بازگشت

پاک کردن تاتو و خالکوبی ؛ چگونه و با چه دستگاهی ؟

Avatarنویسنده : عصرمگ
30 جولای 2018 ساعت : 19:21
پاک کردن تاتو

پاک کردن تاتو و خالکوبی : بیشترافرادی که تاکنون خالکوبی ابرو دائم انجام داده اند از کار خود پشیمان شدند و هرکس که برای پاکسازی تاتو به آرایشگاه 

 

پاک کردن تاتو و خالکوبی

پاک کردن تاتو و خالکوبی

بیشترافرادی که تاکنون خالکوبی ابرو دائم انجام داده اند از کار خود پشیمان شدند و هرکس که برای پاکسازی تاتو به آرایشگاه مراجعه نموده نیز از کار و نتیجه سرخورده و پشیمان شده است ،آرایشگرها برای پاکسازی تاتو،تاتو قبلی را با تاتو تازه و با رنگ روشن می پوشانند . این تاتو تازه با رنگ پوست همخوانی ندارد و حالتی به ابرو می دهد. اگر آرایشگرها تاتو شما را با تاتوی روشن و بی رنگ نپوشانده باشند دردسر و هزینه شما برای پاکسازی تاتو کمتر می شود.برای پاکسازی خالکوبی های سنتی و محلی به یک یا چند با درمان با لیزر نیاز هست.پاکسازی تاتو نیاز به تجربه دارد .سپردن پاکسازی تاتو ،به دست افراد ناشی ،ممکن است با اسکارهای زشت و ناخوشایند همراه باشد.

راههای پاک کردن تاتو

۱٫ جراحی ، که همان برداشتن محل خاکوبی و سپس بخیه زدن محل مورد نظر.
۲٫ درمابرژن مکانیکی که همان تراشیدن محل خالکوبی است و با سایش پوست رنگ داخل پوست تدریجا خارج می شود.
۳٫ میکرودرمابرژن که توسط میکرو کریستالهای اکسید آلومینیوم منجربه تراشیده شدن سطحی پوست می شود و فقط برای خالکوبیهای بسیار سطحی کاربرد دارد.

۴٫ خارج کردن شیمیائی رنگ توسط یک خمیر خاص که در این روش خمیر مخصوص به محل خالکوبی مالیده می شود و سپس پوست به طور سطحی سوراخ سوراخ می شود و سپس مجددا خمیر مالیده می شود که التهاب رخ می دهد و رنگ خارج می شود .
۵٫سرمادرمانی یا ( ارایوتراپی ) که توسط نیتروژن مایع محل خالکوبی دچار تاول شده و سپس منجر به خروج رنگ می شود.
استعمال اسیدهای شمیائی شامل فنل ، TCA ، اسید تانیک ، نیترات نقره و سرانجام لیزر درمانی شامل لیزرهای لایه بردار مثل CO2 ، و لیزرهای غیر لایه بردار مثل لیزر
مراقبت‌های بعد از پاک کردن تاتو و خالکوبی

انجام مراقبت‌های ویژه بعد از جلسه‌ی لیزر رفع تاتو، به‌منظور جلوگیری از بروز عفونت، تغییر در بافت پوست و سایر عوارض جانبی لیزر، ضروری است.

لازم است به‌دقت از ناحیه لیزر شده‌ی پوست مراقبت کنید و آن را تمیز نگه دارید و روزی سه بار به آن پماد آنتی‌بیوتیک بزنید. پوست خشک شده یا تاول‌های ایجاد شده در محل درمان را دستکاری نکرده و خارش ندهید، زیرا انجام این کار می‌تواند خطر باقی ماندن جراحت بر روی پوست پس از درمان را افزایش دهد. از قرار دادن ناحیه مورد عمل در معرض نور آفتاب، اکیداً خودداری کنید، زیرا این کار باعث تأخیر در بهبودی محل عمل و افزایش احتمال ایجاد لکه‌های رنگی بر روی پوست می‌شود. اگر هم مجبور شدید مدت زمانی هرچند کوتاه به زیر آفتاب بروید، حتماً باید از کرم ضد آفتاب بر روی موضع موردنظر استفاده کنید. همچنین از دوش گرفتن با آب بسیار گرم خودداری کنید.

پاک کردن تاتو و خالکوبی

اشتراک گذاری
نظر خود را بنویسید

اگر صفحه ای حاوی تصاویر و یا اطلاعات غلط است آن را اعلام کنید تا اصلاح شود .


هشت − 3 =