بازگشت

ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست و مو با این ویتامین ها

Avatarنویسنده : عصرمگ
16 سپتامبر 2020 ساعت : 21:15
ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست و مو با این ویتامین ها

ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست و مو با این ویتامین ها :  یک متخصص پوست و مو مصرف خودسرانه ویتامین‌ها را خطرناک دانست و گفت: ویتامین‌های موردنیاز بدن را با مصرف موادغذایی طبیعی تامین کنید.

 

9769598 777 - ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست و مو با این ویتامین ها

آیا میتوان روزانه چند قرص ویتامین یا مکمل مصرف کردC

ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست و مو با این ویتامین ها

 

عصرمگ : یک متخصص پوست و مو مصرف خودسرانه ویتامین‌ها را خطرناک دانست و گفت: ویتامین‌های موردنیاز بدن را با مصرف موادغذایی طبیعی تامین کنید.ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست و مو با این ویتامین ها 
ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست : داریوش دائر متخصص پوست و مو : ، پیرامون تاثیر ویتامین‌ها در سلامت افراد اظهار کرد: سلامت پوست‌ومو به سلامت جسمی و روانی بدن و کافی بودن ویتامین‌ها وریز مغذی‌های دریافتی بستگی دارد، اگر سطح ویتامین‌ها در بدنمان کافی باشد می‌توانیم پوست و موهایی شاداب و سالم داشته باشیم.

 

ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست

 

وی درباره نقش آهن در سلامت پوست و مو گفت: فقر آهن باعث خشکی و شکنندگی موها، از بین رفتن پرزها و قرمز شدن زبان، تغییر در شکل و فرم ناخن ها، رنگ پریدگی و بی حالی و پژمردگی پوست می‌شود.
دائر درباره تاثیر ویتامین دی در سلامت پوست‌ومو افزود: کمبود ویتامین دی می‌تواند به تنهایی عامل ریزش مو، همچنین شکننده شدن موها و ناخن‌ها در افرد باشد، مشکلات دیگری هم در اثر کمبود ویتامین دی گریبانگیر افراد می‌شود که از جمله آنها می‌توان به پوکی استخوان و افسردگی اشاره کرد.

ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست :  مسمومیت با ویتامینآ

این متخصص پوس‌ومو درباره تاثیر ویتامین آ در بدن بیان کرد: افراد معمولاً ذخایر ویتامین آ خود را از مواد غذایی و خوراکی‌های مانند سبزیجات و میوه‌های سبز رنگ و زرد رنگ تامین می‌کنند؛ کمبود ویتامین آ در افراد شایع نیست اما می‌توان از تاثیرات کمبود ویتامین آ در افراد به شب کوری یا اختلال در دید شب اشاره کرد.

ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست :  وی ادامه داد: باید توجه داشت که زیاد روی در مصرف ویتامین آ بسیار خطرناک است زیرا ویتامین محلول در چربی است و زیر پوست تجمع می‌کند، زیاده روی در مصرف ویتامین آ چه از نظر مصرف زیاد مواد غذایی چه از نظرمصرف مکمل‌های حاوی ویتامین آ مسمومیت ایجاد خواهد کرد؛ این مسمومیت با علائم تهوع، استفراغ، دوبینی و تعریق بیش‌ازحد همراه است.

 

ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست :  دائر درباره ریزمغذی‌ها بیان کرد: مطالعات انجام شده تاثیر چند ریزمغذی بر سلامت پوست را به اثبات رسانده است که در رأس آن‌ها عنصر روی یا همان زینک قرار دارد. در بسیاری از موارد آزمایشات مختلف سطح روی و زینک موجود در بدن فرد را طبیعی نشان می‌دهد، اما فرد با مصرف مکمل‌های حاوی زینک یا روی از ریزش موی خود پیشگیری می‌کن. روی، منگنز، مس و سلنیوم جزو ریزمغذی‌هایی هستند که در سلامت پوست‌ومو نقش به‌سزایی دارند.

موادی که ویتامین ث بدن را تامین می‌کند

ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست :  این متخصص پوست و مو درباره تاثیر ویتامین ث در سلامت پوست و موی افراد افزود: منابع غنی ویتامین ث در مرکباتی مانند پرتقال، لیمو شیرین، لیموترش و همچنین گوجه فرنگی و کیوی وجود دارد. ویتامین ث نقش آنتی اکسیدانی و ضد پیری داشته و سلامت پوست را در مقابل اشعه مستقیم آفتاب، دود سیگار، آلودگی هوا تضمین می‌کند؛ توصیه پزشکان بر این است که در سبد غذایی افراد ویتامین ث به طور حتم گنجانده شود.

ویتامین‌ها چه تاثیری در سلامت پوست‌ومو دارند/ تلاش بیهوده ویتامین E برای از بین بردن چین و چروک ها
دائر درباره ویتامین E و تاثیرات آن در سلامت پوست و مو گفت: ویتامین E نیز مانند ویتامین آ جز آن دسته از ویتامین‌های محلول در چربی‌ است که زیر چربی‌های پوست رسوب می‌کند و زیاده روی در مصرف آن باعث ایجاد مسمومیت می‌شود. مقدار مصرف ویتامین E مانند باقی ویتامین‌ها باید استاندارد باشد و از مصرف بی رویه آن پرهیز شود؛ این ویتامین ای مانند ویتامینو ویتامین سی جز ویتامین‌های آنتی اکسیدان و ضد پیری تلقی می‌شوند و معمولاً در رژیم غذای افراد به مقدار کافی وجود دارند پس فقط برای افراد سالخورده و افرادی که دچار ضعف و سوء تغذیه هستند مکمل تجویز می‌شود.

ویتامین E را مستقیم روی پوست قرار ندهید

ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست :  وی ادامه داد: برای حفظ سلامت پوست و مو در کل بدن وجود ویتامین E تاثیر زیادی دارد اما بر خلاف آن چیزی که در محافل و فضای مجازی گفته می‌شود جذب ویتامین E از طریق روزنه‌های پوست بسیار اندک است زیرا مولکول‌های ویتامین E بسیار بزرگ هستند و از طریق روزانه‌های پوست جذب نمی‌شوند. افراد برای از بین بردن چین و چروک‌های پوست و حفظ جوانی پوست کپسول‌های این ویتامین را می‌شکنند و مواد داخل آن را روی پوست ماساژ می‌دهند اما نتیجه اثبات شده‌ای برای این کار وجود ندارد؛ حتی ممکن است این روش ایجاد حساسیت و پوست را بیمار ترک ترک کند؛ روش جذب ویتامین‌ها خوراکی است و استعمال خارجی آن هیچ تاثیر در سلامت پوست و مو ندارد.

ویتامین های ضد ریزش مو و افزایش سلامت پوست :  دائر تاکید کرد: همانطور که گفته شد بعضی از ویتامین‌ها محلول در چربی هستند و مصرف بی رویه آن باعث ایجاد مسمومیت در افراد می‌شود؛ بنابراین تا زمانی‌که از سطح ویتامین‌های خون خود اطلاعات درست و دقیق ندارید، نباید از ویتامین‌ها و مکمل‌ها بدون نسخه پزشک استفاده کنید؛ بهتر است ویتامین‌های مورد نیاز بدن را از مواد غذایی و به شکل طبیعی جذب کنی.

 

ویتامین های ضد ریزش مو  

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


10 − نه =