بازگشت

هزینه عمل بینی در چه مواردی گران و در چه صورت ارزان حساب می شود ؟

Avatarنویسنده : عصرمگ
25 آگوست 2018 ساعت : 12:14
هزینه عمل بینی

هزینه عمل بینی یکی از سوالات بسیار متداول افراد قبل از عمل بینی است . هزینه عمل بینی معمولا برجسب نوع پوست و نوع بینی متفاوت می باشد .

 

عمل ترمیمی بینی و بایدها و نبایدهای آن - هزینه عمل بینی در چه مواردی گران و در چه صورت ارزان حساب می شود ؟

 

چرا هزینه عمل بینی گوشتی بیشتر از بینی استخوانی است ؟

 

معمولا هزینه عمل بینی استخوانی کمتر از عمل بینی گوشتی است البته فاکتورهای دیگری از جمله نوع و تجربه جراح ، محل انجام جراحی و فاکتورهای دیگر موثر در هزینه عمل بینی می باشند .

هزینه عمل بینی معمولا اگر فرد از بینی معمولی برخوردار باشد ، هزینه عمل بینی کاهش می یابد ولی در صورتی که پوست بینی ضخیم و دارای انحراف باشد هزینه افزایش می یابد . یک جراح با تجربه با ارائه مشاوره های قبل و بعد از عمل بینی ، ویژگی های بینی فرد را شناخه و هزینه عمل بینی را کاهش می دهد .

در کنار هزینه ؛ بسیاری از بیماران به دنیال یافتن بهترین جراح بینی هستند تا بتوانند عمل بینی موفقی داشته باشند . در این میان با توجه به نمونه کارهای جراح و میزان رضایت بیمار قبلی می توان بهترین جراح را مشخص کرد .

 

بیشتر بخوانید :

عمل بینی گوشتی با چه روشی انجام شود که برگشت ناپذیر باشد ؟

عمل بینی و نکات مهمی که قبل از رفتن به اتاق عمل باید از جراح بپرسید

 

برخی نکات پیرامون هزینه جراحی بینی که می بایست شما از آن ها مطلع باشید:

 

هزینه عمل بینی صرفا به صورت نقدی در صندوق بیمارستان دریافت می گردد.
هر میزان تغییر زیبایی و اصلاح روی بینی از نظر هزینه ای برابر با مبلغ یک عمل زیبایی بینی کامل است.
هزینه عمل بینی گوشتی و استخوانی با یکدیگر فرقی ندارد.
به دلیل این که جراحی زیبایی بینی یک عمل سلیقه ای است، هزینه های آن را بیمه پوشش نمیدهد و فقط بیمه تکلمیلی ممکن است صرفا مبلغ عمل انحراف بینی معادل حدود ششصد هزار تومان را به بیمار باز می گرداند ولی با این حال، اگر هدف جراحی، اصلاح پره بینی و سایر اختلالات ساختاری باشد، برخی بیمه ها ممکن است هزینه آن را تا سقف مشخصی پرداخت کنند.

 

همچنین توجه داشته باشید هیچ ارزانی بی علت نیست! مهمترین معیار شما در انتخاب جراح بینی اتان دانش، تجربه و تعهد وی نسبت به شما قبل، حین و پس از عمل باشد چراکه عمل بینی مستقیما با سلامتی و زیبایی شما ارتباط دارد و پس از عمل اول اصلاح و ترمیم بینی کار آسان و بی نقصی نیست. هرگز کیفیت را فدای قیمت و هزینه کم نکنید و اطمینان حاصل کنید پس از انجام عمل از زیبایی و اعتماد به نفس پس از عمل خود لذت می برید.

هزینه های قبل و بعد از عمل جراحی بینی

به دلیل اینکه جلسات ملاقات برگذار شده با دکتر متخصص قبل از عمل بینی و بعد از آن نقش اساسی در یک جراحی زیبایی بینی موفقیت آمیز دارد، شما باید برنامه ریزی مناسب برای انجام این ملاقات ها و به دست آوردن درک مناسب از عمل بینی داشته باشید. شما باید بطور کامل از هزینه اولیه این مشاوره ها، جلسات آماده سازی و نیز معاینه های بعد از انجام عمل آگاهی داشته باشید تا به این ترتیب بتوانید قیمت جراحی بینی خود را درست محاسبه کنید.

