بازگشت

روش بافت لیف عروس در دو مدل گرد و لیف بلند جدید

Avatarنویسنده : عصرمگ
06 اکتبر 2018 ساعت : 17:01
34286350 219461952179971 8015124859484897280 n - روش بافت لیف عروس در دو مدل گرد و لیف بلند جدید

آموزش بافت لیف عروس در  دو مدل گرد و لیف بلند جدید

 

padari - روش بافت لیف عروس در دو مدل گرد و لیف بلند جدید

با عصرمگ همراه شوید …

آموزش بافت لیف بلند یا لیف پشت :

برای بافت این لیف حدود ۵۰ یا ۶۰ تا زنجیره سر بگیرید (برای دسته لیف) آخرین زنجیره را به اولین زنجیره وصل کنید و داخل بیست و پنج تا از زنجیره ها هر کدام یک پایه کوتاه بزنید .

از این به بعد به جای اینکه داخل زنجیره ها پایه کوتاه بزنید داخل خود حلقه پایه کوتاه بزنید تا این حلقه پر شود وقتی به ابتدای بافت رسیدید.

برای رج دوم داخل اولین پایه کوتاه دو تا پایه بلند بزنید داخل بقیه پایه ها هر کدام یک پایه بلند ، در آخرین پایه هم دو تا پایه بلند بزنید با سه تا زنجیره رج بعد را شروع کنید مثل رج قبل داخل اولین و آخرین پایه هر کدام دو تا پایه بلند بزنید در باقی پایه ها هر کدام یک پایه بلند. از رج بعد دیگر احتیاجی به اضافه کردن پایه ندارید.

داخل همه پایه ها یک پایه بلند بزنید منتهی یکی در میان یک پایه بلند معمولی ببافید و یک پایه را به صورت کشباف ببافید. یک رج در میان کشباف را جا به جا کنید تا بلندی (دلخواه ) حدود ۷۰ سانت این بافت را ادامه دهید. برای دو رج آخر پایه اول و دوم را یکی کنید.

و باقی پایه ها را مثل شروع کار هر کدام یک پایه بلند معمولی بزنید. یک رج هم پایه کوتاه ببافید. اگر برای شروع کار ۶۰ زنجیره زدید، برای دسته لیف برای آخر بافت و دسته دیگر لیف ۳۵ زنجیره بزنید و به اول رج وصل کنید و داخل حلقه ایجاد شده پایه کوتاه ببافید.

اگر برای شروع کار ۵۰ زنجیره زده اید، برای دسته دوم ۲۵ زنجیره بزنید. برای دسته میتوانید از دسته های پلاستیکی آماده که در بازار موجود ست استفاده کنید یا دور یک ریسمان را پایه کوتاه بزنید و به لیف متصل کنید. انواع بافت ریسمان شده ست میتوانید از آنها کمک بگیرید.

آموزش بافت لیف عروس و داماد :

اموزش بافت لیف عروسکی

برای بافت این لیفها اول ۵ تازنجیره زدم گردش کردم رج بعد از داخلش ۸ تا فندقیه سه تایی بافتم یعنی سه بار نخ گرفته دونه برداشته همه روباهم یکی کردم ۴ تا برای یکطرف لیف و۴ تاشم برای طرف دیگه لیف بین این ۴ تافندقی که دوطرف لیف میشه هر رج از یه جا دوتاپایه فندقی سه تایی بافتم تا هر وج لیف گشاد شده وبه شکل هفت بالابره تاجایی که کم مونده به مچ دست برسه

بعد از اون چند رج از همه خونه ها یه پایه فندقی سه تایی بافتم تا دیگه گشادنشه وجاش بافته بشه بعد از سه یا ۴ رج حالا از دوطرف یه خونه رو جا انداختم تا از دوطرف جمع بشه یعنی از دوطرف لیف که دوتا پایه فندقی سه تایی بافته میشه اینبار اون قسمت هر رج به خونه رونمیبافی میری خونه بعدی تاجمع بشه

جمع که شد برای عروس دور مچ رو که یقه لباس میشه دورج پایه بلند بافتم ویه دور حاشیه بافی کودم ویه زنجیره بلند زده یه بار پایه بلند از روش بافته وشکل پاپیون جلوش وصل کردم برای دامادم دورمچشو که یقه لباسه پایه بلند رفت وبرگشت چند رج بافتم طوری که جلوبازه وهر رج دونه اول واخر و دوتابافتم تادونه اضافه بشه و یقه نوک تیز بشه یه مستطیل باپایه بلند بافته از وسط جمع کردم وشکل پاپیون زدم یقه وسه تا گردیه کوچولو بافتم و مانند دگمه دوختم جلوش .

 

برچسب ها:
‫.‬
اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


5 + 10 =