بازگشت

هر چی از دماغ در می آورید بخورید !!!

Avatarنویسنده : عصرمگ
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۱۶
۵ (۱۰۰%) ۱ vote[s]

هر چی از دماغ در می آورید بخورید !!! هر چه از دماغ در می آورید بخورید! همیشه کاری که کودکان انجام می دهند اشتباه نیست.

 

هر چی از دماغ در می آورید بخورید

 

با عصرمگ همراه شوید …

هر چه از دماغ بیرون می آورید بخورید!!! چندش آور ترین کاری که می توان انجام داد. گاهی کودکان را در حال انجام این کار مشاهده کرده اید و قطعا آن ها را سرزنش می کنید. اما گویا تحقیقات حرف تازه ای برای گفتن دارند. در این مقاله در این باره بیشتر بخوانید.

 

یک محقق کانادایی بر این باور است که خوردن مخاط بینی، سیستم ایمنی بدن را در برابر میکروب‌ها تقویت می‌کند. اسکات ناپر در اقدامی برای درک بهتر سیستم ایمنی بدن انسان از دانشجویان خود خواست تا منافع احتمالی خوردن مخاط برای سلامت را بررسی کنند. وی بر این باور است که خوردن مخاط درون بینی شاید بتواند سیستم ایمنی بدن را با معرفی میزان کم و بی‌ضرر میکروب‌ها به بدن تقویت کند.

این نظریه در پی نظریات دیگری بوده که نشان می‌دهد بهبود بهداشت منجر به افزایش حساسیت و اختلالات خودایمنی می‌شود.
پژوهش پیشنهادی ناپر، شامل تقسیم کلاس به دو گروه بود که نیمی از آنها مخاط بینی خود را خورده و گروه دیگر از این امر مستثنی بودند. آنها سپس واکنش سیستم ایمنی بدن را به این موضوع سنجیدند.

برخی محققان دیگر مانند دکتر هیلاری لانگهرست، مشاور ایمنی‌شناس بنیاد بهداشت بارت بر این باورند که رفتارهای مشابه مثل خوردن ناخن‌ها نیز همین مزیت را دارد.

سیستم ایمنی بدن با ایجاد حافظه و یادداشت‌برداری از چگونگی مبارزه با هر میکروب کار می‌کند. هنگامی که یک میکروب برای بار دوم با بدن مواجه می‌شود، سیستم ایمنی، حافظه خود را مرور کرده و سلاح‌های خود موسوم به لنفوسیت‌های حافظه که شیوه تخریب میکروب‌ها را می‌دانند، آزاد می‌کند.

 

 

  • تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۱۶
  • دسته :
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


14 − 9 =