 

اگر تصمیم به انجام عمل جراحی بینی داشته باشید و همچنین درباه‌ی بارداری فکر می‌کنید یا به تازگی زایمان داشته‌اید، پیش از جراحی یک جلسه‌ی مشاوره ترتیب داده می‌شود. در این جلسه می‌توانید تمام سوالات خود را در رابطه با جراحی بینی و بارداری بپرسید.جراحی بینی در بسیاری از موارد غیر قابل برگشت است. بنابراین باید مطمئن شوید که پیش از انجام آن تمام اطلاعات مورد نیاز درباره‌ی وضعیت خود را کسب کرده‌اید. برخی از سوالات زیر می‌توانند تردیدهای شما را از بین ببرند.

 

پس از هر عمل جراحی، بیماران باید آمادگی مناسب برای پرداخت هر گونه داروی مسکن مورد نیاز در طول دوره ریکاوری داشته باشند. این هزینه ها به طور معمول در محاسبه هزینه جراحی بینی استخوانی منظور نمی شوند. برای بهبود سریع تر بیمار در این مرحله می توان از روش های درمانی هموپاتی (هومیوپاتی) نیز استفاده کرد. در این رابطه جراح می تواند به شما درباره داروهای تجویزی و هموپاتی (هومئوپاتی) توضیح دهد و به این ترتیب شما احتمالاً می توانید هزینه این داروها را در درمان خود مد نظر قرار دهید.

 

برای بیماران خاص، می توان از بسته های پس از عمل جراحی نیز استفاده کرد. این بسته ها شامل آرنیکا و سایر روغن ها، گاز و نوار استریل، یک بسته یخ، و یک اسپری باز کردن بینی است. اگر جراح شما این اقلام را برای شما قبل و بعد از عمل بینی توصیه نکرد، شما می توانید از آنها در طول دوره درمان استفاده کنید. همچنین توصیه می شود بیماران برای چند روز اول بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از داروهای ضد تهوع نیز استفاده کنند.

BA Rhinoplasty 0111 620x413 - هزینه عمل بینی در چه مواردی گران و در چه صورت ارزان حساب می شود ؟

هزینه های قبل از عمل بینی شامل موارد زیر می باشد:

سی تی اسکن
آزمایش خون
عکس آتلیه

 

و هزینه های بعد از عمل بینی نیز شامل:

 

ویزیت ماه اول، هر هفته
ویزیت سال اول، هر سه ماه
ویزیت سال دوم، هر ۶ ماه

 

بیشتر بخوانید :

عمل بینی با لیزر بر روی چه نوع بینی هایی بیشتر جواب می دهد ؟

آزمایشات قبل و بعد از عمل بینی

 

 

سایر هزینه های اضافی مربوط به عمل جراحی بینی(رینوپلاستی)

 

بسیاری از بیماران در سه یا چهار ماه اول پس از عمل جراحی رینوپلاستی با افزایش جوش در صورت مواجه می شوند. برای حل این مشکل توصیه می شود بیماران از محصولات مراقبت از پوست صورت که دارای کیفیت بالا هستند در طول این دوره استفاده کنند. این محصولات می توانند قیمت و هزینه ای بالا داشته باشند. جراح شما می تواند استفاده از ماده مناسب برای شستن صورت و مرطوب نگه داشتن آن برای جلوگیری از ایجاد جوش را به شما توصیه کند.

همواره بیماران ممکن است با ایجاد لکه های تیره در صورت یا تیره شدن پوست پس از عمل جراحی مواجه شوند. لکه های تیره معمولاً با از بین رفتن التهاب و ورم صورت از بین می رود. برای تسریع در فرآیند درمان این لکه ها، بیماران می توانند از روش های لیزر درمانی استفاده کنند که قیمت و هزینه ای جدا دارد.

 

در این رابطه برخی از هزینه های غیر مستقیم دیگر نیز وجود دارد که شامل از دست دادن حقوق و مزایای کاری در مدت زمان دور بودن از محیط کار و به دست آوردن سلامتی پس از انجام عمل جراحی است. اگر برای انجام این عمل نیاز به مسافرت دارید، شما باید هزینه سوخت، بلیط هواپیما، رزرو اتاق در هتل، و سایر هزینه های مورد انتظار دیگر در مسافرت را نیز در هزینه درمان خود مد نظر قرار دهید.

