمیدانید

Avatarنویسنده : عصرمگ
20 ژوئن 2018 ساعت : 03:28
کولر آبی

 با شروع فصل گرما نیاز به وسیله ای خنک کننده هر لحظه احساس می شود. ولی این وسیله خنک کننده چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

hou10095 - نکات حرفه ای برای خرید بهترین کولر آبی که نمیدانید

 

 تعداد خروجی های هوا و یا مساحت خانه چه تاثیری در انتخاب کولر دارد؟ چگونه با توجه به ویژگی های خانه ای که داریم دست به انتخاب بهترین کولر بزنیم؟ آیا کولر هایی مانند کولر سپهر الکتریک را خریداری کنیم یا آبسال؟ اگر شما هم برای آپارتمان خود می خواهید کولری انتخاب کنید متن پیش رو می تواند برای شما مفید باشد.

ابعاد و قدرت هوادهی کولر آبی

اولین فاکتوری که شاید به ذهن بیاید بزرگ یا کوچک بودن کولر است که نسبت مستقیم با ابعاد کولر دارد. کولر ها در ابعاد مختلفی ساخته می شوند. مدلهایی که در بازار متداول اند شامل مدل های ۲۳۰۰، ۳۵۰۰، ۴۹۰۰ و ۷۰۰۰ هستند. اعداد ذکر شده در اصل میزان هوادهی کولر مورد نظر را نشان می دهد. یعنی بر اساس ابعاد کولر آبی و پره های توربین هوا و نیز قدرت موتور آنها این اعداد به دست آمده است. در انتخاب میزان هوادهی مناسب برای مکانی که قصد خرید کولر آبی برای آن را دارید چند مورد با اهمیت است:

الف) میزان عایق بودن دیوارها

ب) آفتاب گیر بودن یا نبودن دیوارها: اگر ساختمانهای دوطرف منزل شما کوتاه تر از ارتفاع طبقه ای که شما هستید، باشند علاوه بر ضلع جنوبی ساختمان که همیشه آفتاب گیر است، ضلع شرقی و غربی نیز در طول روز گرمای خیلی زیادی وارد منزل شما خواهند کرد و دیوارها در طول روز همواره گرم خواهند بود.

پ) طبقه ای که در آن هستید: این مورد بر میزان هوایی که از پشت بام به شما می رسد تاثیر دارد. مخصوصا اگر فضایی که کانالهای کولر از آن عبور کرده اند خودشان آفتابگیر باشد. توصیه می شود اگر در طبقات پایین تر هستید از کولرهایی با هوادهی بالاتر استفاده کنید.

ت) متراژ منزل: به طور کلی برای منزلی که شرایط گرماگیری متوسطی دارد بر اساس جدول زیر می توان کولر با توان هوادهی را بر اساس متراژ پیش نهاد داد:
نوع خروجی هوای کولر

کولر ها ۲ مدل خروجی هوا دارند. یا از سقف کولر و از قسمت جانبی کولر. مدل اول اصطلاحا بالکنی نامیده می شود و در مواقعی کاربرد دارد که قصد داریم کولر را در بالکن گذاشته و از طریق پنجره هوای آن را به داخل هدایت کنیم و نیز به علت محدودیت فضا، کولر می بایست به طور کامل به پنجره بچسبد. در غیر این موارد می توانیم از کولرهایی با خروجی هوای جانبی که اصطلاحا پشت بامی نامیده می شود استفاده کنیم.

امکانات کنترل کارکرد کولر

مدل های جدید کولری که شرکت های پیشرو در این زمینه طراحی کرده اند­ که علاوه بر بازدهی بیشتر، امکانات ایمنی و رفاهی بیشتری را در اختیار قرار می دهند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف) نمایشگر دمای محیط

ب) تایمر جهت تنظیم زمان روشن و خاموش شدن کولر طی یک شبانه روز

پ) دارای سه دور سرعت موتور که هر کدام به طور جداگانه قابل تنظیم است.

ت) اگر تا یک ساعت پس از روشن شدن پمپ آب، موتور کولر روشن نگردد، پمپ آب به طور خودکار خاموش می شود.

ث) در صورتی که طی ۲۴ ساعت هیچ فرمانی به کولر داده نشود، (جهت حصول اطمینان از حضور ساکنین در منزل) کولر به صورت خودکارخاموش می گردد.

ج) بعد از ۱۵۰۰ ساعت کارکرد کولر، جهت تعویض پوشال، علامت اخطار روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد.

چ) موتور به صورت سافت استارت با این سیستم موتور بدون سر و صدا و لرزش خاموش و روشن می شود و کمترین ضربه به سیستم وارد می شود و شوک های ناگهانی موجب استهلاک سیستم نمی شود.

این امکانات شاید در وحله اول لازم به نظر نرسند ولی تاثیر آنها بر هزینه های جانبی در طولانی مدت بسیار زیاد خواهد بود.
قیمت انواع کولر های آبی مانند کولر آبسال را می توانید در فروشگاه اینترنتی زنبیل مشاهده فرمایید.

نوع پوشال کولر

مدلهای سنتی کولر از پوشالهای چوبی استفاده می کنند و علاوه بر عملکرد نسبتا خوب بوی مطبوعی نیزدارند. علاوه بر این مدل، مدلهای سلولزی نیز در بازار موجود است که از نوعی فوم به جای پوشال چوبی استفاد شده است. این نوع پوشال ها معمولا بر قیمت کولر آبی اثر زیادی ندارند. این فومها به دلیل تراکم بالاتر، از ورود قطعات ریز آلودگی در هوا جلوگیری می کند، به همین دلیل در برخی موارد مشاهده شده که این فوم ها به دلیل عدم رسیدگی مستمر و تمیز کاری مناسب، بوی نامطبوعی از خود متصاعد می کنند. این فومها عمری در حدود چند سال خواهند داشت ولی ممکن است در همه جا برای خرید در دسترس نباشد. بنابراین به صورت کلی پیشنهاد می شود از مدل سنتی استفاده نمائید.

 

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


5 × یک =