پوشش بیمه برای عمل بینی

بیمه های درمانی معمولاً فقط هزینه انجام عمل جراحی بینی به خاطر اصلاح عملکرد بینی را پوشش می دهند. برخی بیماران می توانند با پرداخت هزینه بیمه ماهانه از این خدمات استفاده کنند. عمل جراحی بینی برای اصلاح عملکرد معمولاً برای بهبود عملکرد تنفسی بیمار انجام می شود. شرایطی که در این نوع عمل جراحی اصلاح می شوند شامل موارد زیر هستند:

 

تنگ شدن دهلیز بینی که در آن دیوارهای جانبی بینی شروع به حرکت به سمت داخل می کنند و به این ترتیب راه تنفس فرد مسدود می شود. در این حالت جراحی اصلاح عملکرد بینی می تواند موقعیت این دیوارهای جانبی را در محل مناسب آنها تثبیت کند و به این ترتیب امکان تنفس راحت را در اختیار بیمار قرار دهد.

مخروط داخلی بزرگ در بینی که نیازمند حذف بخشی از بافت داخلی این مخروط است و می تواند در هر یک از دو طرف سوراخ های بینی قرار داشته باشد. این مخروط ها وظیفه تمیز کردن هوا در زمان عبور آن از بینی را بر عهده دارند. زمانی که این مخروط ها بسیار بزرگ باشند، می توانند از عبور هوا جلوگیری و ممانعت کنند. به این ترتیب جراح می تواند اندازه این مخروط ها را کوچک کند تا به این ترتیب امکان تنفس مناسب برای فرد بیمار ایجاد شود.

جراحی بینی شکسته

انحراف جداره جدا کننده منافذ بینی که در این وضعیت جداره بینی به یک طرف متمایل می شود و به این ترتیب جلوی تنفس صحیح فرد را می گیرد.

برای استفاده از خدمات بیمه برای عمل جراحی اصلاحی بینی، جراح شما می تواند مدارک مورد نیاز را با استفاده از چند روش خاص در اختیار شما قرار دهد. برای مثال سی تی اسکن ناهنجاری های موجود در بینی شما را که برای دیگران قابل مشاهده نیست، نشان می دهد. با استفاده از روش آکوستیک رینومتری می توان از وضعیت داخل بینی بیمار یک تصویر تهیه کرد. از روش رینومانومتری می توان برای تعیین سطح و میزان عبور هوا از سوراخ های بینی استفاده کرد. در برخی موارد، شرکت های ارائه دهنده بیمه خدمات درمانی بیماران را ملزم می کنند که نشان دهند سعی در بهبود مشکلات عملکرد بینی خود با استفاده از سایر روش های درمانی داشته اند. این روش ها می توانند شامل استفاده از آنتی هیستامین ها، تزریق ضد آلرژی، و نیز استفاده از اسپری استروئید باشند.

 

jarahi bini tamimi - هزینه عمل بینی در چه مواردی گران و در چه صورت ارزان حساب می شود ؟

توجه کنید که کیفیت مهمتر از هزینه است

به خاطر داشته باشید زمانی که برای انجام عمل جراحی بینی استخوانی برنامه ریزی می کنید، ارزان تر بودن قیمت به معنی بهتر بودن نیست! در این رابطه باید به مسائل با اهمیت تر همچون سلامتی، ایمنی، و کیفیت نتایج حاصل از عمل بینی استخوانی توجه خاص داشت. شما ممکن است تصمیم بگیرید از خدمات ارزان تر یا ارائه شده توسط جراحان کم تجربه تر استفاده کنید، اما انجام این کار می تواند تاثیرات منفی بر نتایج حاصل از عمل داشته باشد و حتی در برخی موارد نتایج نامطلوب در نهایت به همراه داشته باشد. علاوه بر این استفاده از این خدمات می تواند با هزینه های اضافی بعدی برای اصلاح مشکلات احتمالی ایجاد شده پس از عمل همراه باشد.

هر چند هزینه و قیمت عمل جراحی بینی می تواند گران به نظر برسد، اما نتایج به دست آمده پس از عمل در صورت موفقیت آمیز بودن می تواند توجیه کننده هزینه پرداخت شده باشد. عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) می تواند ظاهر بینی شما را بهبود بخشد و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. به این ترتیب شما می توانید به نحوی زندگی کنید که در حالت عادی بدون ایجاد تغییرات مورد نیاز، امکان آن برای شما هرگز وجود نخواهد داشت.

 

قیمت جراحی بینی آقایان و خانم ها به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که در بالا ذکر شدند. برای بررسی دقیق هزینه ها و قیمت ها با پزشک خود تماس بگیرید. به خاطر داشته باشید برای یک عمل رینوپلاستی موفق کیفیت را فدای قیمت و هزینه ها نکنید تا بتوانید با چهره ی جدید دلخواهتان تا آخر عمر شاد باشید.

 

 

 

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


چهار × 3 =